دانشمندان چینی دستیابی به دستیابی به موفقیت در اینترنت کوانتومی

محققان دانشگاه علم و فناوری چین به تازگی موفق شد در درگیری دو ابر اتم از طریق 50 کیلومتر (31 مایل) فیبر نوری. دستیابی به موفقیت ما به ارمغان می آورد یک گام نزدیک تر به “کوانتوم اینترنت است.”

آزمایش

زمانی که دو ذره گفته می شود در درهمتنيدگی کوانتومی به این معنی است که یک دقیقه تغییر در یک ذره کوانتومی را تا پایان بر دیگر ذرات دولت فورا مهم نیست چقدر دور از هم هستند. برای مثال اتم می تواند چرخش در هر دو جهت در یک بار در جهت عقربه های ساعت و خلاف جهت عقربه. این دو راه دولت شکسته می شود که اتم ها اندازه گیری می شوند. “دو اتم می تواند گرفتار به طوری که هر کدام در یک نامشخص دو طرفه دولت اما چرخش هستند قطعا ارتباط در جهت مخالف. بنابراین اگر فیزیکدانان اندازه گیری برای اولین بار اتم و پیدا کردن آن در حال چرخش در جهت عقربه های ساعت می دانند فورا یکی دیگر باید در حال چرخش در خلاف جهت عقربه, مهم نیست چقدر دور است” با توجه به علم Mag.

کوانتومی اینترنت است بر اساس این پدیده است. آن را اجازه می دهد ارتباطی به تقریبا unhackable. اگر یک شخص ثالث به دسترسی به ارتباطات آن را میکشید تا گرفتاری و هشدار دو طرف که کسی جاسوسی شد ، اگر چینی ها برای توسعه فناوری اولین و پیاده سازی آن این خواهد بود یک ضربه به غرب پس از چین خواهد بود قادر به استقرار شبکه های ارتباطی هستند که ایمنی بدن را از جاسوسی.

(Image: Screenshot / YouTube)

کوانتومی اینترنت اجازه می دهد ارتباطی به تقریبا unhackable. (تصویر: Screenshot / YouTube)

در این مطالعه محقق پان Jianwei و تیم خود را فرستاده قدرتمند پرتو لیزر را به یک مجموعه ای از اتم های روبیدیوم در یک آزمایش است. برخی از فلزی اتم به پایان رسید تا بودن آمیخته با ذرات نور به نام فوتون. این فوتون ها منعکس کردن اتم نگه داشته و حرکت را از طریق فیبر نوری در نهایت رسیدن اتم در انتهای دیگر. پس از آن بود که اتم ها در هر دو به پایان می رسد گرفتار شد. این تیم موفق شد در دستیابی به درهمتنيدگی کوانتومی در ذرات که 50 کیلومتر (31 مایل) از هم جدا.

به طور معمول اگر کسی به ارسال 100 بیلیون گرفتار فوتون ها از طریق فیبر نوری فقط یک نفر زنده ماندن پس از 50 کیلومتر سفر. اما پان تیم موفق در افزایش میزان بقای گرفتار فوتون به 1 در 100. این تیم به دست آورد این دستیابی به موفقیت با استفاده از کریستال ساخته شده از لیتیوم نیوبیوم و اکسیژن است. این کریستال است که قادر به تبدیل گرفتار ذرات نور به فرکانس است که اغلب مورد استفاده برای ارتباطات تجاری.

محققان بر این باورند که آنها حتی ممکن است قادر به ساخت یک کوانتومی اینترنت گسترش بیش از یک شهرستان یک بار تعداد اتمی تکرار افزایش یافته است. علاوه بر تامین امنیت ارتباطات کوانتومی اینترنت اجازه خواهد داد که ارتش به منظور بهبود دقت GPS خود را توسط یک حاشیه. موشک های بهتر را با دقت.

(Image: John Crowley via flickr CC BY-SA 2.0)

نظامی می تواند به بهبود دقت GPS خود را با یک کوانتومی اینترنت نتیجه دادن موشک های بهتر و دقت است. (تصویر: John Crowley از طریق فلیکر CC BY-SA 2.0)

مغلوب ساختن پیشی جستن سیاست

سال گذشته ارتش ایالات متحده انجام یک گرفتاری آزمایش با استفاده از کلسیم اتم. این آزمون تنها زمانی از 1 درصد از راندمان انتقال نسبت به نتایج گزارش شده توسط دانشمندان چینی در آزمایش های مشابه. متوجه اهمیت کوانتومی اینترنت مغلوب ساختن پیشی جستن دولت 2021 درخواست بودجه خواسته است برای افزایش 20 درصد در هزینه های کوانتومی, علم اطلاعات و به US$237 میلیون. دولت می خواهد 25 میلیون دلار اختصاص داده شده به توسعه ملی شبکه کوانتومی.

دولت پیشنهاد کرده است برش کلی بودجه برای تحقیقات علمی با 10 درصد است. این اطمینان خواهد داد که دولت می تواند reallocate که پول به صندوق به 20 درصد افزایش در کوانتوم تحقیقات. بازگشت در سال 2018 ایالات متحده کنار گذاشته 1.2 میلیارد دلار برای کوانتوم تحقیقات که تقریبا US$625 میلیون متعلق به وزارت انرژی اخیرا توزیع های مختلف دولتی و دانشگاهی و تحقیقات صنعتی labs.

دنبال کنید با ما در توییتر و یا اشتراک به لیست ایمیل ما

یوتیوب گریه می کند ‘خطا’ پس از حذف از Anti-CCP نظرات

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>