توسط بن فاکس

واشنگتن (AP) — مغلوب ساختن پیشی جستن دولت اضافه شده چهار, چینی, رسانه های دوشنبه به یک لیست از سازمان است که باید در نظر گرفته شود “ماموریت خارجی” به دلیل روابط خود را با دولت و حزب کمونیست در یک حرکت است که می تواند نیروی برخی به کاهش کارکنان در ایالات متحده است و به احتمال زیاد به بیشتر باعث بدتر شدن روابط بین دو کشور.

مقامات وزارت امور خارجه گفت: چهار سازمان از جمله وزارت امور خارجه-اجرای دوربین مدار بسته مورد نیاز خواهد بود برای ارائه یک لیست از همه کسانی که برای آنها کار می کند در آمریکا و هر گونه املاک و مستغلات منابع فقط به عنوان آنها را اگر آنها سفارتخانه و یا کنسولگری.

هیچ دستور به ترک ایالات متحده و هیچ محدودیتی در فعالیت های خود بودند اعلام کرد. — یک ماه پس از آنها تعیین شده به عنوان ماموریت خارجی.

مقامات وزارت امور خارجه گفت: این سازمان اساسا رابط برای حزب کمونیست و دولت چین نه مشروع رسانه های خبری.

“حزب کمونیست نه تنها ورزش کنترل عملیاتی این تبلیغات اشخاص است اما کامل سرمقاله کنترلی بر محتوای آنها گفت:” دستیار وزیر امور خارجه در امور شرق آسیا و اقیانوس آرام امور دیوید Stilwell. “این ماموریت خارجی تعیین آشکار گام در افزایش شفافیت از این و دیگر PRC دولت فعالیت های تبلیغاتی در ایالات متحده است.”

سه تن دیگر را به این لیست اضافه از ماموریت های خارجی هستند چین, اخبار, خدمات, مردم روزنامه و جهانی بار.

آن هنوز روشن نیست که چگونه بسیاری از روزنامه نگاران کار در ایالات متحده برای سازمان تعیین شده در دوشنبه.

ایالات متحده تعیین شده شوروی رسانه های خارجی به عنوان ماموریت در طول جنگ سرد ، که نشان دهنده سابقه تلخ دولت در روابط بین ایالات متحده و چین که در تقابل بیش از مبدا و پاسخ به کروناویروس, تجارت, حقوق بشر و مسائل دیگر.

رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن برجسته اختلاف بیش از coronavirus زمانی که او صحبت می کرد به یک تجمع بیش از آخر هفته در Tulsa, اوکلاهما و با استفاده از یک نژادپرست مدت برای COVID-19 خواستار آن “کونگ آنفولانزا.”

دبیر مطبوعاتی کاخ سفید Kayleigh McEnany دفاع از مغلوب ساختن پیشی جستن استفاده از اصطلاح شنبه گفتن خبرنگاران گفت که رئیس جمهور صرفا اشاره به این که منشاء این ویروس در چین است. “این منصفانه چیز به نقطه چین تلاش می کند به مسخره بازنویسی تاریخ” او گفت:. “آنچه رئیس جمهور تهمت است گفت:” هیچ چین, من, برچسب, این ویروس برای جایگاه خود را از مبدا.'”

مقامات ایالات متحده می گویند تعیین شده رسانه ها باید در نظر گرفته شود ماموریت خارجی آمریکا تحت قانون هستند چرا که آنها “قابل ملاحظه ای متعلق به و یا به طور موثر کنترل می شود” توسط دولت جمهوری خلق چین و نباید درمان سنتی مانند سازمان های خبری.

“این نیست روزنامه نگاران. این عضو دستگاه تبلیغاتی در PRC” Stilwell گفت: در یک کنفرانس تلفنی با خبرنگاران.

طی تماس رئیس سخنگوی وزارت خارجه, Morgan Ortagus دستور خط خاموش از یک خبرنگار که پرسید: یک سوال مربوط به کتاب جدید توسط سابق مشاور امنیت ملی جان بولتون نوشت که که مغلوب ساختن پیشی جستن “التماس” با رئیس جمهور چین در طول یک سال 2019 اجلاس برای کمک به خود را با انتخاب مجدد.

وقتی یک خبرنگار در این تماس با اشاره به تناقض آشکار به امتناع از بحث بولتون اتهامات در طول یک تماس در مورد آزادی مطبوعات ، سخنگوی متنبه روزنامه نگار و نام آن را “بسیار تهاجمی سوال است.”

در مورد خواسته بالقوه چینی تلافی Stilwell اشاره کرد که روزنامه نگاران آمریکایی مشغول به کار در چین در حال حاضر با آن مواجه تنگ محدودیت در فعالیت های خود را.

چین تا به حال هیچ واکنش فوری به اعلام اما وزارت امور خارجه را متهم کرد که دولت از پناه دادن به یک “جنگ سرد ذهنیت و تعصب ایدئولوژیک” هنگامی که آن را اعمال می شود همان تعیین پنج رسانه های سازمان در اوایل این سال است.

در آن زمان دولت کاربردی برچسب به شین هوا اخبار آژانس جهانی چین شبکه تلویزیون چین رادیو بین المللی چین روزانه توزیع شرکت که از توزیع این روزنامه از همان نام و Hai تیان توسعه ایالات متحده آمریکا که از توزیع روزانه مردم ،

پس از آن دولت ایالات متحده پوش تعدادی از روزنامه نگاران از پنج مجاز به کار در ایالات متحده در 100 از حدود 160. در آن زمان ایالات متحده اشاره کرد چین به طور فزاینده ای سخت نظارت آزار و اذیت و ارعاب از آمریکا و دیگر روزنامه نگاران خارجی در چین است.

چین اعلام کرد در پاسخ که آن را لغو رسانه اعتبار از همه روزنامه نگاران آمریکایی در نیویورک تایمز وال استریت ژورنال و واشنگتن پست.

___

آسوشیتد پرس نویسنده کوین Freking کمک کرده است.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de