راز زندگی لیتیوم در آفتاب مانند ستاره ها: ایجاد, نه فقط نابود

لیتیوم در حال تبدیل شدن به رایج در زندگی روزمره ما است. این عنصر کلیدی در باتری از گوشی های تلفن همراه و خودروهای الکتریکی, اما آیا تا کنون فکر که در آن می آید ؟ یک مطالعه جدید که منتشر شد در طبیعت نجوم بود و به رهبری پروفسور ژائو باند و دکتر Yerra بهارات کومار از ملی فصل رصدخانه از آکادمی علوم چین (NAOC) فراهم می کند یک تازه درک درستی از چگونه هر دو لیتیوم ساخته شده است و چگونه آن نابود شده است.

محققان لیتیوم مطالب از صدها نفر از هزاران نفر از خورشید مانند ستاره ها به درک چگونه این عنصر تغییرات در طول زمان در ستاره ها. دکتر Yerra بهارات کومار, اولین نویسنده این مطالعه گفت:

لیتیوم یکی از سه عنصر تولید شده در Big Bang. آن نابود می شود به راحتی در داخل ستاره ها که در آن بیش از حد گرم است آن را به زنده ماندن تا پس از لیتیوم مطالب به طور کلی کاهش می یابد به عنوان ستاره سن. پس از لیتیوم است که چنین یک عنصر حساس آن است که بسیار مفید برای درک ستاره. این عمل به عنوان یک ردیاب برای آنچه که اتفاق می افتد در داخل ستاره.

This Hubble Space Telescope image shows stars at various stages of their lives, from young blue-hot stars to cooler red giants. Our study focused on the lithium content of red giant stars. (Image by NASA, ESA, and T. Brown (STScI))

این تلسکوپ فضایی هابل تصویر نشان می دهد که ستاره ها در مراحل مختلف زندگی خود از آبی-ستاره داغ به کولر غول قرمز. مطالعه ما بر لیتیوم مطالب از غول سرخ ستاره. (تصویر: توسط NASA, ESA, and T. Brown (STScI))

برای درک بهتر این عنصر حساس محققان با استفاده از داده های بزرگ چینی ستارگان spectroscopic بررسی بر اساس بزرگ آسمان منطقه چند شی فیبر Spectroscopic تلسکوپ (LAMOST). این نظرسنجی در حال حاضر در حال ساخت یک پایگاه داده از طیف از 10 میلیون ستاره است. این مطالعه همچنین استفاده داده ها از استرالیا ستاره بررسی شناخته شده به عنوان GALAH. دکتر Yerra بهارات کومار گفت:

پروفسور ژائو باند شرکت مربوطه نویسنده این مطالعه اضافه شده:

ارائه شده توسط: آکادمی علوم چین [توجه داشته باشید: مواد ممکن است برای ویرایش محتوا و طول.]

دنبال کنید با ما در توییتر و یا اشتراک به ما ایمیل لیست

پس از آتش Understory بازیابی در Boreal Forest

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>