تحقیق: گیاهان زراعی در حال گرفتن Microplastics

Microplastics (نمایندگان مجلس) یعنی پلاستیکی کوچک ذرات کمتر از 5 میلی متر در طول و در حال حاضر می توان در سراسر اقیانوس و دیگر اکوسیستم های آبی و حتی در غذاهای دریایی و نمک. به عنوان نمایندگان مجلس تبدیل شده اند در همه جا حاضر دانشمندان تبدیل به نگرانی در مورد انتقال از نمایندگان مجلس از محیط زیست به زنجیره غذایی و تاثیر بالقوه از نمایندگان مجلس بر سلامت انسان.

دانشمندان آکادمی علوم چین (CAS) به تازگی دریافتند که میشوند در واقع آلوده گیاهان خوراکی از جمله سبزیجات خوردن ما مطالعه منتشر شده در طبیعت پایداری. این مطالعه به رهبری لو Yongming استاد هر دو در یانتای موسسه منطقه ساحلی پژوهش (YIC) و نانجینگ موسسه علوم خاک از CAS. بسیاری از نمایندگان مجلس در حال ساطع شده به محیط زیست زمینی و تجمع در مقادیر زیاد در خاک است. در ضمن ثانویه ذرات تشکیل تخریب پلاستیک.

Large gaps between epidermal cells at the site of lateral root emergence. (Image: YIC)

شکاف بزرگ بین سلول های اپیدرم در سایت جانبی ریشه ظهور. (تصویر: YIC)

فاضلاب مهمترین منبع آب برای آبیاری کشاورزی نیز شامل کوچک نمایندگان مجلس است. با وجود شيوع نمایندگان مجلس در سراسر محیط این موضوع MP جذب توسط گیاهان زراعی دریافت کرده است توجه زیادی. برای چندین دهه دانشمندان بر این باور بودند که پلاستیک ذرات به سادگی بیش از حد بزرگ برای عبور از موانع فیزیکی از دست نخورده بافت گیاه. اما این مطالعه جدید علیه این فرض است. پروفسور لو گفت:

Left: 0.2 μm polystyrene beads in lettuce root (a-b) and leaf (c); right: 2.0 μm polystyrene beads in wheat seedling root (a-d), stem (e-f) and leaf (g-h) (Image: YIC)

سمت چپ: 0.2 µm دانه های پلی استایرن در کاهو ریشه (a-b) و برگ (c); راست: 2.0 µm پلی استایرن دانه در گندم نهال ریشه (a-d) stem (e-f) و برگ (g-h) (تصویر: YIC)

دانشمندان از قبل می دانستند که ذرات به عنوان کوچک به عنوان 50 نانومتر اندازه می تواند نفوذ ریشه گیاه. اما پروفسور لو گروه نشان داد که ذرات حدود 40 بار است که اندازه می تواند به گیاهان به عنوان به خوبی. نمایندگان مجلس مشخص شده در این مطالعه بودند کروی پلاستیک ذرات تا 2 میکرومتر در اندازه با یک مدرک کوچک مکانیکی انعطاف پذیری. این ویژگی اجازه نمایندگان مجلس برای فشار به کوچک apoplastic فضای گیاه ریشه سلول های. دکتر لی Lianzhen برای اولین بار نویسنده این مطالعه گفت:

این یافته ها روشن امکان از مواد غذایی زنجیره انتقال از نمایندگان مجلس. اگر نمایندگان مجلس در حال گرفتن به ما گیاهان زراعی آنها نیز به ما گوشت و فراورده های لبنی. این افزایش آشکار نگرانی در مورد رشد محصولات کشاورزی در مزارع آلوده به فاضلاب تخلیه و یا لجن فاضلاب یک فرایند است که می تواند در معرفی نمایندگان مجلس به زنجیره غذایی. آن را نیز افزایش می دهد کلید سوال که چگونه نمایندگان مجلس بر سلامت انسان, یک سوال که برای آن وجود دارد که هنوز هیچ پاسخ روشن است.

گذشته از این ممکن است سلامت, تاثیر نمایندگان مجلس در محصولات کشاورزی نیز نامطلوب از نظر کشاورزی پایدار است.

ارائه شده توسط: آکادمی علوم چین [توجه داشته باشید: مواد ممکن است برای ویرایش محتوا و طول.]

دنبال کنید با ما در توییتر و یا اشتراک به ما ایمیل لیست

یک ارز دیجیتال ساخته شده در چین

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>