آیا چین ضعیف اخلاق کسب و کار دلیلی برای بدتر شدن محیط زیست بحران ؟

چین بدترین آلوده کنندگان در جهان است. با توجه به آن جمعیت عظیم و صادرات صنعت این نباید به عنوان یک شگفتی آمده. با توجه به برآورد حدود 30 درصد از جهانی آلودگی هوا اختصاص چین. در واقع تنها پنج استان همراه منتشر می کنند و دی اکسید کربن بیشتر از هر کشور در جهان! چنین سطح آلودگی در محیط زیست هزینه. و یکی از دلایل اصلی آلودگی بالا است و سهل انگاری در تجارت, اخلاق در کشور است.

این مشکل زیست محیطی

حتی اگر پکن اعلام کرد که یک طرفدار محیط زیست موضع رژیم کمونیستی عمدتا اولویت توسعه اقتصادی بیش از نگرانی در مورد آلودگی است. و حتی قوانین زیست محیطی آن گذشت بیش از چند سال گذشته بیشتر وجود دارد تنها بر روی کاغذ. کسب و کار اغلب دست انداختن چنین قوانین و توسل به رشوه دادن به مقامات محلی که موافق به نوبه خود چشم در برابر چنین فعالیت های غیر قانونی. در چین تنها شرکت های دولتی موظف به فایل پایداری ، برای شرکت های خصوصی از جمله گزارش داوطلبانه است و کمی وجود دارد که به هیچ اجرای سیاست های زیست محیطی و دستورالعمل تصویب شده توسط دولت است.

بین سال های 2008 تا 2019 تعدادی از شرکت ها گزارش های خود را, اقتصادی, زیست محیطی و اجتماعی و حکومت (ESG) عملکرد افزایش یافته است و از 200 به حدود 3000. اما کیفیت خود را گزارش برگ بسیار به دلخواه. یک سال 2017 مطالعه توسط شرکت مشاوره GoldenBee کشف شده است که کمتر از 10 درصد از فهرست شرکت های چینی خود را دریافت پایداری گزارش های تایید شده توسط یک شخص ثالث مورد اعتماد. حتی اگر شرکت های نادرست در گزارش آنها به ندرت صورت هر گونه مجازات است. در میان چنین ضعیف کسب و کار استانداردهای اخلاقی آن است که هیچ جای تعجب است که شرکت ها نشان می دهد هیچ علاقه ای به پیروی از دستورالعمل زیست محیطی است.

تجارت با چین نیز ممکن است کمک به افزایش آلودگی است. (تصویر: Pixabay / CC0 1.0)

“وجود نداشته است فشار زیادی بر کسب و کار به فراتر از انطباق… به همین دلیل شما می بینید یک شکاف بین سیاست های زیست محیطی و کسب و کار واقعی و شیوه های… علاوه بر آگاهی از سرمایه گذاران و رسانه ها, سازمان های غیر دولتی (NGOs) و مصرف کنندگان کم شده است انگیزه کمی برای کسب و کار برای قرار دادن پایداری در هسته خود استراتژی کسب و کار” یوان یوان مدیر ارشد پایداری در CECEP مشاور محیط زیست گفت: به سازگار با محیط زیست کسب و کار.

حتی چین تجارت با دیگر کشورها مملو از خطر آسیب های زیست محیطی. یک مطالعه که نگاه به این که آیا چین تجارت با کشورهای جنوب صحرای آفریقا و کشورهای آمریکای لاتین را تحت تاثیر خود دی اکسید گوگرد تولید گازهای گلخانه ای کشف شده است که سطح آلودگی در این کشورها افزایش یافت در رابطه با تجارت با چین. اما یک الگوی جالب بود. کشور های با کیفیت بالاتر از حکومت به عنوان امتیاز با کیفیت از دولت موسسه شدند و به تجربه نکرده اند افزایش آلودگی هوا با وجود رشد تجارت با این کشور آسیایی. در مقابل کشورهای با بدترین حکومت کیفیت شاهد افزایش آلودگی هوا در پشت سر هم با افزایش تجارت چین.

راه حل

یک روند است که به تازگی در چین است که سازمان های جامعه مدنی به طور فزاینده ای درگیر در چک کردن ESG گزارش از شرکت ها به فاش کردن آنچه که افشا و آنچه را پنهان است. سازمان های غیر دولتی را آغاز کرده اند که افشای کسب و کار است که نه تصدیق تاثیر منفی خود را از عملیات. در سال گذشته یک موسسه غیردولتی و زیست محیطی شانگهای Minhang Qingyue محیط زیست فناوری اطلاعات مرکز خدمات یافت که بیش از 11,900 شرکت های ثبت شده ناقص گزارش در مورد تخلیه فاضلاب. دولت است گفت: به توانمندسازی این سازمان های غیر دولتی برای انجام چنین نوع از وظایف.

وجود دارد باید تلاش برای بهبود حکومت داری در کشورهای در حال توسعه. به عنوان نشان داده شده مطالعه بهتر است حکومت باید در طول زمان به اطمینان حاصل شود که تجارت با چین نیست و باعث افزایش آلودگی است. به علاوه کشورها با چنین کیفیت بالا, حکومت نیز به احتمال زیاد به چین پاسخگو به نرم افزار-استانداردهای زیست محیطی است که خواهد شد یک راه طولانی در وادار کردن شرکت های چینی به اتخاذ چنین شیوه به منظور حفظ بازارهای خود را.

دنبال کنید با ما در توییتر و یا اشتراک به ما ایمیل لیست

آلمانی اینتل هشدار: انجام دادن داده ها به شرکت های چینی

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>