کهربا فسیل باز کردن رنگ های واقعی از 99 میلیون ساله حشرات

طبیعت پر است از رنگ و از درخشش یک طاووس پرهای و یا روشن و هشدار دهنده رنگ سمی قورباغه مروارید-سفید استتار از خرس های قطبی. معمولا ریز ساختاری و جزئیات لازم برای حفاظت از رنگ است که به ندرت حفظ شده در فسیل ساخت ترین بازسازی های فسیلی بر اساس یک هنرمند و تخیل. یک تیم تحقیقاتی از نانجینگ موسسه زمین شناسی و Palaeontology از آکادمی علوم چین (NIGPAS) در حال حاضر قفل اسرار درست رنگ امیزی در 99 میلیون ساله حشرات.

رنگ های ارائه بسیاری از سرنخ در مورد رفتار و محیط زیست از حیوانات. عملکرد آنها را به نگه داشتن موجودات زنده از شکارچیان امن در درجه حرارت مناسب و یا جذاب به جفت بالقوه. درک رنگ از حیوانات منقرض شده می تواند به ما کمک کند روشن اکوسیستم در اعماق زمین شناسی گذشته است. مطالعه منتشر شده در مجموعه مقالات انجمن سلطنتی Bارائه می دهد یک چشم انداز جدید در اغلب نادیده گرفته شده اما به هیچ وجه کسل کننده زندگی حشرات که در شرکت وجود داشته است در کنار دایناسورها در کرتاسه ميرفتند.

Diverse structural-colored insects in mid-Cretaceous amber from northern Myanmar (Image by NIGPAS)

متنوع ساختاری-رنگی حشرات در اواسط کرتاسه کهربا از شمال میانمار. (تصویر: توسط NIGPAS)

محققان جمع آوری گنج از 35 قطعه کهربا با کاملأ پیچیده حفظ حشرات از یک معدن کهربا در غرب میانمار. دکتر CAI Chenyang استاد در NIGPAS که رهبری این مطالعه گفت:

نادر مجموعه از کهربا فسیل شامل فاخته زنبورهای فلزی با رنگ آبی مایل به سبز و زرد-سبز متمایل به رنگ ارغوانی آبی یا سبز رنگ بر سر و قفسه سینه و شکم و پاها. از نظر رنگ آنها تقریبا همان فاخته زنبورهای که امروز دکتر گفت: CAI. محققان همچنین کشف و آبی و بنفش سوسک نمونه و فلزی تیره-سرباز سبز پرواز. “ما را دیده اند و هزاران نفر از کهربا فسیل اما حفظ رنگ در این نمونه فوق العاده ای است” گفت: پروفسور هوانگ Diying از NIGPAS همکاری نویسنده از مطالعه. پروفسور پان Yanhong از NIGPAS متخصص در palaeocolor بازسازی توضیح داد و گفت:

به درک چرا و چگونه رنگ حفظ شده است در برخی از کهربا فسیل اما نه در دیگران و اینکه آیا رنگ دیده می شود در فسیل همان آنهایی که حشرات رژه بیش از 99 میلیون سال پیش محققان با استفاده از یک الماس تیغه چاقو برای برش از طریق اسكلت از دو رنگی کهربا زنبورها و یک نمونه عادی و کسل کننده کوتیکول. با استفاده از ميکروسکوپ الکترونی آنها قادر به نشان می دهد که رنگارنگ کهربا فسیل را خوب حفظ اسكلت نانوساختار که پراکند نور است.

Comparisons between original and altered metallic colors in cleptine wasps (Image by NIGPAS)

مقایسه بین اصلی و تغییر رنگ فلزی در cleptine زنبورهای. (تصویر: توسط NIGPAS)

بدون تغییر ساختار رنگی حشرات نشان می دهد که رنگ های حفظ شده در کهربا ممکن است همان آنهایی که نمایش داده شده توسط آنها را در کرتاسه. اما در فسیل که حفظ رنگ cuticular سازه ها به شدت آسیب دیده و توضیح خود را قهوه ای-سیاه و سفید ظاهر. چه نوع از اطلاعات می تواند ما را در مورد زندگی باستان حشرات از رنگ خود را? Extant فاخته زنبورهای هستند به عنوان نام نشان می دهد, انگل است که تخم خود را در لانه نامربوط زنبورها و زنبورهای.

ساختاری رنگ نشان داده شده است به عنوان استتار در حشرات و بنابراین محتمل است که رنگ کرتاسه فاخته زنبورهای نمایندگی اقتباس برای جلوگیری از تشخیص. “در حال حاضر ما نیز نمی توانیم از احتمال است که رنگ های دیگر نقش علاوه بر استتار مانند تنظیم حرارت” می افزاید: دکتر CAI.

ارائه شده توسط: آکادمی علوم چین [توجه داشته باشید: مواد ممکن است برای ویرایش محتوا و طول.]

دنبال کنید با ما در توییتر و یا اشتراک به ما ایمیل لیست

چگونه COVID-19 در حال تغییر است راه ما زندگی می کنند

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>