توسط SUZAN فریزر

آنکارا (AP) — مجلس ترکیه روز پنج شنبه به تصویب ستیز دولت-لایحه پیشنهاد شده است که اعطای محله نگهبانان قدرت هستند که تقریبا در تاریخ همتراز با کشور نیروی پلیس.

این لایحه تصویب یک شبه با حمایت از رئیس جمهور رجب طیب اردوغان در حزب حاکم و ملی متحد با وجود مخالفت احزاب نگرانی که این قانون سبب تحت واجد شرایط زور و منجر به نقض حقوق بشر و فرسایش بیشتر از آزادی.

آن را تایید, پس از چند روز تنش بحث به اوج خود رسید که در خشونت های روز شنبه با مخالفت قانونگذار گفته او پانچ توسط یک نماینده مجلس از حزب ملی.

مراقبان شناخته شده به عنوان “bekci,” به طور سنتی نگهبانی محله ها و پارک ها و مسلح بودند تنها با باطوم و سوت. نیروی لغو شد و تا خورده به پلیس در سال 2008 اما اردوغان دولت دوباره آن را پس از یک کودتای شکست خورده تلاش در سال 2016.

این لایحه اجازه می دهد تا بیش از 21,000 محله پاسداران که در حال حاضر نیز شامل زنان به استفاده از سلاح گرم برای متوقف کردن وسایل نقلیه انجام ID چک و انجام بدن جستجوها. نگهبانان نمی دستگیری و بازجویی از مظنونان است.

دولت و ملی متحد اصرار محله پاسداران دیدار با نیاز به یک نیروی کمکی برای کمک به پلیس و قدرت های جدید را تسهیل عملیات پلیس. آنها استدلال می کنند که محله را تبدیل به امن تر از نیروی احیا شد.

حزب اصلی اپوزیسیون طرفدار سکولار جمهوری خواه حزب مردم یا CHP و دو نفر دیگر از احزاب مخالف رای دادند در برابر این پیشنهاد خواستار آن تلاش توسط دولت به فرم وفادار ارتش نیروی. آنها همچنین ابراز نگرانی می کند که نیروی, که در عمل در شب را به عنوان “اخلاق پلیس” در خط با دولت محافظه کار و مذهبی ارزش.

مخالفان استدلال می کنند که استخدام به محله پاسداران مات است و منجر به سوء ظن است که کسانی که ثبت نام کرده اند در میان حامیان حزب حاکم.

احزاب مخالف نیز با انتقاد از دولت برای اولویت دادن به نیروهای امنیتی به جای تمرکز بر بیکاری و یا دیگر اثرات منفی از شیوع کروناویروس.

“مردم از دست داده اند شغل خود و حقوق خود را … چه خوب است که نگهبانان به آنها پرسید:” نرم افزار-کردستان حزب قانونگذار Filiz Kerestecioglu. “تحت آموزش جرم است که شاید عمل به عنوان یک اخلاق پلیس است که به هر طریقی در جامعه است.”

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de