Hongkongers سرپیچی از پلیس بان کی مون به مناسبت کشتار تیان آن من

هزاران نفر از مردم جمع شده بودند در شب از 4 ژوئن در هنگ کنگ ویکتوریا پارک برای برگزاری مراسم برای کشته شدگان در طول سال 1989 قتل عام میدان تیان آن من در پکن نادیده گرفتن پلیس دستور به ماندن در خانه.

شمع روشن شد در 6:30 p. m. به وقت محلی با افزایش تعداد افراد به پیوستن به این رویداد اولیه شرکت کنندگان به عنوان شب سقوط کرد. شب زنده داری رسما آغاز در 8:00 p. m., با یک لحظه سکوت در 8:09.

مردم فریاد شعارهایی مانند “رایگان, هنگ کنگ, انقلاب, از زمان ما” “پشتیبانی کردن ژوئن 4,” “End تک حزبی دیکتاتوری” و “مخالفت علیه امنیت ملی قانون” با اشاره به قانون جدید به تازگی اعمال شده توسط پکن.

بسیاری نیز دست تکان داد پلاکارد با کلمات “بهشت خواهد نابود کردن حزب کمونیست چین” در حالی که دیگران خواند شکوه به هنگ کنگغیر رسمی از سرود شهرستان جنبش دموکراسی آغاز شده است که در بهار گذشته.

سی و یک سال پیش از حزب کمونیست چین (CCP) دستور داد حکومت نظامی نیروهای نظامی به سرکوب دانشجو معترضان تظاهرات در میدان تیان آن من منجر به مرگ هزاران نفر از مردم در ژوئن 3 و 4 ژوئن. این کشتار تیان آن من به ارمغان آورد یک پایان هفته از تظاهرات دادخواست CCP بیشتر دموکراسی و شفافیت و متوقف اصلاحات سیاسی حمایت برخی از مقامات چینی.

Hongkongers arrive for a candlelight vigil to commemorate the Tiananmen Square Massacre, in Victoria Park, Hong Kong, on June 4, 2020. (Image: Song Bilung/The Epoch Times)

Hongkongers می رسند برای یک شمع افروزی برای یادبود قتل عام میدان تیان آن من در ویکتوریا پارک هنگ کنگ در 4 ژوئن سال 2020 است. (تصویر: آهنگ Bilung / The Epoch Times)

حوادث سال 1989 به مدت طولانی طنین انداز با مردم هنگ کنگ است. سپس تحت استعمار بریتانیا حکومت Hongkongers ابراز حمایت قوی برای جنبش دموکراتیک. در تاریخ 21 مه سال 1989 بیش از 1.5 میلیون تن از طریق هنگ کنگ به تظاهرات در سرزمین اصلی چین — بزرگترین گردهمایی در هنگ کنگ تاریخ تا 2019 ضد استرداد جنبش است.

پس از Tiananmen قتل عام هنگ کنگ داد در حمایت از میهنی جنبش های دموکراتیک در چین برگزار کرده است افروزی وقایع هر سال پس از سال 1990 است.

به طور معمول اجرا می شود حضور در ده ها هزار نفر اما مشارکت مردم در این سال بود که مرطوب شده توسط COVID-19 بیماری همه گیر. شرکت کنندگان در زمان مراقبت اجتماعی را حفظ فاصله نگه داشتن جمعیت نازک در حالی که با پوشیدن ماسک. شب زنده داری را برانگیخت پراکنده در سراسر شروع 8:45 p. m.

آزادی در آستانه

سالانه نسبت به سوگواری قتل عام میدان تیان آن من مهم است نه تنها به عنوان یک راه برای به یاد داشته باشید قربانیان کمونیسم در سرزمین اصلی چین است, اما آن را نیز به عنوان یک نماد مهم از مبارزه جاری از میلیون ها نفر از Hongkongers برای دموکراسی کامل در شهر خود را.

پلیس ممنوع اعلام ژوئن 1, ذکر شده اجتماعی فاصله محدودیت در محل برای محافظت در برابر این بیماری همه گیر. اما با بسیاری از Hongkongers ترس این شهر قریب الوقوع از دست دادن استقلال به CCP در این سال تیان آن من سالگرد وزن به خصوص سنگین است.

با توجه به ژوئن 3 مقاله توسط هنگ کنگ رایگان مطبوعات: “نگرانی وجود دارد شب زنده داری در کازوی خلیج ویکتوریا پارک … ممکن است هرگز دوباره اتفاق می افتد در نور از بلندی امنیت ملی قانون” که پیش نویس قطعنامه ای تصویب شد اسمی چین, مجلس, ملی, on May 28.

هنگ کنگ تجویز شده به عنوان یک منطقه ویژه در جمهوری خلق چین (PRC) از سال 1997 زمانی که شهر بازگشته از حکومت استعماری. با وجود PRC را وعده اجازه می دهد تا هنگ کنگ برای حفظ جداگانه حکومت تا 2047 تحت “یک کشور دو سیستم” چارچوب CCP رژیم شده است به طور پیوسته هل دادن سیاست در شهرستان است که تهدید آن به سبک غربی حکومت قانون و حقوق بشر است.

Hong Kong has arrested 14 democracy activists. (Image: Studio Incendo via <p class=هنگ کنگ بازداشت 14 دموکراسی در ایران ، (تصویر: استودیو Incendo از طریق فلیکر)

در بهار گذشته Hongkongers شروع به اعتراض یک بحث استرداد لایحه پیشنهاد شده توسط هنگ کنگ دولت است که به شدت با انباشته حزب کمونیست تایید مقامات. میلیون ها نفر از مردم تبدیل شده اند برای این تظاهرات که بزرگترین آنها در صدر 2 میلیون برای متوقف کردن این قانون از ترس است که آن را اجازه می دهد پکن به موضوع Hongkongers به دادگاه در سرزمین اصلی دادگاه.

در حالی که استرداد قانون رها شده بود بعد از آن در سال گسترده گزارش از خشونت پلیس و مشکوک “خودکشی” کرده اند گالوانیزه جنبش که خواستار اجرای پنج عمده مطالبات از جمله حق برای Hongkongers به انتخاب خود را اجرایی.

قدرت ضد پکن احساسات در میان هنگ کنگ 7 میلیون مردم آشکار در هنگ کنگ منطقه انتخابات برگزار شده در ماه نوامبر گذشته زمانی که پان-دموکرات نامزد به ثمر رساند و یک پیروزی در برابر pro-CCP سیاستمداران برنده بیش از 80 درصد از آرا.

پس از CCP پا کرده است تا تلاش خود را برای محدود کردن Hongkongers توانایی در اعتراض به.

‘امنیت ملی’

هنگامی که اجرا NPC هنگ کنگ امنیت ملی قانون را طلسم عملا پایان این شهرستان در استقلال آن را به عنوان ممنوعیت “اقدامات و فعالیت های” خرابکارانه در نظر گرفته و یا تلقی می شود و از “دخالت خارجی.” CCP با استفاده از قوانین مشابه به تعقیب مخالفان در سرزمین اصلی چین است.

NPC هنگ کنگ قانون اجرا می شود در پشت سر هم با ماده 23 این شهر در قانون اساسی. هر دو معامله با امنیت ملی قوانین و مقررات, اما ماده 23 هرگز با وضع قانون با توجه به اعتراض عمومی آن ایجاد می شود که دلار هنگ کنگ مقامات اقدام به انجام این کار در سال 2003.

در ماه های اخیر دولت Hong کنگ و پکن ساخته شده اند حرکت می کند نشان می دهد که آنها در حال آماده سازی برای فعال کردن ماده 23 قبل از ماه سپتامبر زمانی که انتخابات هنگ کنگ قانونی در شورای برنامه ریزی شده.

Hong Kong leader Carrie Lam (front) holds her weekly press conference in Hong Kong on June 2, 2020. (Bill Cox/The Epoch Times)

هنگ کنگ رهبر کری لام (جلو) نگه می دارد او متن کنفرانس هفته وار مطبوعاتی در هنگ کنگ در تاریخ 2 ژوئن سال 2020 است. (تصویر: Bill Cox / The Epoch Times)

در مه 29, هنگ کنگ, مدیر اجرایی کری لام به خبرنگاران گفت که امنیت ملی قانون لازم بود برای محافظت از شهر در برابر “دلار هنگ کنگ استقلال جنبش” و “دخالت خارجی” و توصیف اعتراضات سال گذشته به عنوان “شورش.”

“تهدید به امنیت ملی در هنگ کنگ به طور مداوم در حال افزایش است” لام گفت. “ما می توانید به عقب نگاه بیش از سال گذشته و ببینید که دلار هنگ کنگ دستخوش هر نوع شورش است که به طور گسترده ای گزارش شده است.”

در ماه های اخیر در هنگ کنگ و PRC مقامات را به شدت سرکوب در شهر با چند طرفدار دموکراسی سیاستمداران آمریکا و سرزمین اصلی چین شبه نظامی پلیس مستقر در هنگ کنگ است.

دلار هنگ کنگ در برابر

ضد استرداد تظاهرات و همچنین 2014 اشغال مرکزی جنبش که در آن ده ها هزار نفر که اکثرا دانش آموزان اعتراض به حق رای همگانی انجام داده اند بسیار به ارمغان بیاورد Hongkongers با هم و تجمع آنها در برابر کمونیست تجاوز.

“اگر شما نسبت به آنچه اتفاق افتاده در سال 1989 و در حال حاضر آن را همان” لی Cheuk-یان اتحادیه رهبر که سران اتحاد سازماندهی تیان آن من vigils گفت: وال استریت ژورنال. “در خطر امروز “نابودی کامل هنگ کنگ. در حال حاضر ما در مواجهه با این رژیم فقط به عنوان مردم چین مواجه رژیم در سال 89.”

Activist Lee Cheuk-yan speaks at a human rights event in 2013. (Yu Gang/The Epoch Times)

فعال لی Cheuk-یان صحبت می کند در حقوق بشر رویداد در سال 2013. (تصویر: یو باند / The Epoch Times)

با توجه به Radio Free Asia, Lee گروه انتظار نیست بنابراین بسیاری از مردم به نشان می دهد تا برای این رویداد را سال. آنها در حال برنامه ریزی برای کوتاه livestream از چند دقیقه در حالی که دیگران می تواند شرکت آنلاین در خانه های خود. به جای شرکتکنندگان تا شش زمین فوتبال است.

لباس شخصی و پلیس لباس شخصی در تظاهرات ایستاده بود و تماشا می کردند اما لی, 63, یکی از نزدیک به 10 ، 000 دیگر Hongkongers که بازداشت شده اند به دخالت خود را با تظاهرات. در ضمن لی دستگیر شد و در سال 1989 زمانی که او در سفر به پکن برای حمایت از سرزمین اصلی داعش است.

یکی از شرکت کنندگان surnamed ییپ گفت: RFA که در جریان اعتراضات به حال ساخته شده هنگ کنگ جوانان نسل آگاه تر از سال 1989 تظاهرات در چین است. “هر کس در نسل ما می دانستم که چه اتفاقی افتاده است در 4 ژوئن 1989 اما ما آمد برای یادگیری در مورد آن را از طریق ضد استرداد جنبش” ییپ گفت. “در واقع ما همان 1989 دموکراسی فعالان چرا که ما در حال مبارزه برای دموکراسی بیش از حد.”

“من فکر می کنم بیشتر هنگ کنگ مردم را به مقاومت در برابر. ما باید به مبارزه برای چیزی که دلار هنگ کنگ مردم سزاوار به” زن با کار به عنوان حسابدار گفت: هنگ کنگ رایگان را فشار دهید. “در سال گذشته, دلار هنگ کنگ قربانی زیادی است.”

صحبت با روزنامه نگاران لی Cheuk-یان گفت که داد خواهد ادامه vigils حتی اگر آنها ممنوع CCP و آن هنگ کنگ پروکسی.

“این یک بین المللی مقابل هنگ کنگ به نشان می دهد به جهان است که هر چند چین کاملا تاریک و شستشوی مغزی مردم خود را در هنگ کنگ, ما هنوز هم روشن خواهد شد ما شمع برای کسانی که قربانی [زندگی خود را] در ’89 جنبش دموکراسی” او گفت:.

“ما از مردم هنگ کنگ به نور شمع با ما در سال آینده در ژوئن 4, و ما ادامه خواهد داد” لی گفت. “ما مبارزه خواهد کرد و ما را به جهان اجازه می دانم که ما در هنگ کنگ مردم را نمی دهد تا ما آزادی است.”

دنبال کنید با ما در توییتر و یا اشتراک به لیست ایمیل ما

استقبال آمریکا از 12 میلیارد دلار سرمایه گذاری توسط تایوان نیمه هادی شرکت

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>