ویروس بان می دهد توتون و تنباکو و مواد مخدر غیر قانونی وضعیت در آفریقای جنوبی

توسط جرالد IMRAY

کیپ تاون, آفریقای جنوبی (AP) — پیام کاهش یافته بود به یک گروه واتساپ استفاده حومه مامان در آفریقای جنوبی. در میان grumblings بیش از مدرسه در منزل در مستند یک مادر رفت موضوع: “آیا هر کسی می دانم که در آن به غیر قانونی سیگار ؟ من فقط نیاز به چند. من ناامید هستم.”

او با تاکید بر غم و اندوه با یک شکلک, یک چهره با چشم امده و زبان آویزان.

این “جان مادر” را به عنوان او توضیح داد که خودش یکی از 9 میلیون سیگاری در آفریقای جنوبی تحت تاثیر تصمیم دولت در اواخر ماه مارس به ممنوعیت فروش دخانیات به ظاهر برای کمک به حفاظت از سلامت شهروندان در طول coronavirus بیماری همه گیر. ممنوعیت باقی می ماند حتی پس از آفریقای جنوبی کاسته بیشتر از آن سخت مستند محدودیت های دیگری از جمله ستیز outlawing فروش الکل.

تایید COVID-19 موارد به سرعت در حال افزایش در آفریقا توسعه یافته ترین اقتصاد است. اما این اقتصاد رنج می برد و در حال حاضر رستوران و سینما و حتی قمار به بازگشایی شده است. و اجازه دادن به مردم برای خرید الکل دوباره منجر به افزایش در مستی brawls و تصادفات قرار دادن اضافه فشار در بیمارستان ها به عنوان آنها مقابله با ویروس است. در عین حال هنوز هم غیر قانونی برای خرید یک بسته سیگار.

“آن را می سازد هیچ حس” گفت: Sinenhlanhla Mnguni رئیس نمایشگاه مستقل توتون و تنباکو انجمن که نشان دهنده کوچکتر تولید کنندگان. ارتباط به چالش بان کی مون در دادگاه و از دست داد. یک مورد دیگر با صنعت جهانی غول پیکر, British American Tobacco گرفتن دولت به دادگاه آغاز شده است.

آفریقای جنوبی تنها کشور در جهان به ممنوعیت فروش توتون و تنباکو در محل پس از هند و بوتسوانا برداشته آنان است.

دولت می گوید آن را با قرار دادن سلامت مردم خود را برای اولین بار به عنوان بیماری تنفسی گسترش می یابد. سازمان بهداشت جهانی توصیه می کند افراد برای ترک سیگار در طول همه گیر و می گوید: سیگار کشیدن مرتبط است به یک خطر بالاتری از بیماری شدید و مرگ از COVID-19 در بيماران بستری با وجود آن که قادر به تعیین دقیقا چه مقدار بیشتر این خطرات ممکن است. اما در علمی کوتاه منتشر شده در این هفته سازمان ملل و آژانس بهداشت همچنین گفت: وجود دارد در حال حاضر هیچ مطالعات نشان می دهد اگر افراد سیگاری بیشتر مستعد ابتلا به واقع پیمانکاری COVID-19.

دولت آفریقای جنوبی شده است به شدت انتقاد برای نشر علم آن گفت: این تکیه در سه ماه پیش.

که نشان داد “فقط انجام آنچه ما می گویند ما می دانیم که بهترین” نگرش از دولت گفت: Kevin Steyn Kotze یک کارشناس دموکراسی و حکومت در آفریقای جنوبی. او هشدار داد که عدم شفافیت ممکن است ترویج بی اعتمادی عمومی که دولت نیازهای شهروندان بیشتر از همیشه به همکاری می نماید.

این ممنوعیت که قانون شکنان فروش توتون و تنباکو اما نه عمل سیگار کشیدن می کند که برخی از پشتیبان گیری.

“دلایل خوبی وجود دارد که مردم را به ترک و به خصوص در این زمان از COVID-19” گفت: کاترین Egbe یک دانشمند در الکل و دیگر مواد مخدر تحقیقات واحد در آفریقای جنوبی شورای تحقیقات پزشکی. او موافق با ممنوعیت اساس است که COVID-19 “majorly بر سیستم تنفسی است.”

آفریقای جنوبی در افراد سیگاری باید دو گزینه نه دلپذیر: برو بوقلمون سرد در یک زمان استرس بالا. یا مانند جان مادر برو جنایی. با منع می آید bootlegging اغلب با لینک کلیک کنید برای جرایم سازمان یافته است.

حذف شده از تمام رسانه های جریان اصلی و سیگار تبدیل شده اند بیشتر به دنبال پس از مواد مخدر در جنوب آفریقا و سود آور تر از کوکائین و هروئین, برخی تحلیلگران می گویند.

سیگار در کیسه های مواد غذایی هستند تحت فشار قرار دادند در سراسر شمارنده در گوشه مغازه ها. مردان جوان فلش بسته در پیاده رو. اشاره در مسیر خود را و حتی یک سیگار به طور موقت دفع علائم ترک در دسترس است.

آن را در قیمت بالا می آید. گاهی اوقات 11 دلار برای یک جعبه از 20 سیگار که هزینه $1.70 قبل از مستند. برخی از مارک های در حال قاچاق به کشور دیگر به سختی شناخته شده در پایین قفسه محلی, برچسب ها, اما آنها خواهید انجام دهید. حتی وجود دارد یک سرویس VIP اگر شما تلفن تماس با فروشندگان غیرقانونی. برای $350 شما 200 سیگار به خانه شما تحویل داده یک وعده بنابراین شما می توانید اجتناب از خطر در حال اجرا به پلیس. آنها به طور معمول هزینه در حدود $20.

حامیان این ممنوعیت می گویند شده است وجود دارد برخی از موفقیت در گرفتن مردم را به ترک سیگار و یا حداقل کاهش. اما یک نظرسنجی از بیش از 12,000 افراد سیگاری توسط دانشگاه کیپ تاون در بر داشت که 90 درصد از آنها خریداری و سیگار به طور غیر قانونی در طول مستند.

Mnguni گفت: آن را “مزخرف” فکر می کنم افراد سیگاری به طور ناگهانی دهد. او معتقد است که افراد سیگاری در حال حاضر آشنا با bootleg منابع چوب ممکن با آنها را زمانی که این ممنوعیت برداشته شده است و قاچاق سیگار ارزان تر هستند دوباره.

عواقب آن برای اقتصاد در حال حاضر احساس می شود. صنعت دخانیات کمک نزدیک به 100 میلیون دلار در ماه در مالیات مالیات غیر مستقیم پرداخت می شود به دولت آفریقای جنوبی هرگز به ذهن شغل و معیشت.

سرنوشت افسانه ای توتون و تنباکو مغازه ثابت در کیپ تاون تاریخی میدان مرکزی پس از سال 1793 و که تا به حال جان سالم به در برد دو قرن از چالش های تقویت شده این واقعیت جدید. قادر به تجارت برای ماه آن را بسته بندی شده و منتقل کردن آن در آینده نامشخص است.

اقتصاددان مایک Schussler دانست و آن را همیشه می تواند سخت برای آفریقای جنوبی اقتصاد بود که در رکود اقتصادی قبل از همه گیر.

“اما ما را ساخته اند آن را کمی ساده تر با ممنوعیت نه چیزهایی مثل سیگار و مشروب,” او گفت:.

___

AP روزنامه نگار Mogomotsi Magome در ژوهانسبورگ کمک کرده است.

___

دنبال AP همه گیر پوشش و

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>