یونان را انجام خواهد داد ” هر آنچه که لازم است در اختلاف با ترکیه

توسط DEREK GATOPOULOS و SUZAN فریزر

آتن یونان (AP) — یونان هشدار داد روز شنبه آن را انجام خواهد داد “هر آنچه لازم است” برای دفاع از خود مستقل حقوق بشر در پاسخ به برنامه های همسایه ترکیه ادامه با نفت-و-گاز ماموریت تحقیقاتی در جنوب جزایر یونانی در شرق مدیترانه.

اختلاف بر بستر حقوق و مواد معدنی است که منجر به افزایش نیروی دریایی استقرار هر دو اعضای ناتو در منطقه که در آن یک کشتی پژوهشی این Oruc Reis است آماده بودن برای بررسی ماموریت.

یونانی سخنگوی دولت Stelios Petsas توصیف ماموریت به عنوان نقض مستقیم از یونانی حاکمیت.

“دولت با تاکید به همه احزاب است که یونان را قبول نمی کند نقض حاکمیت آن و انجام هر کاری که لازم است برای دفاع از خود مستقل حقوق” Petsas گفت.

یونان و ترکیه شده اند در تقابل دهه بیش از دریا مرزهای اما کشفیات اخیر از گاز و حفاری طرح در سراسر شرق مدیترانه را تشدید اختلاف است.

ترکیه معتقد جزایر یونانی شامل باید در محاسبه دریایی مناطق از منافع اقتصادی — یک موقعیت است که یونان می گوید که نقض آشکار قوانین بین المللی است. یونان حدود 6000 سلیمان و کوچکتر جزایر در دریای اژه و یونان دریاها بیش از 200 نفر از آنها ساکنان.

بررسی کشتی Oruc Reis باقی مانده لنگر انداخته در بندر آنتالیا در جنوب شرقی ترکیه اما ناوبری تلکس صادر شده توسط این پورت می گوید ماموریت برنامه ریزی شده از طریق Aug. 2 باقی مانده است “معتبر و موثر است.” در آنکارا, رئیس جمهور ترکیه رجب طیب اردوغان در بازدید از این کشور را به شورای عالی نظامی و گفت که او تا به حال کامل اعتماد به نفس در توانایی های خود در کشور آمریکا. “تاریخی موفقیت در جبهه های مختلف از سوریه به لیبی از شرق مدیترانه به مبارزه با تروریسم نشان دادن قدرت کشور ما و توانمندی نیروهای مسلح ما” اردوغان گفت.

اتحادیه اروپا و ایالات متحده آمریکا از ترکیه خواست تا برای توقف آن بررسی برنامه.

“من می خواهم به اکو پیام روشن از واشنگتن و جاهای دیگر در اروپا اصرار مقامات ترکیه برای توقف عملیات که افزایش تنش ها در منطقه از جمله قصد دارد به بررسی منابع طبیعی در مناطق که در آن یونان و قبرس ادعا صلاحیت در شرق مدیترانه گفت:” bucknell سفیر ایالات متحده به یونان.

“این است که یک مجموعه استراتژیک فضایی. ما می خواهیم از دوستان و متحدان ما در منطقه به رویکرد توسعه منابع در روح همکاری فراهم می کند که پایه و اساس دوام انرژی و امنیت و رفاه اقتصادی مشترک. یک جانبه اقدامات تحریک آمیز علیه این هدف است.” Pyatt صحبت در شمال شرقی بندر یونان از الکساندروپولیس که در آن در حدود 2000 ایالات متحده خدمات اعضای ده ها هلیکوپتر و صدها نفر از وسایل نقلیه متحرك. آنها را به شرکت چند ملیتی در آموزش تمرینات و ارسال به چندین کشور های ناتو به عنوان بخشی از نیروهای نظامی منظم چرخش است.

___

Suzan فریزر گزارش از آنکارا ،

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>