به ماه: چین چانگ خاوری 5 ماموریت مجموعه ای به سفر

با فرود موفقیت چانگ خاوری 4 در سمت دور ماه, چین آماده است برای راه اندازی چانگ خاوری 5 در اواخر سال 2020 است. به عنوان بخش اول Chang خاوری قمری اکتشاف برنامه (CLEP) فاز 3 بدون سرنشین اعزامی است که انتظار می رود به حمل و نقل قمری نمونه از ماه به زمین است.

با توجه به چین هوافضا علم و فناوری Corp. مشاور Ye Peijianاین کاوشگر قمری وزن 8.2 تن و شامل چهار ماژول: یک مدارگرد و یک returner یک فراز یابنده و فرود.

این کاوشگر قرار است برای راه اندازی به مونس Rumker منطقه Oceanus Procellarum (اقیانوس طوفان) یک جدا آتشفشانی سازند در غرب لبه سمت نزدیک ماه. این فراز یابنده و کاوشگر را از قید مدارگرد و returner و زمین در این منطقه است.

این کاوشگر را جمع آوری نمونه ها و محل آنها را در رگ (در فراز یابنده). پس از تکمیل این فراز یابنده را از ماه و حوض با مدار ماژول. نمونه های جمع آوری شده منتقل خواهد شد به returner. سپس دو مدار ماژول را در سفر بازگشت به زمین که در آن آنها را جداگانه به عنوان returner دوباره وارد این سیاره جو است.

مراحل را برای ذخیره سازی و پردازش و آماده سازی شده اند نشان داد. زمین تحقیق کاربرد سیستم (GRAS) خواهد بود وظیفه با بازیابی از نمونه های ایجاد امکانات ویژه برای نمونه سازی و آماده سازی و پیش پردازش نمونه ها.

این ماموریت بازگشت با 2 کیلوگرم قمری سنگپوش 2 متر حفر عمیق به این منطقه است. اگر همه به خوبی می رود, این خواهد بود که چین برای اولین بار بدون سرنشین متصل کردن خودکار سطح ماه نمونه ماه را خاموش و بازگشت پرواز در سرعت نزدیک به دوم کیهانی سرعت.

انگیزه پشت چانگ خاوری

چینی cosmochemist, geochemist و دانشمند ارشد از چنگ خاوری برنامه Ouyang Ziuyan گفت: در مصاحبه با بی بی سی که با وجود انگیزه برای قمری ماموریت. اول این است که به فشار محدودیت های فن آوری های چینی به عنوان ماه اکتشاف نیاز به استفاده از انواع مختلف فن آوری. دوم این است که به مطالعه منشاء و تکامل از ماه که می تواند نور را در درک بهتر از زمین ما به عنوان به خوبی. و در نهایت به ایجاد کشور را بسیار خود فکری تیم به کاوش در منظومه شمسی است.

بعلاوه دانشمند ارشد گفت که ماه شامل مواد گرانبها مانند هلیم-3 است که سوخت همجوشی هسته ای.

“ماه کامل از منابع به طور عمده عناصر نادر خاکی تیتانیوم و اورانیوم آن زمین است که واقعا از این منابع را می توان بدون محدودیت.”

China has a long term plan of landing on the moon. (Image: pixabay / CC0 1.0)

چین دارای یک برنامه بلند مدت از فرود بر روی ماه. (تصویر: pixabay / CC0 1.0)

ثروت از ماه پتانسیل پایدار انرژی خورشیدی به نوع بشر است. او مشخص شده در چشم انداز خود را از نصب یک “کمربند” از پانل های خورشیدی در ماه برای مهار انرژی خورشید.

“پس از همه از این کار آن است که چین می تواند به موفقیت رسیدن در ماه و با خیال راحت فرود و که ما می تواند نمونه را; و هنگامی که ما به پایان برساند همه این بدون سرنشین پروژه های ما یک مرد وجود دارد” گفت: Ouyang.

موفقیت چانگ معاصر 1 در اواخر سال 2007 تا به حال چین ملی فضایی آمریکا در رول برای بیشتر قمری ماموریت. مانند بسیاری از کشورهای در مسابقه برای ساخت یک حضور دائمی در ماه چین نیز در همان دوره به ایجاد قلمرو خاص خود را دارد. اگر چانگ خاوری 5 پیروزی چین را به اثبات خود را به عنوان یک بازیکن بزرگ در اکتشافات فضایی.

دنبال کنید با ما در توییتر و یا اشتراک به ما ایمیل لیست

قهرمانان باستانی چین: به طور کلی Yue Fei

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>