پلیس هلند بازداشت ده ها تن پس از ویروس اعتراض خشونت آمیز

لاهه هلند (AP) — پلیس هلند دستگیر نمرات از معترضان و استفاده از توپ آب در یکشنبه پس از فوران خشونت در اطراف یک تظاهرات در لاهه علیه اقدامات در جای خود قرار داده شده توسط دولت برای مهار گسترش coronavirus.

یک اعتراض مسالمت آمیز خشونت تبدیل شد که ده ها تن از آنچه گفته شد طرفداران فوتبال وارد شدند و درگیری با پلیس ضد شورش در نزدیکی شهر مرکزی ایستگاه راه آهن.

پلیس با استفاده از ماموران سوار بر اسب و ماشین های آب پاش برای متفرق کردن جمعیت بعد از پلیس شده بود حلیم با سنگ و بمب های دود. وجود دارد هیچ گزارش فوری از صدمات.

معلوم بود که دقیقا چگونه بسیاری از مردم جمع شده بودند روز یکشنبه در این تظاهرات که در ابتدا ممنوع لاهه شهردار در هفته گذشته. روز یکشنبه شهردار اجازه داد به صورت مختصر اعتراض چرا که مردم کمتر حضور داشتند نسبت به پیش بینی شده در هفته گذشته.

شهرداری لاهه در بیانیه ای گفت که طرفداران فوتبال و دیگر گروه ها در حال فرود در شهر از سراسر هلند.

“این هیچ ربطی به با نشان دادن و یا آزادی بیان” شهردار Johan Remkes در بیانیه ای گفت. “این گروه به عمد با هدف برهم زدن نظم عمومی است.”

معترضان استدلال می کنند که یک قانون پیشنهادی رسمی coronavirus اقدامات بیش از حد می رود و خلاف قانون اساسی است.

“من 60 سال و این اولین بار است که من تا کنون نشان داده اما دموکراسی در خطر است” گفت: Wouter Thijs یکی از معترضان.

در پایان بعد از ظهر پلیس محاصره شده بود ده ها تن از معترضان که حاضر به ترک Malieveld پارک. یک افسر با یک گاو شاخ به آنها اطلاع داد که همه آنها دستگیر و به نقض قانون حاکم تظاهرات عمومی. آنها معترض بودند و سپس led بر روی اتوبوس ها و به دور رانده.

پلیس گفت که آنها نیز بازداشت پنج نفر در نزدیکی ایستگاه قطار برای پرتاب سنگ.

رسمی شیوع مرگ و میر در هلند است 6,090 هر چند درست و میر بالاتر است چرا که نه هر کس که فوت مشکوک COVID-19 مورد آزمایش قرار گرفت. کشور و بهداشت عمومی موسسه گزارش فقط یک مرگ یکشنبه.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>