ادغام بین کهکشان ها باعث فعالیت هسته ای خود را

فعال کهکشانی هسته (AGNs) نقش عمده ای در تکامل کهکشان. ستاره شناسان از SRON و فرش در حال حاضر با استفاده از ثبت نمونه ای از کهکشان ها به تایید می کنند که کهکشان ادغام یک اثر مثبت بر اشتعال AGNs. آنها قادر به کامپایل حدود 10 برابر بیشتر تصاویر از ادغام کهکشانها از مطالعات قبلی با استفاده از یک ماشین-الگوریتم یادگیری.

یکی از بزرگتر سوالات در نجوم است که چگونه تکامل کهکشان ها از ابرهای گاز و گرد و غبار به ساختار مارپیچی ما در کهکشانی ما محله. به اصطلاح فعال کهکشانی هسته فرم تحقیق جالب اشیاء به پاسخ قسمتی از سوال به دلیل وجود به نظر می رسد شرکت تکامل بین AGNs و کهکشان ها. AGNs بندر پرجرم درون آن باشد سیاه چاله ها منتشر می کنند که مقدار بسیار عظیمی از انرژی پس از accreting گاز از محیط اطراف خود. بعضی از آنها به اندازه کافی بزرگ مغناطیسی و یا میدان های گرانشی به تف کردن جت از قطب های خود را در کشش هزاران سال نوری.

Two galaxies merging. (Image: Hubble Space Telescope)

دو کهکشان ادغام شد. (تصویر: تلسکوپ فضایی هابل)

Co-تکامل یک خیابان دو طرفه است. در این مرحله از تکامل یک کهکشان را تحت تاثیر قرار AGN فعالیت است. AGNs به نظر می رسد به رشد در یک مرحله خاص در یک کهکشان تکامل از آنجا که ما می بینیم AGN فعالیت در اوج کهکشان ها در یک فاصله خاص و در نتیجه در یک زمان خاص در گذشته است. از سوی دیگر AGN فعالیت بر یک کهکشان ستاره سازند. این می تواند در هر راه بروید. یک AGN جت فشار گاز و دور آن را به عنوان منتشر طریق کهکشان مجبور گاز به برخورد با دیگر گاز در نتیجه باعث ایجاد توده — دانه برای کودک ستاره. اما AGNs نیز منتشر می کنند, انرژی, گرمایش, گاز و در نتیجه جلوگیری از آن فرم خنک کننده و تغلیظ به توده.

Galaxy with active nucleus. (Image: ESO/WFI (Optical); MPIfR/ESO/APEX/A.Weiss et al. (Submillimetre); NASA/CXC/CfA/R.Kraft et al. (X-ray))

کهکشان با فعال هسته. (تصویر: ESO / WFI (نوری); MPIfR / ESO / APEX / A. Weiss et al. (Submillimetre); ناسا / CXC / CfA / R. کرافت et al. (X-ray))

ستاره شناسان از SRON هلند موسسه تحقیقات فضایی و دانشگاه گرونینگن (فرش) از جمله Lingyu وانگ و Fangyou گائو در حال حاضر با استفاده از یک نمونه با یک شماره ثبت از کهکشان ها به مطالعه یکی از عواملی که گفته می شود دارای اثر مثبت بر اشتعال AGNs: ادغام بین کهکشان ها. و در واقع آنها پیدا کردن یک همبستگی شمارش هر دو روش. آنها تعداد حدود 1.4 برابر بیشتر AGNs در ادغام از عدم ادغام. و راه دیگری در اطراف این پژوهشگران حدود 1.3 برابر بیشتر از ادغام در نمونه ای از کهکشان ها با یک AGN در مقایسه با نمونه ای از کهکشان ها بدون AGN.

این تیم تحقیقاتی با استفاده از یک ماشین-الگوریتم یادگیری به رسمیت شناختن ادغام. آن را می دهد آنها را به یک نمونه است که در مورد منظور از قدر بزرگتر از کسانی که در مطالعات قبلی ساخت همبستگی بسیار بیشتر قابل اعتماد است. اولین نویسنده Fangyou گائو گفت:

ارائه شده توسط: دانشگاه شیکاگو پزشکی [توجه داشته باشید: مواد ممکن است برای ویرایش محتوا و طول.]

دنبال کنید با ما در توییتر و یا اشتراک به ما ایمیل لیست

بخار دیگ شرح زیر است دایناسورها’ مرگ

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>