این مشکلات از یک نام: North چینی پلنگ

شمال چینی پلنگ شناخته شده با نام علمی Panthera pardus japonensisطبقه بندی شده است به عنوان یک گونه در خطر انقراض اتحادیه بین المللی حفاظت از طبیعت (IUCN). در سال های اخیر آفریده شده گروه بندی می شوند با همسایه شمالی آن از پلنگ آمور (Panthera pardus orientalis) یک حرکت است که برخی از احساس تضعیف خواهد منحصر به فرد از شمال چینی پلنگ.

تغییر نام

در سال 2017, گربه طبقه بندی نیروی کار از گربه متخصص گروه قرار داده شمالی چینی پلنگ در رده آمور پلنگ در این استدلال وجود دارد که هیچ biogeographical موانع بین این دو گونه است. کارشناسان استدلال می کنند که چنین گروه بندی نادرست است و از آنجا که هیچ مولکولی سطح شواهد به عقب آن است.

حتی اگر این زیستگاه از هر دو پلنگ بسیار نزدیک از موجودات مختلف از هر یک از دیگر در راه های مختلف. برای یک, شمال, چینی, پلنگ قهوهای مایل به زرد هستند. در مقابل آمور پلنگ تا کرم رنگ ضخیم خز به خصوص در فصل زمستان. در حالی که شمال چینی گونه می تواند به رشد 6.8 پا در طول آمور پلنگ می تواند به رشد 7.8 پا و اغلب بزرگترین از این دو.

(Image: Richard Gillin via flickr CC BY-SA 2.0)

آمور پلنگ می تواند به رشد 7.8 متر طول. (تصویر: ریچارد Gillin از طریق فلیکر CC BY-SA 2.0)

طبقه بندی هر دو گونه تحت همان گروه همچنین ایجاد مشکلات برای فعالیت های حفاظت. IUCN طبقه بندی شده آمور پلنگ به عنوان یک “به شدت در معرض انقراض” با حدود 84 بزرگسالان و 19 توله های شناسایی شده در وحشی. با گنجاندن شمال چینی پلنگ این طبقه بندی ممکن است کاهش داد و به “گونه های در معرض خطر.”`

جمعیت شمال, چینی, پلنگ نیست با دقت شناخته شده و به دلیل عدم مناسب داده است. این پلنگ بر این باور هستند که به طور متمرکز در Ziwuling جنگل منطقه در استان شاآنشی چین که در آن در حدود 28 از آنها ثبت شده است. برخی بر این باورند که این گروه از دو گونه تاثیر می گذارد برخی از جریان حفاظت از محیط زیست کار می کنند. اما انتظار این است که این به طور موقت پس از تغییر نام به احتمال زیاد خواهد نورد یک بار مولکولی-سطح مطالعه تایید می کند که شمال چینی پلنگ و پلنگ آمور هستند گونه های مختلف.

پلنگ

شمال چینی پلنگ معمولا وزن آن در حدود 110 پوند برای مردان و 70 پوند برای زنان است. این گونه جفت در طول Jan-Feb دوره است. پس از یک دوره بارداری حدود 110 روز زنان تولید دو یا سه توله. در هنگام تولد توله وزن حدود یک پوند. آنها تنها چشمان خود را باز زمانی که آنها 10 روز است. توله اقامت با مادران خود را تا زمانی که آنها 20-24 ماه پس از آن که آنها راه رفتن در راه خود را.

این پلنگ در حال انفرادی موجودات تا حد زیادی در تعامل با دیگران تنها در هنگام جفت گیری. هر دو مردان و زنان خود را حفظ سرزمین جداگانه. اما طبیعی است برای یک مرد این سرزمین به همپوشانی این سرزمین از بیش از یک زن. آنها معمولا به خوردن هر آنچه که آنها می توانید گرفتن. اما اصلی خود را طعمه شامل گراز وحشی و گوزن.

(Image via pixabay / CC0 1.0)

شمال چینی پلنگ عمدتا شکار گوزن یا گراز وحشی. (تصویر: از طریق pixabay / CC0 1.0)

یک 2015 IUCN گزارش آمده است که جمعیت پلنگ شده است “به طور چشمگیری کاهش می یابد با توجه به ادامه آزار و اذیت با افزایش جمعیت بشر, افزایش غیر قانونی حیات وحش تجارت, برداشت بیش از حد به صورت تشریفاتی استفاده از پوسته طعمه پایه کاهش و مدیریت ضعیف جایزه شکار” با توجه به Mongabay. در مورد سه نسل زیستگاه شمال چینی پلنگ شده است کاهش می یابد توسط یک سوم.

بسیاری از شمال چینی پلنگ حرکت به روستاها در نزدیکی زیستگاه آنها و کشتن دام در نتیجه دعوت از خشم روستاییان. در Heshun شهرستان استان شاآنشی پلنگ حمله به گاو تبدیل به یک مسئله بزرگ است که روستاییان متحد با هم به شکار کردن پلنگ حتی اگر این است که ممنوع شده توسط قانون است. یک فرد بالغ گاو معمولا هزینه های تقریبا مشابه به عنوان درآمد سالانه از یکی از شهرستان ساکنان. دولت محلی آغاز طرح پرداخت غرامت برای روستاییان که از دست دادن گاو از حملات پلنگ به جلوگیری از آنها را از کشتن موجودات از انتقام.

دنبال کنید با ما در توییتر و یا اشتراک به لیست ایمیل ما

Xôi, Phở و دیگر Lip-Smacking, ویتنامی, صبحانه, غذاهای

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>