زنان در پرتگاه’ در کشورهای در حال توسعه در میان COVID-19

توسط رادنی MUHUMUZA

کامپالا اوگاندا (AP) — ربکا Nakamanya رول چشم او رد یک سوال در مورد هزینه های مدرسه. واقعا چه نگرانی او این است که چگونه برای تغذیه سه فرزند و بیکاری شریک در یک دستمزد روزانه کمتر از $3 منهای حمل و نقل به و از کار خود را به عنوان یک آشپز است.

“ما حتی شروع به فکر کردن در مورد هزینه های مدرسه,” او می گوید. “هنگامی که ما لازم نیست که چه به غذا خوردن ؟ هنگامی که صاحبخانه نیز انتظار دارند؟”

در این معمولا شلوغ دخمه پرپیچ و خم از مغازه های اطراف ترمینال اتوبوس در پایتخت اوگاندا کامپالا او و دیگر زنان بیکار نشستن در فضای باز رستوران, انتظار برای مشتریان که به ندرت آمده است.

آنها خوش شانس بود در همه کار. کسب و کار شده است به طوری فقیر تحت coronavirus مستند اقدامات است که خود را نزدیکترین رقبا را تعطیل. رستوران خود را باز می ماند عمدتا به دلیل صاحبخانه معوق پرداخت اجاره نادر ژست حسن نیت.

این COVID-19 pandemic بدان معنی است که میلیون ها نفر از زنان در آفریقا و دیگر مناطق در حال توسعه می تواند از دست دادن سال موفقیت در کمک به درآمد خانوار ادعا خود استقلال و گسترش شمول مالی.

اغلب آنها پرداخت می شود در پایان هر روز دست به دهان وجود است که عواقب آن برای تمام خانواده هنگامی که کسب و کار تلخ است. در حال حاضر بسیاری از آنها به طور فزاینده ای تحت فشار به عنوان آنها نایاب خود را پس انداز و صاحبخانه را تهدید اخراج.

تاثیر COVID-19 “دارای چهره زنان” به خصوص در آفریقا شهرستان آرسنال یک اتحادیه آفریقا فرستاده ویژه به خبرنگاران گفت: در این ماه.

اگر چه مستند اقدامات را تحت تاثیر 81 درصد از نیروی کار جهانی “زنان و اقتصادی و مولد زندگی تحت تاثیر قرار خواهد نامتناسب و متفاوت از مردان” سازمان ملل متحد گفت: در ماه آوریل است.

“در سراسر جهان زنان کمتر درآمد, صرفه جویی در کمتر نگه کمتر امن شغل هستند احتمال بیشتری برای کار در بخش غیررسمی. آنها کمتر دسترسی به حمایت اجتماعی هستند و اکثر تک-پدر و مادر خانواده. ظرفیت خود را برای جذب شوک اقتصادی است بنابراین کمتر از مردان است.”

بیش از 70 درصد از زنان در مشاغل غیر کشاورزی شاغل هستند در بخش غیررسمی مانند خیابان و بازار سکه و کار است که نیاز به هیچ دیپلم رزومه یا تایید رسمی. آنها مالیات پرداخت نمی, اما در زمان های دشوار این بدان معناست که آنها به احتمال زیاد به نفع دولت از امداد.

در اوگاندا که تا به حال 848 تایید coronavirus موارد, یکشنبه, مقامات می گویند که محدودیت در دید-تماس با کسب و کار مانند سالن های زیبایی هستند لازم برای جلوگیری از افزایش شدید عفونت. بسیاری از مردان نیز کار در بخش غیررسمی اما مکانیک خودرو, metal fabricators اپراتورهای تاکسی و نجاران — که اغلب مردان — در حال حاضر مجاز به کار گیرند.

این بخش دیده می شود به عنوان در معرض خطر از دست دادن شغل در این سال — محل اقامت و غذا و خدمات املاک و مستغلات کسب و کار و خدمات اداری; تولید و عمده فروشی و/تجارت خرده فروشی — استخدام 527 میلیون زن در سراسر جهان به نمایندگی از 41 درصد از کل اشتغال زنان در مقایسه با 35% از مجموع نر اشتغال سازمان بین المللی کار گفت: در ماه گذشته.

این اعداد نشان می دهد “اشتغال زنان است به احتمال زیاد به ضربه بیشتر به شدت از مردان با بحران کنونی” به آن اضافه شده است.

بسیاری از زنان بیشتر پریشانی به عنوان برخی از مقامات محلی در آفریقا این ادعا به بهبود زیرساخت ها و حفاظت از شهروندان پاره کردن ویران بازار و محدود کردن دسترسی به فضاهای عمومی است که در آن زنان بیشتر احتمال دارد به کار می کنند. چنین تخریب شده اند گزارش شده در کنگو و زیمبابوه و کنیا است.

در گزارش این ماه انسان دوستانه گروه مراقبت گفت: این بیماری همه گیر است “مخربی بر روی زنان کارآفرین که سخت کار کرده اند بسیار سخت به آسانسور خود را از فقر است.” آن را ذکر گواتمالا جایی که 96 درصد از زنان کارآفرین با بهره گیری از برنامه های دیگر می توانیم اساسی و مواد غذایی.

این واکنش بین المللی به این بیماری همه گیر “باید شامل یک تمرکز قوی بر عدالت اقتصادی و حقوق زنان” برای حفظ پیشرفت بیش از چند دهه در برابری جنسیتی گفت: Reintje ون Haeringen مراقبت رسمی.

فضل Twisimire, 25, عمل یک بار پر رونق مغازه در کامپالا. او گفت که او در حال حاضر می توانید ساعت ها بدون فروش حتی یک جفت از کفش های چوبی پلاستیکی است که برای کمتر از $2. او به سرعت افزایش می یابد به پاهای خود را هنگامی که یک مشتری بالقوه می گذرد و سپس به آرامی حل و فصل به صندلی خود را زمانی که آنها راه رفتن به دور. گرد و غبار حل و فصل بیش از شلوار جین کوتاه راهرو.

“هیچ پول وجود دارد در حال حاضر,” او گفت:. “هیچ مردم وجود دارد. من نمی دانم اما اگر کسب و کار بهبود نمی یابد من ممکن است به بازگشت به روستا.”

در خیابان های شهر کامپالا زنان چمباتمه زدن بر محدودیت فروش همه چیز از میوه شور به undergarments. اما آنها باید مراقب اجرای قانون مقامات که گهگاه از بین بردن برای مصادره کالاهای فروخته شده در undesignated بازار. اخیرا خشم عمومی پس از مردان در لباس نظامی دیده می شد شلاق زنان حمل سبد میوه بر روی سر خود را.

“ما فقط اجرا. در غیر این صورت آنها را به ما چیز” گفت: Gladys Afoyocan یک سبد انباشته با میوه شور در دامان او. “من این کار را برای فرزندان من است. فرزندان ما باید زنده بماند.”

از پنج حال حاضر نیاز به یک هفته یا بیشتر به فروش یک کیسه میوه. قبل از وقوع دو روز معمولا به اندازه کافی است.

“چه می توانم انجام دهم ؟” او گفت:. “این کسب و کار من است.”

حتی نسبتا راحت کارآفرینان مانند ماریون Namutebi اجرا می شود که یک رستوران و متخصص در محلی خوراک را تعطیل عملیات و furloughed کارگران تا اطلاع ثانوی. این اولین بار است که او تا به حال به نزدیک پس از رستوران باز در سال 2014.

“کسب و کار بود و نه فقط اضافه کردن” او گفت:. “برای بسیاری از مردم رفتن به رستوران است که در حال حاضر یک لوکس.”

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>