ویسکانسین دادگاه عالی به مخلوط حکم جزئی وتو

اسکات بائر

MADISON, Wis. (AP) — محافظه کار-کنترل ویسکانسین دیوان عالی کشور در روز جمعه لغو سه چهار جزئی بودجه وتو صادر شده توسط لیبریا تونی Evers, برخلاف 85 سال از دادگاه سابقه که تایید فرماندار گسترده وتو قدرت.

اما قضات نیز تایید یکی از Evers’ وتو به عنوان به خوبی به عنوان دو ساخته شده توسط کالیفرنیا ، اسکات واکر در سال 2017. دادگاه کاهش یافته است به شنیدن جداگانه چالش برای کسانی که وتو کرد و گفت 2019 طرح دعوی در دادگاه است که پس از واکر چپ دفتر واصل شد خیلی دیر است.

اکثریت قضات به همین دلیل سه Evers وتو شد بر خلاف قانون اساسی به طور کلی پیدا کردن که آنها ایجاد قانون جدیدی که مجلس قصد. مجموعه 146-صفحه حکم محدود به چهار وتو که به چالش کشیده شد و نمی مهار توانایی آینده فرمانداران را جزئی وتو.

“در یک مورد مهم این بود که در آن مردم ویسکانسین نیاز به وضوح ما به جای ایجاد سردرگمی” نوشته عدالت ان والش Bradley, یکی از دو حزب لیبرال قضات. “مدارک و شواهد از عدم وضوح مشخص شده است توسط این واقعیت است که این مورد تولید شده چهار جداگانه نوشته با دلایل منطقی. و نه یکی از آنها را به دست آورد تا به رای اکثریت از این دادگاه است. بنابراین ما هیچ روشن کنترل منطق یا آزمون برای آینده است.”

دو تا از وتو لغو شد توسط پنج-عدالت محافظه کار اکثریت با دو لیبرال قضات مخالف. اما یک سوم حق وتو که لغو شد 4-3 دیدم محافظه کار رئیس دادگستری پت Roggensack طرف با دو لیبرالها در کنار از دست دادن. و در حفظ یک Evers وتو, سه محافظه کاران پیوست و با دو لیبرال در حمایت از.

ویسکانسین فرماندار یکی از قدرتمند ترین وتو در کشور با وجود چند دهه از محدودیت های اعمال شده توسط رای دهندگان و قانونگذاران. مخلوط نتایج جستجو برای Evers یک روز پس از دادگاه طی یک لنگ-اردک جلسه به تضعیف Evers’ قدرت قبل از او در زمان ، که در حکم دادگاه نیز تحویل یک جزئی پیروزی برای Evers گفت: قوه مقننه تجاوز از آن حد و مرزی با یک اردک لنگ قانون است.

“امروز حکم حرکت از دهه سابقه و تنها باعث ایجاد هرج و مرج و سردرگمی” Evers در بیانیه ای گفت. انعکاس نظرات خود را پس از شکست در لنگ اردک دعوی Evers گفت: “ما در حال رفتن به اجازه دهید مردمی که تلخ در مورد انتخابات رخ داده است که نزدیک به دو سال پیش متوقف کردن ما از انجام کارها برای مردم کشور ما است.”

ویسکانسین فرمانداران هر دو حزب جمهوری خواه و دموکرات به مدت طولانی استفاده گسترده جزئی وتو به تغییر شکل بودجه دولت است. آن را یک عمل بازی ماهرانه بین فرماندار و نماینده مجلس به عنوان قانونگذاران سعی کنید به سادگی اسکناس در راه است که تا حد زیادی سیستم ایمنی بدن از خلاق وتو.

فرماندار وتو که املای در ویسکانسین قانون اساسی نیست به عنوان گسترده ای به صورت منظم صورت حساب که پول خرج نمی. برای کسانی که او می تواند تنها یا وتو کل پیشنهاد و یا آن را امضا و به قانون است.

واکر صادر 98 جزئی وتو در آخرین بودجه در سال 2017 و 104 در یکی قبل از آن. سابق کالیفرنیا ، تامی تامپسون رکورد با 457 جزئی وتو در سال 1991.

طرح دعوی در دادگاه نمی چالش فرماندار وتو قدرت آشکار, اما در عوض چه Evers آنها استفاده می شود. مالیات دهندگان ارائه شده توسط محافظه کار ویسکانسین موسسه قانون و آزادی استدلال کرد که Evers نقض تفکیک قوا بین قوه مقننه و مجریه با ایجاد قوانین جدید در نظر گرفته شده هرگز توسط قوه مقننه است.

“فرماندار Evers استفاده جزئی وتو برای ایجاد قوانین جدید هرگز تایید شده توسط قوه مقننه گفت:” ریک Esenberg رئیس جمهور از ویسکانسین موسسه قانون و آزادی. “تصمیم دادگاه به رسمیت می شناسد و محدود به بخشی وتو خواهد کرد که حفاظت از آزادی و رعایت تفکیک قوا.”

جمعه حاکم در برخورد به طور خاص با چهار 78 جزئی وتو Evers صادر شده در سال گذشته در بودجه دولت است. خود را وتو منتقل 10 میلیون دلار برای جایگزینی اتوبوس های مدرسه به وسیله نقلیه الکتریکی ایستگاه های شارژ; مجاز $75 میلیون به معنای محلی برای ساخت و ساز جاده مورد استفاده قرار گیرد برای هر حمل و نقل برنامه; حذف یک استاندارد $100 کامیون هزینه ثبت نام; و گسترش انواع vaping محصولات مشمول مالیات.

با یک وتو Evers زده چند جمله از قانون ایجاد یک گرانت برنامه به جای پیر اتوبوس مدرسه به جای ایجاد یک برنامه جدید برای تقویت سوخت های جایگزین به عنوان یک راه برای مبارزه با تغییر آب و هوا.

دادگاه را تایید کرد وتو از بین بردن کامیون, هزینه ثبت نام, اما لغو دیگران است.

نمایندگان مجلس و رای دهندگان شده اند اقدام به مقیاس فرماندار وتو تقریبا پس از آن ایجاد شد و در سال 1930. از سال 1935 وجود داشته است 25 اصلاحات قانون اساسی پیشنهادی برای محدود کردن فرماندار قدرت. اخیر یکی ممنوعیت به اصطلاح “فرانکشتاین” حق وتو که در آن فرمانداران ایجاد یک حکم جدید با ترکیب قطعات از دو یا بیشتر از جملات تصویب شد رای دهندگان در سال 2018 است.

___

دنبال اسکات بائر در توییتر

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>