چگونه قابل اعتماد هستند و بازسازی و مدل های گذشته تغییرات دما?

درک درستی از تغییرات آب و هوایی در طول هزار سال گذشته بسیار مهم است برای علمی اسناد از زمان گرم شدن کره زمین و پیش بینی دقیق از آینده آب و هوا را تغییر دهید. پراکسی های مبتنی بر بازسازی و مدل شبیه سازی که ارائه بینش به گذشته تغییرات دما اما منوط به عدم قطعیت.

مقیاس آب و هوا بازسازی همیشه مربوط به عدم قطعیت ناشی از اختلال آب و هوای غیر سیگنال های فردی پروکسی سوابق و تفاوت در فصلی یا وضوح زمانی مختلف پروکسی سوابق. مدل شبیه سازی همیشه مربوط به عدم قطعیت مجبور به بازسازی خود و عدم وجود برخی از مهم مکانیزم های بازخورد در مدل های آب و هوا.

Model simulations are always related to the uncertainties arising from the uncertainties of forcing reconstruction itself and the lack of some important feedback mechanisms in climate models. (Image: via pixabay / CC0 1.0)

مدل شبیه سازی همیشه مربوط به عدم قطعیت مجبور به بازسازی خود و عدم وجود برخی از مهم مکانیزم های بازخورد در مدل های آب و هوا. (تصویر: از طریق pixabay / CC0 1.0)

نزدیک به 20 پروکسی مبتنی بر بازسازی و 10 مدل شبیه سازی مجموعه داده ها منتشر شده است بیش از سه دهه گذشته; اما با توجه به عدم قطعیت زیادی در آنها تفاوت معنی داری بین های مختلف بازسازی و بازسازی و شبیه سازی اغلب اتفاق می افتد. این عدم قطعیت آن را دشوار است به تصویر روشنی از تغییرات آب و هوایی گذشته اما متاسفانه یک ارزیابی دقیق از جمله عدم قطعیت در بازسازی و مدل شبیه سازی است که هنوز هم نادر است.

یک مقاله که اخیرا منتشر شده در علم, چین, علوم زمین, بررسی multidecadal و دراز مدت تغییرات دما از 850 م بر اساس نیمکره شمالی پروکسی مبتنی بر بازسازی و مدل شبیه سازیشد و به طور مشترک نوشته شده توسط دکتر وانگ Jianglin ، یانگ بائو دکتر نیش Miao دکتر لیو Jingjing از شمال غرب موسسه سازگار با محیط زیست-محیط زیست و منابع آکادمی علوم چین (CAS) ، ژنگ Jingyun دکتر ژانگ Xuezhen از موسسه علوم جغرافیایی و منابع طبیعی تحقیقات CAS دکتر وانگ Zhiyuan ژجیانگ طبیعی دانشگاه و دکتر شیعه فنگ از موسسه زمین شناسی و ژئوفیزیک CAS. محققان ارزیابی عدم قطعیت در چاپ 18 بازسازی و 6 مدل شبیه سازی شده توسط سنجش کوواريانس, آب و هوا و حساسیت و دامنه تغییرات دما در آنها است.

Nearly 20 proxy-based reconstruction and 10 model simulation datasets have been published over the past three decades; however, due to the large uncertainty in them, significant differences between different reconstructions and between reconstructions and simulations frequently happen. (Image: via pixabay / CC0 1.0)

نزدیک به 20 پروکسی مبتنی بر بازسازی و 10 مدل شبیه سازی مجموعه داده ها منتشر شده است بیش از سه دهه گذشته; اما با توجه به عدم قطعیت زیادی در آنها تفاوت معنی داری بین های مختلف بازسازی و بازسازی و شبیه سازی اغلب اتفاق می افتد. (تصویر: از طریق pixabay / CC0 1.0)

نتایج نشان می دهد که عدم قطعیت به طور کلی را افزایش می دهد به عقب در زمان به عنوان covariances مختلف بازسازی و یا بین بازسازی و شبیه سازی به طور پیوسته کاهش در زمان به عقب می شود و به خصوص در قرون وسطی. نتایج همچنین نشان می دهد که آب و هوا نتایج مدل سازی نشان می دهد بهبودی کوتاه تر (به عنوان مثال تاخیر) در پاسخ به خنک کننده ناشی از فوران های آتشفشانی و فعالیت های خورشیدی minima و کوچکتر دامنه از چند سده تغییرات دما در مقایسه با کسانی که در پروکسی مبتنی بر بازسازی.

در نهایت این مقاله به چشم انداز و پیشنهادات خود را برای آینده کار می کند به کاهش عدم اطمینان در مقیاس آب و هوا بازسازی. اولا پیشنهاد این است که بیشتر تلاش شود در توسعه بلند با کیفیت بالا و حساس به دما پروکسی سوابق مناطق پراکنده پروکسی آرشیو (به عنوان مثال شرق چین و آفریقا و قطب جنوب و آمریکای جنوبی و برخی مناطق اقیانوسی). ثانیا قابلیت بازسازی در خارج از ابزاری دوره را تشویق به شدت مورد بررسی و مقايسه آن با وضوح پایین پروکسی پرونده که حذف شدند از زمان پروکسی شبکه و با استفاده از “شبه-نماینده آزمایش” روش.

ارائه شده توسط: علوم چین: علوم زمين [توجه داشته باشید: مواد ممکن است برای ویرایش محتوا و طول.]

دنبال کنید با ما در توییتر و یا اشتراک به ما ایمیل لیست

روشن داده ها مفید تر از آنچه قبلا تصور

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>