ارمنستان-آذربایجان مرز ادامه درگیری میان; 16 کشته

توسط AVET DEMOURIAN

ایروان, ارمنستان (AP) — ارمنستان و جمهوری آذربایجان نیروهای مبارزه شنبه با توپخانه سنگین و هواپیماهای بدون سرنشین ترک حداقل 16 نفر کشته شدند در هر دو طرف از جمله آذربایجان به طور کلی در بدترین از آغاز جنگ در سال است.

درگیری در فرار در مرز بین دو قفقاز جنوبی و سازمان ملل آغاز شد و یکشنبه. جمهوری آذربایجان گفت: این دهکدهای از دست داد 11 نظامی و یک غیر نظامی در سه روز جنگ و ارمنستان گفت: چهار نفر از نیروهای آن کشته شدند سه شنبه ،

دو همسایه در جنوب قفقاز قفل شده در مناقشه بر سر قره باغ کوهستانی منطقه آذربایجان است که تحت کنترل قومی ارمنستان نیروهای حمایت ارمنستان از یک جنگ وجود دارد و در سال 1994 به پایان رسید. تلاش های بین المللی برای حل و فصل درگیری ها متوقف شده است.

ارمنستان و آذربایجان نیروهای بارها درگیر در درگیری. از زمان درگیری به نظر می رسد به علامت جدی ترین سنبله در جنگ پس از سال 2016 زمانی که نمرات کشته شدند در مدت چهار روز از جنگ.

آخرین حادثه آغاز شد و چهار ارمنستان و آذربایجان نیروهای رد و بدل آتش سوزی در بخش شمالی مرز خود. مقامات دو کشور به سرزنش یکدیگر برای شروع مبارزه و گفت که پراکنده بمباران همچنان ادامه دارد.

آذربایجان وزارت دفاع گفت: دو نفر از افسران ارشد ، ژنرال Polad Hashimov و سرهنگ Ilgar Mirzayev کشته شدند در درگیری های روز سه شنبه همراه با پنج تن دیگر خدمتگزاران.

ارمنستان مقامات ادعا کرد که آذربایجان هواپیماهای بدون سرنشین راه اندازی یک حمله در Tuvush استان شهر برد هدف قرار دادن غیر نظامی و زیرساخت ها است. سخنگوی وزارت دفاع Shushan Stepanyan گفت که یکی از آذربایجان هواپیماهای بدون سرنشین را قطع کرد.

Stepanyan همچنین متهم است که آذربایجانی نظامی با استفاده از غیرنظامیان به عنوان سپر قرار دادن توپخانه نزدیک به روستای دندر Gushchu در منطقه تووز حدود 10 کیلومتر (شش مایل) از مرز.

“آذربایجانی طرف احاطه شده است جمعیت خود را با توپخانه باتری ساخت آنها یک هدف و پس از آن شکایت کرده است که ارمنستان نیروهای اخراج در این جهت” او گفت: در Facebook جایی که او تصاویر ارسال شده از آذربایجان توپخانه در اطراف روستا.

آذربایجان نظامی را تکذیب کرد, از دست دادن هواپیماهای بدون سرنشین و به نوبه خود ادعا کرد که نیروهای خود را به ضرب گلوله یک ارمنستان هواپیمای بدون سرنشین و یک خانه در ارمنستان توپخانه سیستم همراه با خدمه آن.

به جنگ ادامه داد: ارمنستان نیز متهم به جمهوری آذربایجان راه اندازی حملات سایبری در ارمنستان وب سایت های دولتی.

ارمنستان نخست وزیر Nikol Pashinyan روز دوشنبه متهم آذربایجان از تحریک درگیری و هشدار داد که این امر “خرس مسئولیت عواقب غیر قابل پیش بینی.” رئیس جمهور آذربایجان Ilhan علی اف را محکوم کرد آنچه او به عنوان “یکی دیگر از تحریک ارمنستان” و قول داد که برای محافظت از آذربایجان قلمرو ملی.

ترکیه که نزدیک قومی و فرهنگی با جمهوری آذربایجان ابراز پشتیبانی قوی به باکو در جنگ است.

ایالات متحده و روسیه که روسای گروه مینسک سازمان امنیت و همکاری در اروپا که در تلاش است تا مذاکره حل و فصل مناقشه قره باغ کوهستانی باید خشونت را محکوم کرد و خواستار خویشتن داری.

وزیر امور خارجه روسیه سرگئی لاوروف به حال تماسهای جداگانه با همتایان خود در ارمنستان و جمهوری آذربایجان روز دوشنبه به فراخوان فوری آتش بس.

رئیس جمهور روسیه ولادیمیر پوتین سخنگوی دیمیتری Peskov روز سه شنبه گفت مسکو بود “عمیقا نگران” در مورد مبارزه و آمادگی خود را برای بازی میانجی.

U. N. دبیر کل آنتونیو اشاره به این حادثه تلخ نیز ابراز نگرانی. خود را سخنگوی استفان نواز گفت: در بیانیه ای که سازمان ملل و رئیس “خواستار اقدامات فوری برای پایان دادن به جنگ و همه درگیر اقدامات فوری برای deescalate وضعیت و خودداری از شعارهای تحریک آمیز.”

___

ولادیمیر Isachenkov در مسکو و ادیت M. Lederer در سازمان ملل متحد کمک به این گزارش.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>