موسیقی سنتی: کره ای فلوت

کره جنوبی دارای یک موسیقی غنی و تاریخ آن فلوت را تشکیل می دهند یکی از قطعات مهم آن موسیقی میراث فرهنگی. کره ای ها را توسعه داده اند یک تعداد از فلوت است که می توان طبقه بندی به عرضی و پایان دمیده فلوت.

عرضی فلوت

عرضی فلوت کسانی هستند که برگزار می شود به صورت افقی زمانی که کاربر آنها را بازی می کند. کاربر به طور معمول ضربات سراسر خاص در یک جهت است که عمود به ابزار ظهر. در زیر برخی از محبوب عرضی فلوت استفاده شده در کره جنوبی:

  • Daegeum: این یک بامبو فلوت که وزوز غشاء و فرآیندهای غشایی است که به این ابزار عجیب و غریب دایره زنگی. در سال 1971 میراث فرهنگی دولت کره جنوبی به نام اجرای انفرادی از daegeum سانجا (پراکنده ملودی) به عنوان یکی از مهم فرهنگی ناملموس خواص کره جنوبی. یک اسطوره همراه با daegeum متحده است که آن را توسط یک پادشاه در آموزش اژدها برای اطمینان از صلح در کشور است.
  • Sogeum: این ابزار شبیه به daegeum به جز که آن را وز وز غشاء و فرآیندهای غشایی. این ابزار باید قادر به صدا 12 یادداشت. اما در بازی واقعی تنها 8 یادداشت ها استفاده می شود. باقی مانده 4 یادداشت همچنین با توجه به محدودیت های متعددی. یک sogeum است که به ندرت استفاده می شود به عنوان یک ساز سولو.
  • جی: جی یک رابطه جنسی که بیرون زده بریده blowhole. این دستگاه دارای پنج انگشت سوراخ چهار نفر از آنها در واقع در جلو و یکی در پشت. نام او برگرفته از کلمه چینی “چی.” این است که عمدتا مورد استفاده در کره دادگاه موسیقی یا مکتب کنفوسیوس مراسم موسیقی.
  • Dangjeok: این ابزار در واقع منشاء چینی از سلسله تانگ. نام dangjeok تقریبا ترجمه به “تنگ عرضی بامبو فلوت است.” طبقه بندی شده به عنوان یک aerophone این dangjeok تولید روشن و شفاف صدا در هنگام دمیده. این دستگاه دارای هفت سوراخ برای کنترل زمین و یک سوراخ از طریق آن هوای دمیده شده به آن است. از همه کره ای سازهای سنتی dangjeok می بالد داشتن بالاترین بشه. ابزار است که اغلب همراه با یک سنتور چوبی و کره لوت.

پایان دمیده فلوت

پایان دمیده فلوت ها کاربر هدایت جریان هوا در برابر انتهای فوقانی لوله که در اکثر موارد منجر به یک لبه تیز.

  • Danso: Danso فلوت استفاده می شود به صورت انحصاری ساخته شده از بامبو. وارداتی از چین در 19th century این فلوت در حال حاضر ساخته شده از پلاستیک. این danso مشتق شده است از یک فلوت چینی به نام “شیائو” است و اغلب مورد استفاده به عنوان یک ابزار آموزشی در مدارس ابتدایی است. این پنج سوراخ در مجموع یک انگشت شست سوراخ در پشت و چهار انگشت در سوراخ. این danso یک بازی طیف وسیعی از دو اکتاو اعم بین گرم بالا و پایین G.
  • Tungso: این نوع یک نسخه بزرگتر از danso. آن را به یک وزوز غشاء به عنوان دیده می شود در daegeum فلوت. این ساز معمولا به عنوان یک همراهی به کره ای رقص مانند “Bukcheong.” این danso است ضخامت ابزار معمولا از سن بامبو.
  • هون: چه چیزی باعث hun ایستادگی کردن از بقیه فلوت است که از آن به طور معمول ساخته شده از بامبو. به جای یک hun است ساخته شده از سرامیک یا خاک رس پخته شده. آن است که کروی در شکل های متعدد را با انگشت سوراخ باد سوراخ در بالا. در ژاپن وجود دارد یک ابزار مشابه به نام “tsuchibue” که تقریبا ترجمه به عنوان “رس رابطه جنسی.”

دنبال کنید با ما در توییتر و یا اشتراک به ما ایمیل لیست

متلاشیکننده عکاسی اسطوره ‘قاعده سوم’

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>