چرا سقراط متنفر دموکراسی

جامعه مدرن تاسیس شده است در آرمان های دموکراتیک که در آن هر فرد در دولت می گویند از طریق یک رای است که تعیین کننده حزب حاکم است. ایده دموکراسی غربی از یونان باستان دموکراسی تمرین در زمان سقراط. اما سقراط نبود بسیاری از طرفداران. در واقع یکی می تواند استدلال می کنند که او حتی منفور این سیستم حکومت.

سقراط و دموکراسی

دیالوگ افلاطون توصیف یک حادثه که در آن سقراط تلاش می کند به توضیح معایب دموکراسی به یک فرد به نام Adeimantus. سقراط مقایسه جامعه به یک کشتی و می پرسد Adeimantus اگر او بودند به سر را در یک سفر از طریق دریا که آیا او می خواهم به مسئول کشتی — فقط هر کسی و یا کسی که به درستی تحصیل در مهارت ها و قوانین دریانوردی? Adeimantus بدیهی است که پاسخ این که او می خواهد تحصیل دریانوردان به کاپیتان کشتی. سقراط می پرسد Adeimantus پس چرا او می خواهیم هر فرد به صورت تصادفی به قاضی چه کسی باید حکومت این کشور است.

آنچه سقراط در تلاش است تا بگویم این است که رای دادن در انتخابات یک مهارت است. و مانند هر مهارت دیگر تنها کسانی که به طور سیستماتیک تدریس باید حق رای دادن. اجازه می دهد شهروندان برای رای دادن به درستی و بدون آموزش به آنها است مانند قرار دادن آنها را در اتهام از یک کشتی در طوفان. سقراط پیشنهاد یک رژیم که در آن تنها کسانی که در حال تحصیل در مورد حکم داده می شود و قدرت مطلق. او تنها فیلسوف یونانی به انتقاد از دموکراسی است. افلاطون متحده در جمهوری اسلامی که دموکراسی فقط در مرحله دوم از زوال دولت است. افلاطون استدلال که دموکراسی در نهایت آنقدر بد است که خود مردم خواهد خواست که یک دیکتاتور می آیند و آنها را ذخیره کنید.

(Image: wikimedia / CC0 1.0)

افلاطون استدلال که دموکراسی در نهایت آنقدر بد است که خود مردم خواهد خواست که یک دیکتاتور می آیند و آنها را ذخیره کنید. (تصویر: ویکیپدیا / CC0 1.0)

در ضمن سقراط با تجربه از اثرات دموکراسی در زندگی خود را در معروف خود را در دادگاه. سقراط متهم شد با کافر خدایان و فساد جوانان آتن. یک هیئت منصفه رای برگزار شد برای تعیین سرنوشت خود. توسط یک حاشیه باریک تصمیم بر آن شد که سقراط گناه بود. فیلسوف بود و پس از آن ساخته شده به نوشیدن شوکران و درگذشت از سم.

ارسطو views

دیگر فیلسوف یونانی که در اعتراض به دموکراسی ارسطو بود. دلیل اصلی که چرا ارسطو دوست نداشتند دموکراسی بود که آن را در معرض خطر واژگون شدن حکومت قانون با تحمیل اراده اکثریت.

“در خالص دموکراسی را از اکثریت حاکم است نه قانون و نه دولت. اگر مردم تصمیم بگیرند کسی که باید اعدام آنها اجرا شده و هیچ قانون علیه مجازات می تواند به توقف است. اگر مردم تصمیم بگیرند که یک فرد و یا دارایی های شرکت باید توقیف دوباره این واقعیت است که این نیاز به پاره کردن کتاب قانون بی ربط است” با توجه به مجله چشم انداز.

اما ما نیاز به درک که این دموکراسی که ما تمرین امروز نیست خالص دموکراسی است. آن است که بیشتر شبیه به ارسطو تعریف polities — اشکال از دولت است که در آن بسیاری از حکومت بر خود را دارند. در معاصر دموکراسی حکومت قانون می ایستد بین اکثریت خواهد شد و اجرای آن است.

(Image: Screenshot / YouTube)

این دموکراسی که ما تمرین امروز بیشتر شبیه به ارسطو تعریف polities — اشکال از دولت است که در آن بسیاری از حکومت بر خود را دارند. (تصویر: Screenshot / YouTube)

در جهان در حال حاضر بسیاری از متفکران مطرح کرده اند این سوال که آیا هر شهروند یک کشور باید حق رای و یا باید رای محدود به کسانی که باید به تصویب یک آزمون که تایید سطح دانش خود را در مورد سیاست.

اما پس از آن سوال می آید تا در مورد آموزش و پرورش. بسیاری از دانشگاه ها در حال حاضر حمایت چپ از نظر طیف سیاسی. باید که بود که پایه و اساس برنامه درسی?

“دموکراسی چیزی بیش از اراذل و اوباش حکومت که در آن پنجاه و یک درصد از مردم ممکن است گرفتن حقوق از دیگر چهل و نه.” — توماس جفرسون

دنبال کنید با ما در توییتر و یا اشتراک به لیست ایمیل ما

کمونیست نژادپرستانه: چگونه مارکس نفرت سیاه

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>