نسبت طلایی: الهی نسبت

برای درک نسبت طلایی برای بار اول شما نیاز به دانستن در مورد دنباله فیبوناچی. آن را مانند این می رود: 1, 2, 3, 5, 8, 13, 21, 34, 55, 89, 144, 233… این نسبت طلایی در یک ترتیبی عددی فرم — اضافه کردن دو عدد را وارد در شماره بعدی. طول دنباله نسبت 1:16 نگهداری می شود. و این است که به نام, نسبت طلایی. عدد 1.618 است که شناخته شده به عنوان شماره طلایی یا فی. بنابراین شما ممکن است فکر چه بسیار ویژه در این مورد خاص نسبت و تعداد ؟ در زیر چند نمونه که در آن شما می توانید پیدا کردن نسبت طلایی.

سیستم های خورشیدی

هنگامی که شما را از معنی مداری فاصله هر سیاره در رابطه با قبل از آن متوسط می آید به تقریبی phi. زحل ویژگی های شماره طلایی در بسیاری از ابعاد آن از جمله محاسبات انجام شده در حلقه. کهکشان مارپیچی در ظرف مناسب نسبت طلایی. برای مثال کهکشان راه شیری است.

طبیعت

Spiraling الگوی در یک آفتابگردان سر حمل نسبت که باعث می شود بیشتر استفاده بهینه از فضا. در واقع اگر شما تعداد گلبرگ روی گل شما کشف که آنها همیشه به دنبال دنباله فیبوناچی. یک لیلی است 3 گلبرگ در حالی که buttercups پنج کاسنی حمل 21 گلبرگ و گل افتاب گردان 34 گلبرگ.

(Image via pixabay / CC0 1.0)

تعداد گلبرگ در گل و شما کشف خواهید کرد که آنها همیشه به دنبال دنباله فیبوناچی. (تصویر: از طریق pixabay / CC0 1.0)

شما می توانید پیدا کردن الگوهای مشابه pinecones آناناس و گل کلم. جلبک ها و سیستم های ریشه گیاهان دنبال این نسبت است. صدف طراحی شده در شکل مارپیچی از نسبت طلایی. طوفان و گردباد چرخش در این طلایی دنباله. تقسیم تعداد زن زنبورها به مردان و به این ترتیب. امواج را می توان اندازه گیری و همچنین با استفاده از این نسبت.

بدن انسان

چهره یک مثال کامل از این نسبت طلایی. فضای بین دهان و بینی و بین چانه و چشم همه مطابق به نسبت. این است که به طور متوسط از چهره انسان. فردی مواجه است که مطابق به نسبت در نظر گرفته شده ،

هنگامی که شما محاسبه فاصله از شانه تا آرنج و از آرنج به راهنمایی از انگشت آن است که 1:1.6. شما در پیدا کردن نسبت دوباره در فاصله بین پنجه در هر انگشت. فی را نشان می دهد تا در شکل مارپیچی گوش و در الگوی ما ضربان قلب.

بدن از سر تا ناف و از آنجا به پا, نمایشگاه نسبت طلایی. حتی یک نوزاد در رحم برجها با توجه به نسبت طلایی.

دنباله فیبوناچی مبتنی بر معاملات در بازار سهام به طور مداوم انجام می شود بعد از معامله گران و تحلیل گران تکنیکی. برخی از بهترین خودروهای ساخته شده در این نسبت است. میکل آنژ و لئوناردو داوینچی به دنبال این نسبت در آهنگسازی هنر خود را. با توجه به بسیاری از این است که چرا آثار خود احترام هستند. کشتی نوح و تابوت عهد طراحی شده بودند بر اساس طلایی دنباله.

(Image: Screenshot / YouTube)

هنرمندان بزرگ مانند لئوناردو داوینچی به دنبال این نسبت در آهنگسازی خود را با این نسخهها کار. (تصویر: Screenshot / YouTube)

برخی از افراد ادعا می کنند که این دین صرفا یک تصادف است. اما واقعیت این است که بسیاری از چیزهای — از ساختار کهکشان راه شیری را به دهان فرد را نشان می دهد تا در دقیق تراز با نسبت بهت زده دانشمندان است. برای برخی از این پاسخ ساده است: این برنامه ریزی شده بود توسط بهشت را به ما تذکر می دهد که ایجاد شد فقط یک رویداد تصادفی اما طراحی شده توسط یک قدرت بالاتر است. به همین دلیل است که نسبت نیز به نام الهی نسبت.

هنگامی که شما بیرون رفتن در زمان آینده, نگاه, نسبت طلایی در همه چیز در اطراف شما و شما متوجه خواهد شد که هیچ انطباقها.

دنبال کنید با ما در توییتر و یا اشتراک به لیست ایمیل ما

دانشمندان کشف 3-D در ساختار کوچکتر قطره آب

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>