چین: آمریکا در سین کیانگ هشدار ‘بد برای تمام جهان’

پکن (AP) — دولت چین هشدار داده است آن را به محافظت از شرکت های چینی پس از واشنگتن گفت: شرکت ممکن است به صورت قانونی مشکل اگر آنها کمک به انجام موارد نقض حقوق بشر در اسلام شمال غربی منطقه سین کیانگ.

ایالات متحده هشدار آمد در میان افزایش تنش با پکن بر سر انسان, حقوق تجارت و هنگ کنگ است. آن اشاره کرد شکایت از نقض حقوق بشر توسط حزب حاکم کمونیست در برابر قومی مسلمانان از جمله توده بازداشت و بیگاری.

تجارت وزارت را متهم کرد که دولت ایالات متحده از دخالت در چین امور. آن گفت: واشنگتن به سوء استفاده از شکایت در مورد حقوق بشر به “سرکوب شرکت های چینی است.”

“این بد است برای چین بد برای ایالات متحده و بد برای تمام جهان” گفت: بیانیه وزارت.

“چین به شدت خواستار ایالات متحده برای متوقف کردن آن بد عمل می کند” وزارت گفت. “چین خواهد شد اقدامات لازم را مصمم به حفاظت از حقوق مشروع و منافع شرکت های چینی.”

ایالات متحده هشدار صادر جولای 1 گفت: شرکت هایی که مسئولیت رسیدگی به کالاهای ساخته شده توسط بیگاری یا عرضه فن آوری است که ممکن است مورد استفاده قرار گیرد در اردوگاه های کار اجباری و یا برای نظارت ممکن است در صورت نامشخص “شهرت اقتصادی و خطرات قانونی است.”

چین بازداشت حدود 1 میلیون یا بیشتر اعضای آن مسلمان گروه های اقلیت های قومی در اردوگاه های اقامت اجباری. دولت توصیف آنها به عنوان آموزش حرفه ای امکانات با هدف مقابله با اسلام افراط گرایی و گرایش های جدایی طلب. آن را می گوید کسانی که امکانات را پس از بسته شده, ادعای غیر ممکن است به انکار با توجه به محدودیت در بازديد و گزارش در مورد منطقه.

جانبازان از اردوگاه و اعضای خانواده می گویند کسانی که برگزار می شود مجبور می شوند اغلب با تهدید و خشونت به محکوم کردن خود به دین و فرهنگ و زبان و سوگند وفاداری به رهبر حزب کمونیست و رئیس دولت پینگ است.

دولت آمریکا به اعمال تحریم بر چهار مقامات چینی از جمله ممنوعیت معاملات املاک با آنها توسط آمریکایی ها. پکن در پاسخ با اعلام نامشخص تحریم در چهار سناتور ایالات متحده آمریکا که از منتقدان حزب حاکم را نسبت به سیاست های اقلیت های قومی و مذهبی مؤمنان.

___

وزارت بازرگانی (چینی):

دولت ایالات متحده در مشاوره:

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>