ارتباط بین چین باستان و سومالی

رابطه بین چین و کشورهای آفریقایی در جریان بوده است قوی برای بسیاری از سال است. اما وجود دارد برخی از اتصالات است که تاریخ را به دوران باستان مانند رابطه بین چین باستان و سومالی از آستین رفته Ajuran امپراتوری.

Ajuran امپراتوری

نه چندان شناخته شده در مورد Ajuran Sultanate. اما تاریخ به ما می گوید که آن را برجسته پادشاهی باستانی در سومالی که حکومت بین قرن 13 و در اواخر قرن 17 است. آن چشمگیر بود empire با موفقیت های بزرگ. Ajurans استفاده می شود برای تسلط بر اقیانوس هند معاملات در طول پادشاهی حکومت.

سلطان نیز تنها امپراتوری در آفریقا که مهار مهندسی هیدرولیک. کانال ها در سرزمین های آن گسترش مثل رگهای از جوبا رودخانه آبیاری مزارع و آبیاری محصولات زراعی است. چاه ها و آب انبارها ساخته شده در طول Ajuran دوران هنوز ایستاده به این تاریخ است.

وقتی که می آید به سیستم سیاسی این Ajuran sultanate متمرکز بود. سلطان سر از پادشاهی در حالی که یک نیروی نظامی قوی اجرا شود. نظامی بود و نه قابل توجه به عنوان آن را تا به حال موفق به دفع استعمارگران پرتغالی و اورومی یک گروه قومی مستقر در کشور همسایه اتیوپی.

The sultanate was also the only empire in Africa that harnessed hydraulic engineering. (Image via pixabay / CC0 1.0)

سلطان نیز تنها امپراتوری در آفریقا که مهار مهندسی هیدرولیک. (تصویر: از طریق pixabay / CC0 1.0)

باستان رابطه تجاری

ابتدا از سلسله تانگ به چینگ تجارت بین شرق آفریقا و چین یک اتفاق به طور منظم. چینی و سرامیک, از تانگ-آواز دوره گذار به دوران مدرن هستند که در تقریبا در هر شهر در شرق آفریقا دلالت بر یک رابطه سازنده.

همانطور که برای روابط دیپلماتیک وجود چینی سکه دوستیابی از این آهنگ به سلسله مینگ داشت در Kilwa, Mambrui, Manda و Mogadishu, پیشنهاد خارجی ماموریت های انجام شده توسط چین باستان در آفریقا است.

برخی از ارز موجود در آفریقا کشف شد به “محدود” به معنی صدور آن مورد نیاز مستقیم دیپلماتیک حرکت از حکم امپراتور چین.

سومالی روابط در قرون وسطی

چین و سومالی بوده است شرکای تجاری. مدیر آثار باستانی در سومالی, دکتر صدا Mire گفت که باستان شناسی سوابق تجارت بین این دو کشور وجود داشته است پس از هزاره اول پیش از میلاد چینی سوابق و تواریخ نیز به تجارت در سومالی شهرهای ساحلی از جمله موگادیشو پایتخت Ajuran پادشاهی.

به سومالی صادر گورخر زرافه اسب و دیگر حیوانات عجیب و غریب بخور و عاج به سلسله مینگ از چین, چینی, معامله celadon اجناس muskets و ادویه جات ترشی جات.

این رابطه قوی سمان سومالی تجار به عنوان رهبران تجارت بین آفریقا و آسیا در آن زمان است. مشارکت همچنین اجازه چینی و سومالی زبان به تاثیر هر یک از دیگر.

The Somalis exported zebras, giraffes, horses, other exotic animals, incense, and ivories to the Ming dynasty of China while the Chinese traded celadon wares, muskets, and spices. (Image: pixabay / CC0 1.0)

به سومالی صادر گورخر زرافه اسب و دیگر حیوانات عجیب و غریب بخور و عاج به سلسله مینگ از چین, چینی, معامله celadon اجناس muskets و ادویه جات ترشی جات. (تصویر: pixabay / CC0 1.0)

سعید از برلین

سوابق سعید از موگادیشو زندگی و دستاوردهای کمیاب هستند. او متولد 1301 در شهر موگادیشو از Ajuran امپراتوری. به عنوان یک نوجوان سعید به دنبال دانش و چپ پایتخت به مطالعه در مکه و مدینه برای بیش از 2 دهه. در این زمان او یک محقق محترم با بسیاری از پیروان از منطقه است.

سفر او به ارمغان آورد او را به مکان های مختلف در جهان از جمله چین و هند است. حساب می گویند که او اولین سفیر ایران در چین است. به عنوان اولین آفریقایی به مطالعه ماندارین او ترجمه انواع متون چینی به سومالی زبان.

گفت: ثبت دستاورد اعتبار او را به مرد پشت سومالی سلطه بیش چینی-آفریقایی تجارت است. به عنوان یک آفریقایی سفیر او نیز آگاهی از چشم انداز سیاسی در چین است.

گفته شد که در طول اقامت خود را در یک مسجد در هند او را ملاقات Morrocan محقق ابن بطوطه. دو رد و بدل دانش مدرسی کار می کند و بسیاری از آنها سفر. در یک موضوع سعید با ابن مورد سفر خود را در چین و وضعیت سیاسی وجود دارد.

دنبال کنید با ما در توییتر و یا اشتراک به ما ایمیل لیست

Atacama: خشک ترین مکان روی زمین

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>