مصر: اتیوپی رد ‘مسائل اساسی در نیل سد

توسط SAMY MAGDY

قاهره (AP) — مصر سودان و اتیوپی گفت: از سرگیری مذاکرات در این هفته بیش از یک ستیز عظیم نیل سد حتی به عنوان مصر متهم اتیوپی از تلاش برای مانع پیشرفت در یک قطعنامه به اختلافات بیش از این پروژه است.

ساخت و ساز از $4.6 میلیارد گراند رنسانس اتیوپی سد روی نیل آبی است که بیش از 70 درصد کامل و وعده به ارائه بسیار مورد نیاز برق به اتیوپی 100 میلیون نفر بوده است که نقطه اصطکاک بین اتیوپی و سودان و مصر سه اصلی نیل کشور ،

این سه کشور شده است برگزاری مذاکرات برای سال ها بدون رسیدن به یک معامله. کسانی که مذاکرات را به acrimonious توقف در ماه فوریه زمانی که اتیوپی را رد کرد و آمریکا گردد معامله کرد و مغلوب ساختن پیشی جستن دولت از جانبداری با مصر است.

مصر را آبیاری وزارت به روز شنبه متهم اتیوپی از افتادن و هنگ کردن مذاکرات با یک پیشنهاد جدید که نام آن را “نگران کننده است.”

“اتیوپی پیشنهاد با هدف قراضه تمام موافقت نامه ها و تفاهم رسیده توسط این سه کشور در طول مذاکرات پوشا نزدیک به یک دهه” گفت: سخنگوی وزارت Mohammed el-Sebaei.

اتیوپی می خواهد شروع به پر کردن سد مخزنی در هفته های آینده, اما مصر نگرانی که پر کردن مخزن پشت سد بیش از حد به سرعت می تواند به طور قابل توجهی کاهش میزان نیل آب در دسترس به مصر است.

پس از ماه ها بن بست, سودان با حضور ناظران از آمریکا و اتحادیه اروپا و آفریقای جنوبی است که رئیس کنونی اتحادیه آفریقا.

سودان آبیاری وزارت گفت: مذاکرات روز شنبه با تمرکز بر مسائل فنی از بهره برداری از سد و پر از عظیم آن مخزن در طول فصول بارانی خشکسالی طولانی مدت و خشکسالی. آن گفت: آن را به سادگی یک پیش نویس مقاله را بر اساس مصر و اتیوپی یادداشت به بحث در روز دوشنبه.

در بیانیه ای مصر را آبیاری وزارت گفت: هفته گذشته مذاکرات نشان داد تفاوت که باقی می ماند با اتیوپی.

وزارت گفت که این مسائل شامل اتیوپی “کل” رد پرداختن به مسائل فنی مربوط به کاهش خشکسالی. آن همچنین گفت اتیوپی را رد کرد “گنجاندن یک الزام حل اختلاف مکانیسم” آن را گفت.

“مصر تأکید کرد که این اجزای ضروری در هر گونه توافق که مربوط به یک وجودی ماده است که بر زندگی بیش از 150 میلیون نفر از شهروندان مصر و سودان” بیانیه ای گفت:.

اتیوپی آب و وزارت نیرو گفت: مذاکرات باید پیشرفت به دست آورد و آنها را در نتیجه “نهایی این روند با پیروزی نتیجه.”

آن گفت: این سه کشور نیز به این درک رسیده در اولین مرحله پر کردن و رویکرد به مدیریت خشکسالی قوانین.

اتیوپی وزارت با این حال گفت: “هر گونه تلاش به اشتباه به جامعه بین المللی و یا کمپین برای اعمال حداکثر فشار بر اتیوپی به قبول استعماری بر اساس معاهدات …. غیر قابل قبول است.”

مصر دریافت کرده است سهم شیر را از نیل به آبهای زیر چندین دهه موافقت نامه دیده می شود دیگر نیل ملل به عنوان ناعادلانه است. گذشته رئیس جمهور در مصر هشدار داده اند که هر گونه تلاش برای ساخت سد در امتداد رود نیل را ملاقات کرد با اقدام نظامی اما مصر رهبر فعلی رئیس جمهور Abdel-Fattah ال-Sissi حکم داده است که از.

ال-Sebaei گفت اتیوپی را رد کرد و سودان پیشنهاد هفته گذشته است که می تواند پایه ای برای مذاکرات بین سه کشور ایران ، در عوض, آدیس آبابا معرفی و پیشنهاد خود را که شامل چشم انداز خود را برای سد را به بهره برداری.

او گفت: اتیوپی فاقد “اراده سیاسی” برای سازش در ایران و مصر و سودان به “رها کردن آب خود حقوق و به رسمیت شناختن اتیوپی حق استفاده از آبی رود نیل آب به طور یک جانبه و به پر و عمل رنسانس سد مطابق با چشم انداز خود را.”

“این پیشنهاد است و نه از نظر قانونی و فنی صدا” او به خبرنگاران در قاهره. “این یک تلاش آشکار برای تحمیل یک عمل انجام شده در پایین دست کشور است.”

هر دو کشور مصر و سودان را رد کرده و اتیوپی پیشنهاد, او گفت:.

اتیوپی وزارت گفت: el-Sebaei نظر شد “تاسف.” آن گفت که اگر مذاکرات جاری شکست خورده این امر می تواند به دلیل “مصر لجاجت به حفظ استعماری بر اساس تخصیص آب توافقنامه ای که تکذیب اتیوپی و تمام کشورهای بالادست خود را طبیعی و مشروع حقوق.”

آبی نیل جریان های از اتیوپی به سودان که در آن نیل سفید در نزدیکی پایتخت آن خارطوم به شکل رودخانه نیل. هشتاد و پنج درصد از آبهای نیل سرچشمه در اتیوپی از آبی رود نیل است که یکی از نیل دو اصلی و شاخه های فرعی.

مصر هفته گذشته به نام “اتیوپی” به “به وضوح اعلام کند که آن را به حال هیچ وجه قصد یک جانبه پر کردن مخزن” و این یک معامله است که آماده شد آمریکا و بانک جهانی در ماه فوریه به عنوان نقطه شروع مذاکرات از سر گرفته.

ایالات متحده در حال طراحی یک پیش نویس توافق در ماه فوریه پس از بیش از چهار ماه از مذاکرات و گفت: تست نهایی و پر کردن سد “باید صورت نمی گیرد و بدون یک توافق است.”

بن بست بر سد به طور فزاینده ای تلخ در ماه های اخیر با مصر گفت: این امر با استفاده از “همه به معنی در دسترس” برای دفاع از “منافع” از آن مردم است.

روز جمعه گفت که کشور خود را به شدت از خود دفاع کند و نمی خواهد مذاکره حاکمیت ملی خود را بیش از اختلاف سد.

————

آسوشیتد پرس writher الیاس Meseret کمک از آدیس آبابا, اتیوپی.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>