شورای امنیت سازمان ملل خواستار فشار به یمن طرفین مذاکرات

ادیت M. LEDERER

سازمان ملل متحد (AP) — U. N. ارشد به نام برای فشار بیشتر به توان به یمن را جنگ احزاب به گرد هم می آیند به ترتیب آتش بس در جنگ است که هزینه بیش از 10000 زندگی و آواره, 2 میلیون نفر در جهان را بدترین فاجعه انسانی قرار دارد.

مردم یمن هستند “درد و رنج وحشتناکی” و COVID-19 است که بدتر شدن وضعیت خود, دبیر آنتونیو اشاره به این حادثه تلخ گفت: روز سه شنبه در مصاحبه با آسوشیتد پرس.

او قبل از بسته مطبوعاتی به شورای امنیت سازمان ملل توسط U. N. فرستاده ویژه خود به یمن مارتین گریفیتس در روز چهارشنبه بعد از ظهر.

در سال 2014 ایران-حمایت از شورشیان شیعه حوثی تصرف پایتخت یمن و از یمن شمالی, رانندگی, دولت, رئیس جمهور رویترز عبد ربه منصور هادی به تبعید. ایالات متحده-حمایت ائتلاف به رهبری عربستان سعودی مداخله سال بعد را امتحان کنید و بازگرداندن هادی به حکومت است.

این جنگ را حل و فصل را به یک بن بست قانع کننده عمده منطقه ای بازیکنان به دنبال خروج.

اشاره به این حادثه تلخ گفت: سازمان ملل متحد است که کار خود را به طرف هم و ترویج شده است “اعتماد سازی اقدامات یعنی در رابطه با استفاده از فرودگاه و بنادر پرداخت حقوق و در همان زمان آغاز یک روند سیاسی.”

“من هنوز اعتماد به نفس است که که ممکن است” دبیر کل گفت: “و ما نیاز به قرار دادن همه فشار بر احزاب به جنگ و مربوط به همه بازیگران به منظور مطمئن شوید که بحث شدید که ما تا به حال در این زمینه منجر به یک نتیجه مثبت.”

ماه گذشته Griffiths گزارش “پیشرفت قابل توجهی” در مذاکرات برای رسیدن به آتش بس کرد اما هشدار داد استارک چالش به عنوان coronavirus گسترش در ناشناخته رای در سراسر جهان عرب به فقیرترین کشور.

وی به ائتلاف به رهبری عربستان سعودی و حوثی ها در یمن به سرعت حل و فصل اختلاف های انسانی و اقتصادی اقدامات مورد نیاز برای حرکت را از تلاش های صلح به جلو و کمک به این کشور در مقابله با ویروس.

دیپلمات تاکید کرد که یک توافق صلح در یمن باید آشتی نه تنها دولت و حوثیها اما جنوب و شمال را به عنوان به خوبی.

اشاره به این حادثه تلخ گفت: این یمنیها هستند که مردم سخاوتمند “است که همیشه به حال مشکلات در پیدا کردن وحدت میان خود را, اما آن یک نفر است که سزاوار این است.”

روز دوشنبه ائتلاف به رهبری عربستان سعودی اعلام کرد دستیابی به موفقیت در جنوب.

ائتلاف گفت: جدایی طلبان’ جنوبی شورای انتقالی است که با حمایت امارات متحده عربی و عربستان سعودی حمایت بین المللی به رسمیت شناخته شده دولت به توافق آتش بس پس از چند ماه از اختلافات.

این توافقنامه با هدف نزدیک کردن شکاف بین عربستان سعودی و امارات متحده عربی اسمی متفقین در جنگ علیه داعش.

جنوب یمن وجود داشته و به عنوان یک کشور مستقل از سال 1967 تا زمانی که وحدت در سال 1990 و secessionist شورای چتر گروه های مسلح و نیز تامین مالی شبه نظامیان لبه پنجره رساند تا امارات متحده عربی پس از سال 2015 امیدوار است برای بازگرداندن مستقل در جنوب یمن.

در علاوه بر این به جنگ جاری در یمن نیز در مواجهه با یک بحران انسانی وخیم.

A U. N. بشردوستانه درخواست تجدید نظر برای یمن این ماه کاهش یافت و 1 میلیارد دلار از آنچه در سازمان مورد نیاز است.

برخی از 75 درصد از U. N. برنامه برای کشور پوشش اساسا هر بخش از مواد غذایی به مراقبت های بهداشتی و تغذیه باید بسته خود را درب یا کاهش عملیات. این برنامه جهانی غذا تا به حال به قطع جیره نصف و U. N. بودجه خدمات بهداشتی و درمانی شد کاهش می یابد در حدود 200 بیمارستان ها در سراسر کشور.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>