سخاوتمندانه و روشن فکر ملکه Zhangsun

در دوران باستان این بود که واقعا نادر برای یک ملکه مانند ملکه Zhangsun به سخاوتمندانه و روشن فکر.

ملکه Zhangsun بود و همسر امپراتور Taizong (لی Shimin) از سلسله تانگ که امپراتور شد و در مدت کوتاهی پس از این حادثه در Xuanwu دروازه که در آن او را شکست داد و به کشته شدن برادران خود Jiancheng Li و لی Yuanji بودند که در مرحله یک کودتا علیه پدر خود را. و همچنین مراقبت از Jiancheng Li و لی Yuanji را بیوه ملکه Zhangsun او را به راحتی و جبران خانواده های داغدیده ترتیب محل اقامت برای آنها را انتخاب کنید و خدمتکاران به مراقبت از آنها.

Zhangsun Wuji بود که برادر ملکه بود خیلی خوب فکر توسط امپراتور با توجه به استعدادهای دانش و استراتژی بود و به نام چی Guogong. هنگامی که امپراتور می خواستم برای ترویج Wuji به عنوان صدراعظم اما او مخالف بود و توسط ملکه. او بر این باور است که امپراتور Taizong باید یک درس از تاریخچه و نباید اجازه بزرگان Zhangsun خانواده نگه دارید بیش از حد قدرت.

امپراتور Taizong هنوز هم اصرار بر ترویج Wuji. ملکه تا به حال هیچ چاره ای اما به طور خصوصی به بحث در مورد آن با برادر او امیدوار است که او را به در نظر گرفتن وضعیت کلی کشور را انتخاب کنید برای شرکت در سیاست است. برای متوقف کردن مردم انتقاد امپراتور ملکه Zhangsun پیشنهاد کرد که Wuji به استعفای خود را به امپراتور. بعد Wuji ابراز عدم تمایل خود را به طور رسمی به امپراتور Taizong. در حالي که هر دو برادر و خواهر اصرار بسیار بر روی آن Taizong تا به حال هیچ چاره ای جز به خرد شدن و اجازه می دهد Wuji به استعفا.

(Image: Xiaojun Deng via flickr CC BY 2.0 )

دیدن که او و برادرش هر دو از اصرار بسیار بر روی آن Taizong تا به حال هیچ چاره ای جز به خرد شدن و اجازه می دهد Wuji به استعفا. (تصویر: Xiaojun دنگ از طریق فلیکر CC BY 2.0 )

ملکه Zhangsun زندگی از لباس او را به او اسب و کالسکه بود و با صرفه و فروتن. او همچنین خواسته او فرزندان و خدمتکاران-در-انتظار برای زندگی در همان شیوه ای. یک بار شاهزاده پرستار بچه پیشنهاد خرید برخی تجهیزات برای شاهزاده. ملکه Zhangsun خیلی عصبانی بود و گفت: به شاهزاده: “در حال حاضر که این کشور به تازگی ایجاد شده است و مردم هنوز هم زندگی در جنگ و بی قراری. به عنوان یک شاهزاده شما باید با صرفه نشان می دهد خود داری شود مهربان به شهروندان و در نتیجه یک فضیلت امپراتور در آینده!”

اگر تنگ Taizong یک فضیلت امپراتور چه کسی می تواند قبول موعظه و سپس ملکه Zhangsun بود behind-the-scenes حامی اعلام کرد که از خود سخاوت و پذیرش موعظه. در یک مناسبت Taizong بازگشت و با عصبانیت از دیدار و گفت که او را به کشتن صدراعظم وی ژنگ.

پس از درخواست آنچه اتفاق افتاده بود معلوم شد که وی ژنگ ساخته شده و سخنان بی پروا در مقابل هر کس در امپریال سالن ساخته شده و Taizong به طور کامل از دست بدهد. Taizong اینقدر عصبانی بود که او می خواست به خلاص شدن از شر وی ژنگ. به طور غیر منتظره ای بعد از گوش دادن به Taizong کلمات ملکه Zhangsun عقب نشینی به تخت خواب-اتاق قرار داده و در مقام ملکه لباس شب و بیرون آمد. Taizong شگفت زده شد و اشتباه است.

ملکه Zhangsun لبخند زد و گفت: “تبریک عظمت خود را! من شنیده ام که تنها یک فضیلت امپراتور خواهد شد که زیردستان که صداقت. وی ژنگ جرأت چنین جسورانه سخن گفتن, که بدان معنی است که عظمت خود را به فضل و می توانید قبول نظرات ندیم و یک فضیلت امپراتور! بنابراین من تبریک می گویم و عظمت خود را.” پس از شنیدن این Taizong ناگهان آمد به درک.

(Image: Xiaojun Deng via flickr CC BY 2.0 )

ملکه تبدیل Taizong خشم به شادی او را تبریک گفت و برای داشتن زیردستان با صداقت. (تصویر: Xiaojun دنگ از طریق فلیکر CC BY 2.0 )

ملکه Zhangsun در اثر بیماری در سن سی و شش. قبل از او درگذشت او پرسید: Taizong به یاد داشته باشید کلمات او: “نزدیک به کسانی که یک شخصیت نجیب دور ماندن از کسانی که کم اخلاق قبول وفادار موعظه صرفه جویی در نیروی کار و خودداری از شکار.”

و همچنین به عنوان یک فضیلت و قادر به همسر ملکه Zhangsun را گسترده تفکر و سخاوت نیز در سمت چپ یک مدل نقش مادری برای همه نسل ها.

ترجمه شده توسط یوسف وو و edited توسط هلن

دنبال کنید با ما در توییتر و یا اشتراک به لیست ایمیل ما

به طور کلی هان شین: درخشان نماد تحمل

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>