درگیری رزومه در فرار ارمنستان-آذربایجان مرز

توسط AVET DEMOURIAN

ایروان, ارمنستان (AP) — درگیری ها از سر گرفته بین ارمنستان و آذربایجان نظامی در قفقاز جنوبی و سازمان ملل’ در مرز مشترک پنج شنبه صبح با هر دو طرف سرزنش یکدیگر برای حملات که همچنان بدترین از آغاز جنگ در سال است.

ارمنستان وزارت دفاع متهم آذربایجان نیروهای تلاش برای نفوذ به داخل کشور است. سخنگوی وزارت Shushan Stepanyan گفت که نیروهای ارمنستان قادر به جلوگیری از حمله.

یک بیانیه منتشر شده توسط جمهوری آذربایجان وزارت دفاع گفت: ارمنستان حمله نظامی آذربایجان نیروهای صبح روز پنجشنبه شلیک چندین شهرک با کالیبر بزرگ سلاح و خمپاره. مقامات دو کشور گفت: مبارزه همچنان ادامه دارد.

درگیری در مرز فرار شروع يكشنبه . جمهوری آذربایجان گفت: این دهکدهای از دست داد 11 نظامی و یک غیر نظامی در سه روز جنگ و ارمنستان گفت: چهار نفر از نیروهای آن کشته شدند سه شنبه ،

روز پنجشنبه مقامات ارمنستان گفت: 20 نفر مجروح شده اند و از روز یکشنبه با یکی از آنها در معرض بیماری است.

همسایه ها قفل شده در مناقشه بر سر قره باغ کوهستانی منطقه آذربایجان است که تحت کنترل قومی ارمنستان نیروهای حمایت ارمنستان از یک جنگ وجود دارد و در سال 1994 به پایان رسید. تلاش های بین المللی برای حل و فصل درگیری ها متوقف شده است.

ارمنستان و آذربایجان نیروهای بارها درگیر در درگیری. از زمان درگیری به نظر می رسد جدی ترین سنبله در جنگ پس از سال 2016 زمانی که نمرات کشته شدند در مدت چهار روز از جنگ.

آخرین حادثه آغاز شد و چهار ارمنستان و آذربایجان نیروهای رد و بدل آتش سوزی در بخش شمالی مرز خود. مقامات دو کشور به سرزنش یکدیگر برای شروع به مبارزه با.

ایالات متحده و روسیه که روسای گروه مینسک سازمان امنیت و همکاری در اروپا که در تلاش است تا مذاکره حل و فصل مناقشه قره باغ کوهستانی را محکوم به خشونت و خواستار خویشتن داری.

ترکیه که نزدیک قومی و فرهنگی با جمهوری آذربایجان ابراز پشتیبانی قوی به باکو در جنگ است. در روز پنج شنبه ترکیه, وزیر دفاع Hulusi Akar ملاقات با جمهوری آذربایجان معاون وزیر دفاع و نیروی هوایی فرمانده Ramiz Tahirov در آنکارا و محکوم “ننگین حمله” در جمهوری آذربایجان را در منطقه تووز.

“آنها (ارامنه) خرد خواهد شد و غرق در این طرح آنها ایجاد کرده و آنها قطعی خواهد شد پرداخت هزینه برای آنچه” Akar گفت: پس از این نشست است. “ما همچنان ایستاده با ما آذربایجانی برادران در مواجهه با چنین حملات همانطور که ما همیشه انجام می شود.”

___

Daria Litvinova در مسکو و Suzan فریزر در آنکارا کمک به این گزارش.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>