چین اتهامات 2 کانادایی به جاسوسی در هواوی-مرتبط مورد

توسط کن MORITSUGU

پکن (AP) — چینی دادستان متهم بازداشت دو کانادایی با جاسوسی جمعه در آشکار پیشنهاد به گام تا فشار در کانادا به رها کردن آمریکا به استرداد درخواست برای Huawei اجرایی تحت بازداشت خانگی در ونکوور.

مایکل Kovrig متهم شد توسط پکن به ظن جاسوسی برای دولت اسرار و اطلاعاتی است. مایکل Spavor متهم شد در دندنگ یک شهرستان در نزدیکی کره شمالی مرز به ظن جاسوسی برای یک نهاد خارجی و به طور غیر قانونی ارائه اسرار دولتی.

اتهامات اعلام شد توسط چین بالاترین دادستانی خلاصه رسانه های اجتماعی پست.

پرسید که چه شواهد و چین را در برابر دو, چینی, سخنگوی وزارت خارجه ژائو Lijian گفت: تنها که هر یک اتهام است “مخفیانه جمع آوری اسرار دولتی برای خارج از کشور نیروهای با خصوص عواقب جدی است.”

“حقایق روشن و شواهد متقن و کافی” ژائو خبرنگاران گفت: در یک جلسه توجیهی روزانه. ژائو داد بدون جزئیات.

هر دو مردان برگزار شده است به مدت 18 ماه. آنها بازداشت شدند و در مدت کوتاهی پس از دسامبر 2018 دستگیری Meng Wanzhou بالا اجرایی در چینی غول تکنولوژی Huawei. دختر Huawei بنیانگذار دستگیر شد در درخواست از مقامات ایالات متحده که می خواهند او را به اتهام تقلب مربوط به تجارت با ایران است.

کانادا قاضی حکم این ماه که آمریکا استرداد پرونده Meng می تواند ادامه به مرحله بعدی.

چین را رد کرده است هر صریح و روشن ارتباط بین این مورد و طولانی بازداشت دو کانادا اما خارج از کارشناسان آنها را به عنوان گره خورده است و دیپلمات ها را به شدت ضمنی یک اتصال.

Meng شده است با قید وثیقه آزاد شد در حالی که استرداد او مورد درآمد حاصل در دادگاه است و ساکن در یکی از دو ونکوور قصرها که در آن او گزارش شده است که در یک فارغ التحصیل. Kovrig و Spavor برگزار شد در مکانی نامعلوم و تا به حال نتوانسته اند و دسترسی به وکیل یا اعضای خانواده.

چین نیز محکوم دو کانادایی دیگر به مرگ و به حالت تعلیق واردات از کانادا کلزا در حالی که گفت حرکت آن نیز ربطی به Meng است.

روابط بین کانادا و چین در پایین ترین نقطه خود را از چینی نظامی خونین سرکوب دموکراسی تظاهرات در مرکز پکن میدان تیان آن من در سال 1989.

تنش ظاهر می شود و باعث آسیب بیشتر به Huawei شهرت در آمریکا با کانادا را در سه گروه عمده از شرکت های مخابراتی اعلام کرد در اوایل این ماه که آنها تصمیم به استفاده از چینی غول تکنولوژی برای نسل بعدی 5G شبکه های بی سیم.

بل کانادا اعلام کرد که سوئد-بر اساس اریکسون خواهد بود آن تامین کننده و Telus Corp. بعد از آن اعلام کرد که آن را نیز انتخاب اریکسون و نوکیا.

Huawei جهان بزرگترین تامین کننده شبکه دنده مورد استفاده توسط تلفن و اینترنت شرکت, اما شده است دیده می شود به عنوان یک جبهه برای جاسوسی از چین و نظامی آن بسیار ماهر خدمات امنیتی است.

ایالات متحده خواست کانادا به حذف Huawei تجهیزات خود را از نسل بعدی شبکه های بی سیم و گفت Huawei است که از نظر قانونی مدیون به چینی رژیم است. ایالات متحده و استرالیا را ممنوع Huawei با استناد به نگرانی های این ارگان نظامی چینی هوش — یک اتهام شرکت رد می کند.

کانادا دیپلمات در چین شده اند جلسه به طور منظم با بازداشت شهروندان وجود دارد اما فوری دیدگاه جدید کیفرخواست.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>