دادگاه OKs پایان دادن به نسل کشی رواندا بررسی

پاریس (AP) — دادگاه تجدید نظر پاریس روز جمعه را تایید کرد تصمیم گیری برای پایان دادن به یک سال تحقیقات مربوط به سقوط هواپیما که موجب نسل کشی رواندا 1994 با استناد به عدم وجود شواهد کافی.

این کاوشگر دارای آسیب دیده, فرانسه-رواندا روابط برای سال, چرا که هدف آن چند نفر نزدیک به زمان رواندا رئیس جمهور پل Kagame. او وزیر دادگستری استقبال روز جمعه تصمیم را گرفته اند و محکوم تحقیقات به عنوان تلاش برای تبرئه فرانسه مظنون به نقش خود در نسل کشی است.

فرانسوی, تحقیق در مورد قضات تصمیم گرفت در سال 2018 به رها کردن پروب و اعضای خانواده کشته شدگان در این تصادف به دادگاه تجدید نظر تصمیم گیری. پاریس دادگاه تجدید نظر در روز جمعه تایید آن با توجه به یک دادگاه رسمی. وکلای خانواده ها بیشتر می توانید درخواست تجدید نظر این حکم به فرانسه بالاترین دادگاه, دادگاه تائید دیوانعالی کشور.

1994 سقوط هواپیما کشته رواندا و سپس رئیس جمهور Juvenal Habyarimana یک قومی هوتو. شبه نظامیان از اکثریت هوتو سرزنش اقلیت توتسی برای مرگ جرقه کشتار که به کشته شدن 800,000 مردم است.

این هواپیما متعلق به یک خدمه فرانسوی و رواندا به مدت طولانی متهم فرانسه همدستی در این قتل عام که فرانسه را انکار می کند. علت این تصادف شده است یک موضوع بحث انگیز است.

فرانسه بررسی “شده است یک تقلید مسخره امیز دادگستری کل و کامل کار بیهوده ای است که باید اتفاق افتاده است در وهله اول” رواندا وزیر دادگستری جانسون Busingye توییتی جمعه.

روابط بین رواندا و فرانسه تحت فشار برای سال پس از نسل کشی اما باید تا حدودی بهبود یافته تحت رئیس جمهور فرانسه امانوئل پاکسازی که ایجاد یک کمیسیون از محققان و مورخان وظیفه با قبل و در طول نسل کشی است. آن است که به ارائه نتایج آن در سال آینده.

جمعه حاکم آمد و به عنوان یکی از تحت تعقیب فراریان در رواندا نسل کشی است که , است که در انتظار تصمیم گیری در استرداد. Felicien Kabuga که متهم به تجهیز شبه نظامیان که در زمان نسل کشی و پخش تبلیغ اصرار کشتار دسته جمعی نزدیک به رئیس جمهور وقت Habyarimana.

___

ایگناتیوس Ssuuna در کیگالی رواندا کمک به این گزارش.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

ایندکسر