هنر نقد و بررسی: بانوی موسیر

یک قایق سفر از دور می آید به توقف در ساحل. گهواره در آن مرده است. یک گروه از شوالیه ها کشف قایق که زیرفشار از رودخانه و پیدا کردن یک کاغذ روی سینه اش: “وب بافته شد جالب, جذابیت شکسته است کاملا قرعه کشی نزدیک و ترس نیست — این است که من از Shalott.”

نقاشی

هر چند محدود و جدا شده در یک برج در جزیره Shalott, خانم — که تحت ناشناخته لعنت — به یک نگاه اجمالی از جهان خارج از طریق یک آینه جادویی. او گلدوزی تصاویر او را می بیند در آینه تا یک روز Lancelot خوش تیپ, شوالیه, به نظر می رسد در مقابل آینه.

لوسیون صورت, پستان گنده مرد تصویر, بانوی نگاههای بر پنجره. آینه ترک; نفرین است که در حال حاضر در حال حرکت است. سنجش که زمان رو به کاهش است, او برگ قلعه و با عجله به یک قایق در یک رودخانه منتهی به شاه آرتور کاخ — که جایی است که Lancelot باید باشد. بیچاره زن را ندارد, آن, اما, و قایق حمل بدن مرده به ساحل که در آن شوالیه کشف بدن خود را. خواندن کامل شعر اینجا.

تخیل انسان

لرد آلفرد تنیسون , The Lady of Shalott شعر الهام گرفته شده بود جان ویلیام واترهاوس نقاشی به همین نام است. واترهاوس چشم انداز به پایان رسید تا بودن یکی از برجسته ترین نقاشی های رنگ روغن از همه زمان. نقاشی از تیوی Lady of Shalott (1888) است یک تصویر زنده از تنیسون شعر. ادبی, قطعه, منتشر شده در سال 1832 می گوید داستان از یک زن به دام افتاده در یک برج است که محکوم به زندگی در زیر یک مرموز لعنت. اما از آنجا که یک تصویر از Lancelot — جذاب شوالیه — او مجموعه های خارج برای پیدا کردن او است که در نهایت به پایان می رسد در مرگ. نقاش reimagination تنیسون فراخوانی های مختلف تفسیر به لطف اختلاط دقیق imageries رنگ های تیره و احساسات از هر دو بیم و امید.

The Lady of Shallot by John William Waterhouse (1849–1917). (Image: Wikimedia / CC0 1.0)

‘بانوی موسیر’ جان ویلیام واترهاوس (1849-1917). (تصویر: ویکیپدیا / CC0 1.0)

در حالی که گالری تیت درک این نقاشی به عنوان یک ارائه ویکتوریا زنان محدود شده و اهلی زندگی و شعر احتیاط به زنان به رعایت چنین هنجارهای اریک Bess, یک هنرمند و یک مکمل دانشکده در دانشگاه ویتنبرگ می بیند هر دو شاعر و نقاش کار به عنوان یک نماینده از تخیل انسان است.

با روشن شیفتگی نسبت به تنیسون در کار او به شمار سوال — آیا شاعر ما را به یاد قدرت تخیل است. چگونه بدون آن ما ممکن است احساس مرده در سفرهای ما است. “و پایین رودخانه تار گستره مانند برخی از پررنگ پیغمبر در یک ترنس” نویسنده نشان میدهد که چگونه تخیل می تواند جایگاه ما را در یک خلسه است که تساوی شجاعت از درون قلب ما.

در راه همان, نقاشی نیز بالا می برد همان سوال. بانوی سر است نسبت به مقصد خود — محل تخیل او (شوالیه). شوالیه; آنها همراه Sir Lancelot و یا آنها فقط عابران?

او mindlessness زنجیره ای در دست او به عنوان اگر او تا به حال در نهایت او را طولانی حبس در برج پشت سر او و غفلت شدت او را لعن و نفرین همه این باعث می شود ما حتی تعجب می کنم بیشتر در مورد قدرت تخیل است.

“وب بافته شد جالب, جذابیت شکسته است کاملا قرعه کشی نزدیک و ترس نیست — این است که من از Shalott,” که با خط Bess می بیند دو تفسیر از هر دو هنرمندان: هشدار در مورد خطرات ناشی از تخیل و یا قدرت خود را از ارائه ما با شجاعت به چهره ترس ما.

The Lady of Shallot by Walter Crane, (1845-1915). (Image: Wikimedia / CC0 1.0)

‘بانوی موسیر’ توسط والتر کرین (1845-1915). (تصویر: ویکیپدیا / CC0 1.0)

او توضیح می دهد که تخیل ما برانگیخته خواسته قوی است که می تواند ما را به خطرات. The lady of Shalott است که با الهام از تصاویر “واقعی” جهان و بافت آن را با کنجکاوی. و این شیفتگی قوی و تعجب می کنم که در نهایت فشار خود را به دنبال “جهان واقعی است.” او هیچ ذهن به عواقب و پایان درد و رنج برای آن است.

و یا این است که در پایان از او در رنج است ، به معنی دیگر نشان می دهد که تخیل به ما می دهد قدرت برای مقابله با خطرناک امکانات حتی مرگ حتمی است. بانوی درخواست “نزدیک” ممکن است نشان می دهد با توجه به Bess برای ما به صورت ترس های ما و مفهوم مرگ است.

دنبال کنید با ما در توییتر و یا اشتراک به ما ایمیل لیست

کرم های ضد آفتاب: 7 Sun-حفاظت از مواد غذایی برای پوست شما

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>