بازگرداندن فیجی ماهیگیری سنت ‘ممنوع’

Fijians در حال احیای خود عمل سنتی “tabu” در تلاش برای بهبود سهام ماهیگیری خود را. “Tabu” اساسا یک منطقه مشخص شده به عنوان “بدون ماهیگیری منطقه” است و اغلب مشخص توسط barnacled ستون جاسازی شده است که بصورتی پایدار و محکم بر روی زمین از صخره.

Tabu در فیجی

در فیجی مناطق ساحلی که متعلق به یک خاص قبیله به نام “qoliqoli” که به دلایل ماهیگیری که گذشت از یک نسل به نسل دیگر. در دهه 1990 و بعد از آن, شیلات در سراسر فیجی و مناطق اطراف آن به یک بحران پس از دهه ماهیگیری تجاری به حال باعث یک کاهش جمعیت ماهی. ماهیگیران محلی بودند کوچکتر و کوچکتر جلب. پلاستیک و آلودگی نفتی به پایان رسید تا قتل خاموش متعدد صخره های مرجانی است. این زمانی است که مردم محلی شروع به یادآوری قدیمی عمل “tabu.”

“به طور سنتی زمانی که رئیس یک روستا می میرد بخشی از جامعه را از ماهیگیری در زمین است را کنار بگذارند به هیچ-و یا tabu (تلفظ “tam-boo”) در منطقه به عنوان نشانه ای از احترام به رئیس. پس از 100 روز در این منطقه بازگشایی شد و جامعه برداشت ماهی برای برگزاری یک جشن برای پایان دادن به عزاداری. فوقالعاده قدرت اصلی است که معمولا در اندازه گیری فراوانی و اندازه گرفتن” با توجه به LMMA شبکه.

(Image via pixabay / CC0 1.0)

پس از 100 روز در این منطقه بازگشایی شد و جامعه برداشت ماهی برای برگزاری یک جشن برای پایان دادن به عزاداری. (تصویر: از طریق pixabay / CC0 1.0)

مدرن “tabu” مفهوم انحراف از روش سنتی به این معنا که بسته شدن از دلایل ماهیگیری را مشاهده خواهد شد برای یک دوره نامحدود از زمان به جای یک ثابت 100 روز. این اعتقاد بر این است به افزایش مزایای “tabu.” مطالعات که در مقایسه با مزایای “tabu” در مناطق متفاوت بسته شدن بار دریافته اند که دیگر بسته است تمرین بیشتر برداشت افزایش است.

در حال حاضر شبکه ای در حدود 400 جوامع به نام فیجی محلی مدیریت مناطق دریایی (FLMMA) توسعه داده شده است و با استفاده از “tabu” مفهوم خود را در مناطق ماهیگیری. یک جامعه معمولا شامل “tabu” به حدود 10 درصد به 20 درصد از ماهیگیری خود را در زمینه ترک باقی مانده باز, برای, اعضای, به, ماهی و اضافه کردن معیشت خود را. نسخه مدرن از “tabu” است که تمرین با مراسم سنتی و شامل بیانیه رسمی از عمل, مراسم اطلاع همسایه کاربران و مارک از این منطقه بسته است.

در این زمان کوتاه که “tabu” تمرین شده است دوباره اعضای جامعه مشاهده کرده اند این صخره به دست آورد که خود را عالی سلامت است. اما یک مشکل عمده وجود دارد آنها باید برای مقابله با شکارچیان. بسیاری از مردم بی پروا در آمده در شب و ماهی در داخل منطقه در نتیجه به عنوان یک خطر برای “tabu” و برداشت های آینده است. برخی به فکر ساخت بخشهایی از صخره یک فهرست حفاظت شده دریایی منطقه است. این اجازه خواهد داد که پلیس مداخله در منطقه است که ممکن است به اندازه کافی خوب تهدید به متوقف کردن شکارچیان. اما این همچنین بدان معنی است که دولت قادر خواهد بود به دخالت در مدیریت جامعه دلایل ماهیگیری.

(Image: Screenshot / YouTube)

در این زمان کوتاه که ‘ممنوع’ تمرین شده است دوباره اعضای جامعه مشاهده کرده اند این صخره به دست آورد که خود را عالی سلامت است. (تصویر: Screenshot / YouTube)

COVID-19 و ماهیگیری

این COVID-19 شیوع نما یک تهدید به فیجی ماهیگیری سهام با توجه به برایان Stockwell, یک دانشگاه اقیانوس آرام جنوبی دانشکده مطالعات دریایی و محقق. ویروسی شیوع افزایش یافته ماهیگیری در منطقه به خصوص در داخل صخره های. به عنوان یک نتیجه وجود گونه های خاصی از ماهی ها می تواند منفی تحت تاثیر قرار.

این کار باعث ضرر و زیان بیشتر مردم به ماهی در مناطق ساحلی دونات و تخته نم و kawakawa, دو مناطق هستند که تصور می شود بیشتر تحت تاثیر صید بی رویه. یک ممنوعیت ماهیگیری در جای خود در این مناطق در طول ماه ژوئن-سپتامبر دوره در نظر گرفته است که اوج تخم ریزی ماه. اما دولت تحت فشار بودن به لغو ممنوعیت میان COVID-19 بحران خواهد شد که در نهایت بدتر شدن مشکل است.

دنبال کنید با ما در توییتر و یا اشتراک به لیست ایمیل ما

5 چیز برای انجام در پارک ملی یوسیمیتی

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>