لبنان FM به احضار US envoy over نظرات به حزب الله

توسط باسم MROUE

بیروت (AP) — لبنان وزیر امور خارجه احضار سفیر آمریکا در بیروت بیش از نظرات او به تازگی ساخته شده است که در آن او با انتقاد از این رزمنده حزب الله, گروه, دولت, اجرای ملی خبر داد یکشنبه.

این سازمان به هیچ جزییاتی دیگر از, و گفت که دیدار بین وزیر خارجه Nassif Hitti و سفیر دوروتی شیا برنامه ریزی شده است برای دوشنبه بعد از ظهر.

رسانه های محلی گفت: وزیر بگویید سفیر که با توجه به کنوانسیون وین در مورد حقوق معاهدات سفیر حق دخالت در امور داخلی یک کشور دیگر و نباید تحریک مردم لبنان در برابر یکدیگر است.

روز شنبه در لبنان و قاضی ممنوع محلی و خارجی و رسانه ها در کشور از مصاحبه با سفیر ایالات متحده برای یک سال گفت که انتقاد او از حزب الله فتنه و تهدیدی برای صلح اجتماعی.

قاضی حکم یک روز پس از شیا گفت: عربستان متعلق به ایستگاه تلویزیون Al Hadath که واشنگتن “نگرانی بزرگ” بیش از حزب الله و نقش آن در دولت است.

این حرکت بود به شدت انتقاد بسیاری در لبنان که لذت می برد یکی از این بیشتر آزادتر رسانه های مناظر در جهان عرب است. دیگران, اما, انتقاد شیا برای نظرات تلقی دخالت در امور داخلی لبنان

پس از این ممنوعیت توسط قاضی تحمیل شد در روز شنبه چندین ایستگاه های تلویزیونی محلی پخش شد تازه نظرات از درخت روغن قلم است که در آن او توضیح داد که این تصمیم قاضی به عنوان “مایه تاسف است.” او اضافه کرد که یک مقام ارشد دولت لبنان رسمی, چه کسی او را نمی, نام, عذرخواهی به او.

“من تماس گرفته شد بعد از ظهر روز گذشته بسیار رده بالا و خوبی قرار داده شده رسمی در دولت لبنان و این مقام مسئول با بیان عذر خواهی منتقل شده است که این حکم را ندارد مناسب ایستاده” شیا گفت: محلی MTV ایستگاه در روز یکشنبه. درخت روغن قلم اضافه شده است که این مقام به او گفت که دولت “را لازم گام به عقب آن است.”

تصمیم دادگاه منعکس افزایش تنش میان آمریکا و حزب الله. آن را نیز نشان داد که گسترش شکاف در میان گروه ها در لبنان است که در مواجهه با بدترین بحران اقتصادی خود در تاریخ مدرن است.

حزب الله قانونگذار حسن فضل الله روز یکشنبه به نام شیا نظرات “یک تجاوز آشکار در حاکمیت کشور ما و ملی خود کرامت است.” وی از وزارت امور خارجه به زور سفیر “احترام به قوانین بین المللی.”

لبنان است که گریبانگیر توسط یک تعمیق بحران مالی و مذاکرات با صندوق بین المللی پول برای کمک شده است پیچیده سیاسی داخلی.

شیا گفت: لبنان از وضعیتی وخیم از سال فساد از دولت و متهم کردن حزب الله از انحراف مسیر دولت بودجه برای مقاصد خود و مانع از نیاز به اصلاحات اقتصادی است.

حزب الله شیعه مورد حمایت ایران و متحدان آن در حال غالب در مجلس و بازگشت دولت فعلی. آن است که تعیین شده توسط واشنگتن به عنوان یک گروه تروریستی و ایالات متحده همچنان به گسترش تحریم ها علیه این گروه است.

اما واشنگتن یکی از بزرگترین کمک کنندگان به ارتش لبنان برای ساخت یکی از پیچیده دیپلماتیک متعادل کننده عمل می کند در منطقه است.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>