25 سال در یک نگاه تنها در اروپا پس از جنگ جهانی دوم و نسل کشی

توسط RADUL RADOVANOVIC

جنگ بالکان در بوسنی و هرزگوین (AP) — بوسنی در روز شنبه علائم سالگرد 25 از سربرنیتسا این کشور در بدترین قتل عام در طول 1992-95 جنگ و تنها جرم و جنایت در اروپا پس از جنگ جهانی دوم است که اعلام شده است یک نسل کشی است.

اعدام وحشیانه از بیش از 8000 Bosniak مسلمان و مردان و پسران توسط نیروهای صرب بوسنی در حال اعتکاف یک سری از وقایع و reburial برخی از قربانیان باقی مانده در یادبود سایت در نزدیکی شهر.

به طور معمول هزاران نفر با حضور در این مراسم در Potocari اما جهانی همه گیر ساخته شده آن را غیر ممکن است در این سال — U. N. دبیر آنتونیو اشاره به این حادثه تلخ را صحبت می کنند از طریق پیام های ویدئویی و بسیاری دیگر از مهمانان خارجی نمی آیند.

در اینجا این است که نگاهی به آنچه اتفاق افتاده در جنگ بالکان:

که در آن جنگ بالکان?

برگزاری یک شهر کوچک در شرق بوسنی جمع میان تپه های سبز اطراف شهر در همه طرف. قبل از جنگ آغاز برگزاری صنعتی بود hub با حدود 7000 نفر در خود شهر و بیش از هزاران پراکنده در منطقه وسیع تری است.

جنگ بالکان قبل از جنگ جمعیت قومی مخلوط, از جمله هر دو بوسنیایی که عمدتا مسلمان و قومی صرب. دو گروه قومی زندگی مسالمت آمیز در دوران کمونیست-اجرای یوگسلاوی. اما این تغییر پس از فروپاشی فدراسیون.

آنچه اتفاق افتاده در جنگ بالکان در طول جنگ ؟

زمانی که درگیری های قومی اول را در سال 1992 خاک گرفتن آغاز شده و نیروهای صرب بوسنی در زمان نگه دارید از حدود دو-سوم از بوسنی با هدف ایجاد یک مینی-دولت و اتحاد با همسایه صربستان.

با نیروهای صرب بوسنی به دست گرفتن کنترل بیش شرقی بوسنی — که مرزهای صربستان — هزاران نفر از Bosniak پناهندگان مسلمان جاری به اتهام نسل کشی. شهر تحت بوسنی محاصره باعث ملل در سال 1993 به اعلام منطقه یک “پناهگاه امن” تحت حفاظت از جهان بدن.

اتهام نسل کشی به عنوان یک پناهگاه امن سازمان ملل متحد

سازمان ملل نیروهای حافظ صلح مستقر شدند در جنگ بالکان و یک موش و گربه بازی با صرب ها به منابع و کمک به مردم تحت محاصره را ادامه داد. گزارش در مورد جان مردم بسته بندی شده در شهر بدون امکانات اولیه شوکه جهان است.

پراکنده درگیری همچنان ادامه داشت در طول جنگ بود. برگزاری حال یک گروه کوچک از Bosniak مسلمان سربازان به اصطلاح “مدافعان” که صرب های بوسنی مقصر در قتل صدها نفر از مردم و غارت صرب جمعیت روستاها در این منطقه است.

سقوط از اتهام نسل کشی و قتل عام:

در ماه جولای سال 1995 ارتش صرب بوسنی تحت فرمان بدنام ژنرال Ratko mladic حمله برگزاری. بمباران اول آغاز شده و به زودی به اندازه کافی نیروهای نظامی در نقل مکان کرد به سرعت سبقت شهر که هلندی سازمان ملل نیروهای حافظ صلح ایستاده بود هیچ شانسی.

صرب و سپس جدا از مردان و پسران از زنان با ملادیچ امیدوار کننده هیچ چیز اتفاق می افتد به هر کس و توزیع آب نبات به کودکان است. ظرف 10 روز آینده, اما, بوسنی سربازان کشته زندانيان مرد و شکار بسیاری از کسانی که سعی به فرار از طریق تپه های اطراف.

به زودی, سرد, گزارش از اعدام وحشیانه شروع به پدیدار شود. در تلاش برای پنهان کردن قتل عام صرب های بوسنی دفن اجساد در گورهای دسته جمعی تنها به حفاری آنها و حرکت بعد. قربانیان اعدام شدند توسط سلاح گرم, گلوی خود بودند کاهش و یا آنها قفل شده است و در انبار خود را از دست اغلب گره خورده است پشت سر خود را و مواد منفجره مجموعه ای خاموش.

تا به هر کسی که شده است مجازات ؟

U. N. دادگاه رسیدگی به جرائم جنگی یوگسلاوی سابق است محکوم ملادیچ و صرب بوسنی در زمان جنگ رهبر سیاسی خاورميانه از اتهام نسل کشی نسل کشی همراه با دیگر بالای صرب بوسنی مقامات و افسران پلیس. ملادیچ و Karadzic هر دو در خدمت زندگی در زندان است.

صرب های بوسنی با این حال هنوز هم تا حد زیادی رد دامنه کشتار و حاضر به اذعان آنها به مبلغ یک نسل کشی است. هنگامی که جنگ به پایان رسید و در ایالات متحده-میانجیگری صلح در سال 1995 یک صرب-اجرا نهاد تشکیل شد در بوسنی که برگزاری شد ،

پیدا کردن و شناسایی قربانیان

برای بسیاری از بستگان قربانیان عذاب همچنان به عنوان کارشناسان پزشکی قانونی هنوز هم حفر و تکمیل کار بر روی تمام باقی مانده است. بدن پراکنده بودند در تعدادی از گورهای دسته جمعی و محل آنها و تایید هویت قربانیان سال طول می کشد.

کمیسیون بین المللی از دست رفته افراد در سال 1996 کمک کرد راه اندازی — در خواست رئیس جمهور آمریکا بیل کلینتون — DNA مبتنی بر سیستم برای پیدا کردن و شناسایی بقایای قربانیان جنگ بالکان و دیگر از دست رفته نیز هست.

روز شنبه, نه بوسنی مردان و پسران خواهد بود گذاشته و به استراحت 25 سال پس از آنها کشته شدند. جولای 11 مشخص شده است به عنوان روز یادبود برای قربانیان نسل کشی — جوانترین یک نوزاد تازه متولد شده در حالی که قدیمی ترین بوده است 94.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>