انگلستان و چین روابط منجمد با بیش از بحث های هواوی هنگ کنگ

توسط سیلویا هوی

لندن (AP) — تنها پنج سال پیش پس از دیوید کامرون نخست وزیر بریتانیا شد جشن “دوران طلایی” در انگلیس-چین روابط مطابق با رئیس جمهور چین بیش از یک پاینت آبجو در میخانه و امضاء در معاملات تجاری به ارزش میلیاردها دلار.

کسانی که دوستانه صحنه در حال حاضر به نظر می رسد مانند یک حافظه دور.

خصمانه و بلاغت است ratcheted در روزهای اخیر بیش از پکن جدید امنیت ملی قانون برای هنگ کنگ است. بریتانیا تصمیم به ارائه پناه به میلیون ها نفر در این مستعمره سابق مواجه شد با استرن گفتن با چین است. و مقامات چینی را تهدید به “عواقب” اگر بریتانیا رفتار آن را به عنوان یک “دشمن کشور” و تصمیم به قطع چینی فن آوری های غول پیکر هواوی را از آن خود انتقادی ارتباطات زیرساخت در حال رشد در میان فشارهای بیش از خطرات امنیتی.

که همه و همه اشاره به یک مقدار سخت تر موضع برابر چین با یک رشد شماره نخست وزیر بوریس جانسون حزب محافظه کار گرفتن یک نگاه سخت در بریتانیا چینی خبر داد. بسیاری می گویند در بریتانیا شده است بیش از حد خوش باور و ساده و بی تکلف در فکر آن می توانید درو مزایای اقتصادی از ارتباط بدون پیامدهای سیاسی.

“این در مورد تمایل به قطع روابط با چین است. آن است که چین خود را تبدیل شدن به یک بسیار غیر قابل اعتماد و نسبتا خطرناک شریک” گفت: مجلس و رسانه های محافظه کار رهبر ایان دانکن اسمیت. وی پکن “حذف شدهها” از چین و بریتانیا اعلامیه مشترک — پیمان قرار است برای تضمین هنگ کنگ درجه بالایی از استقلال هنگامی که آن را واگردانی از انگلیسی به چینی حکومت — و تهاجمی ذکراست در دریای چین جنوبی به عنوان مناطق از نگرانی.

“این است که یک کشور است که در هر راه مدیریت خود را به یک خوب و مناسب و معقول شریک در هر چیزی در حال حاضر. به همین دلیل ما نیاز به بررسی رابطه ما با آنها را,” او اضافه شده است. “کسانی که فکر می کنم این یک مورد جدا کردن تجارت از دولت … شما نمی توانید انجام دهید که که ساده لوحانه.”

دانکن اسمیت دارای لابی دیگر حزب محافظه قانونگذاران به قطع Huawei خارج از بریتانیا superfast 5G شبکه. نه تنها که: او می گوید همه موجود Huawei تکنولوژی در انگلستان ارتباطات زیرساخت همچنین نیاز به حذف به عنوان به زودی به عنوان امکان پذیر است.

این شرکت شده است در مرکز تنش بین چین و انگلیس به انگلستان مقامات نقد و بررسی چگونه آخرین تحریمهای آمریکا — اعمال بیش از اتهامات جاسوسی سایبری و با هدف قطع Huawei دسترسی به پیشرفته میکروچیپ ساخته شده با فن آوری آمریکا — را تحت تاثیر قرار British telecom networks.

جانسون تصمیم گرفت در ماه ژانویه که به Huawei می تواند مستقر در آینده شبکه های 5G تا زمانی که سهم خود را از بازار محدود است اما مقامات پس از اشاره کرد که این تصمیم می تواند به معکوس در نور از تحریم های ایالات متحده. یک سیاست جدید است که انتظار می رود در هفته.

Huawei می گوید آن است که صرفا گرفتار در وسط یک ایالات متحده-چین نبرد بر تجارت و فن آوری است. آن را همواره اتهامات را رد کرده آن را می تواند انجام جاسوسی سایبری یا الکترونیکی خرابکاری در دستور حزب کمونیست چین.

“ما قطعا تحت فشار قرار دادند به جغرافیای سیاسی رقابت” معاون رئیس جمهور ویکتور ژانگ گفت. آمریکا اتهامات در مورد خطرات امنیتی هستند و همه با انگیزه های سیاسی است.

نایجل اینکستر ارشد مشاور موسسه بین المللی مطالعات استراتژیک و مدیر سابق عملیات و هوش در بریتانیا MI6 سرویس اطلاعات گفت: این موضوع را با Huawei خیلی فوری در مورد تهدیدات امنیتی. او گفت: عمیق تر نگرانی نهفته در جغرافیای سیاسی پیامدهای چین در حال تبدیل شدن جهان بازیکن در غالب در 5G فن آوری است.

“این کمتر در مورد جاسوسی سایبری از به طور کلی تصور زیرا پس از همه که اتفاق می افتد در هر جای,” او گفت:. “این بود که هرگز چیزی از آن انگلستان بود و فاقد آگاهی است.”

هنوز اینکستر گفت: او هشدار برای سال های سال است که بریتانیا نیاز به یک استراتژی منسجم تر نسبت به چین است که توازن اقتصادی و امنیتی عوامل است.

“وجود دارد یک درجه بالایی از خوشنودی” در 2000s, او گفت:. “همیشه وجود دارد کمتر به” دوران طلایی ” از ملاقات چشم.”

بریتانیا نورد کردن فرش قرمز برای دولت یازدهم سفر در سال 2015 با طلایی واگن و اسراف ضیافت در کاخ باکینگهام با ملکه الیزابت دوم است. A cyber security نیوز زده بود همراه با میلیاردها دلار در تجارت و پروژه های سرمایه گذاری از جمله چینی سرمایه گذاری دولت در یک نیروگاه هسته ای. کامرون صحبت در مورد جاه طلبی های خود را برای بریتانیا برای تبدیل شدن به چین “بهترین شریک زندگی در غرب است.”

شور و شوق سرد است به طور قابل توجهی پس از. انگلیسی شهر شفیلد که وعده داده شده بود یک میلیارد پوند معامله با چینی تولید شرکت در سال 2016 گفت: سرمایه گذاری هرگز محقق نشد. منتقدان آن را به نام غرور پروژه و “نبات نخ معامله است.”

اقتصادی و سیاسی grumbles در مورد چین فوران شدید غرب در اوایل این ماه زمانی که پکن تحمیل فراگیر جدید قوانین امنیت ملی در هنگ کنگ. جانسون دولت متهم چین از تخطی از چین و بریتانیا اعلامیه مشترک و اعلام کرد این امر باز کردن یک مسیر خاص به شهروندی تا 3 میلیون واجد شرایط هنگ کنگ از ساکنان.

که مقدار به “ناخالص دخالت” سفیر جمهوری مردم چین لیو Xiaoming گفت. لیو همچنین هشدار داده است که تصمیم به خلاص شدن از شر Huawei درایو می تواند دور دیگر سرمایه گذاری چین در انگلستان و تمسخر بریتانیا برای تسلیم شدن به آمریکا فشار بر این شرکت.

رعنا Mitter یک استاد تاریخ در دانشگاه آکسفورد و متخصص در چین گفت که قانون تامین — همراه با گسترده تر مورد خشم مقامات چینی’ دست زدن به اطلاعات در مورد کوروناویروس — کمک به تنظیم صحنه برای یک طوفان کامل از نگرانی در میان بریتانیا سیاستمداران و عمومی است.

Mitter افزود که بریتانیا careened از “پذیرش غیرانتقادی همه چیز در مورد چین” به مقابله رویکرد تا حدودی به دلیل عدم درک در مورد چگونه چین عمل می کند.

برخی هشدار داده اند در مقابل افزایش تنش است. فیلیپ هاموند وزیر سابق خزانه داری بریتانیا رئیس هشدار داد که تضعیف ارتباط با جهان و دومین اقتصاد جاهل به خصوص در زمانی که بریتانیا است که قطع روابط تجاری با اروپا و به دنبال شرکای جاهای دیگر. هاموند همچنین گفت که او نگران بود در مورد یک “هشدار دهنده” ظهور ضد چینی احساسات در درون حزب محافظه کار خود را.

دانکن اسمیت را رد کرد که گفته نگرانی در مورد افزایش چین در حال عبور-و چند ملیتی است. او بخشی از درون مجلس داد در چین, راه اندازی, گروهی از نمایندگان مجلس از بیش از یک دوجین کشور — از آمریکا به استرالیا به ژاپن — که می خواهید هماهنگ بین المللی پاسخ به چالش بکشد.

“ما نیاز به رسمیت شناختن که این چیزی است که یک کشور می تواند در مقابله با” او گفت:.

___

کلوین چان و Danica Kirka در لندن کمک کرده به این داستان.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>