AP واقعیت را بررسی کنید: trump’s حرکت به ترک که نقل ناقص حقایق

توسط امید ین

واشنگتن (AP) — رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن گسترش تعدادی از نادرست و گمراه کننده ادعا می کند در مورد سازمان جهانی بهداشت در اعلام تصمیم خود برای قطع ایالات متحده در روابط با آژانس بیش از این بیماری همه گیر.

مغلوب ساختن پیشی جستن در هفته گذشته گفت: او را به توقف کمک های مالی و دهه های طولانی آمریکا در رابطه با کسانی که آن را متهم بودن به طور موثر کنترل می شود چین و گمراه کننده جهان در مورد ویروس. رئیس جمهور با اشاره به کسانی که مدیر کل Tedros Adhanom Ghebreyesus که گذاشته خاص اتهامات و خواستار تغییرات.

یک AP واقعیت را بررسی کنید می یابد متعدد اشتباهی در آن نامه.

تهمت متهم که از نادیده گرفتن علمی گزارش در ماه دسامبر از این ویروس در چین که وجود ندارد و assails گروه برای انتقاد از آمریکا و ممنوعیت سفر در چین که آن را هرگز تسلیم شود. او همچنین overstates سطح دانش در مورد انسان انتقال ویروس در زمان.

مغلوب ساختن پیشی جستن را افزایش اقدامات که کشیده گرم پاسخ از چین آمده است که به دولت او چهره, انتقاد یک botched آمریکا در واکنش به شیوع بیماری از جمله . مرگ و میر برای آمریکایی ها پیشی گرفته 100,000 ترین در جهان است.

نگاهی به برخی از ادعاها و واقعیت:

خروج آمریکا

مغلوب ساختن پیشی جستن: “از آنجا که آنها شکست خورده اند به درخواست و به شدت نیاز به اصلاحات ما خواهد بود امروز فسخ رابطه ما با سازمان بهداشت جهانی و هدایت آن وجوه است.” — اظهارات جمعه.

حقایق: این معلوم نیست که آیا رئیس جمهور می تواند برداشت یک جانبه ایالات متحده از کسانی که بدون اخذ مجوز از کنگره است.

لارنس Gostin مدیر سازمان بهداشت جهانی همکاری مرکز ملی و جهانی سلامت قانون در دانشگاه جورج تاون گفت: در توییتهایی جمعه که مغلوب ساختن پیشی جستن حرکت است “غیر قانونی” به دلیل پایان دادن به کمک های مالی نیاز به کنگره است که در حال حاضر مجاز به پول است. او نام آن را “خطرناک” چرا که “ما در میانه یک بیماری همه گیر.”

“مغلوب ساختن پیشی جستن است و هیچ قدرت به انجام آن” Gostin نوشت.

دموکرات کنگره گفت: در زمانی که رئیس جمهور برای اولین بار پیشنهاد خودداری پول از کسی که آن را غیر قانونی خواهد بود بدون نیاز به تایید از کنگره و آنها را به چالش آن است. مجلس نانسی پلوسی روز جمعه به نام حرکت “یک عمل فوق العاده ای senselessness.”

ایالات متحده کمک کرد که در سال 1948. آن را فراهم می کند و این گروه در حدود 450 میلیون سال با توجه به مغلوب ساختن پیشی جستن.

___

ویروس پاسخ

مغلوب ساختن پیشی جستن: “سازمان بهداشت جهانی به طور مداوم نادیده گرفته و گزارش های معتبری از این ویروس در ووهان در اوایل ماه دسامبر 2019 و یا حتی زودتر از جمله گزارش از مجله پزشکی لانست. سازمان بهداشت جهانی شکست خورده به طور مستقل بررسی گزارش های معتبری که در تضاد مستقیم با دولت چین حساب های رسمی حتی کسانی که از منابع در ووهان خود را.” — مارس 18 نامه.

واقعیت: هیچ مطالعه وجود داشته است در ماه دسامبر با توجه به لانست.

لانست مقاله اول آن منتشر شده در coronavirus آمد از چین و هنگ کنگ محققان در Jan. 24. هیچ گزارش در ماه دسامبر “با اشاره به یک ویروس و یا شیوع بیماری در ووهان و یا در هر نقطه دیگری در چین” مجله گفت.

شیوع بیماری تشخیص داده شد توسط ووهان پزشکان تنها در اواخر ماه دسامبر. گائو فو از چین مراکز کنترل بیماری ها, پیدا کردن در مورد آن در دسامبر. 30, 2019 پس از اعلامیه های صادر شده توسط ووهان مقامات بهداشت به بیرون درز آنلاین.

که هشدار داده شد به یک “خوشه از پنومونی آتیپیک” از طریق گزارش های رسانه ها و خود سیستم نظارت بر Dec. 31 و در آن درخواست اطلاعات از چین در ژانویه. 1.

“در اولین هفته از ماه ژانویه بود که بسیار روشن است; ما هشدار داده جهان در Jan. 5,” Michael Ryan مدیر اجرایی که بهداشت و درمان اضطراری برنامه در 15 آوریل. “سیستم های سراسر جهان از جمله در آمریکا شروع به فعال خود را مدیریت اضطراری سیستم در ژانویه 6th.”

مطالعات گذشته نگر منتشر شده در مجله لانست و در جای دیگر نشان داده اند که برای اولین بار از شناخته شده بیماران مبتلا به بیمار با این ویروس در آغاز ماه دسامبر و یا حتی پیش از آن اما در این موارد تشخیص داده نمی شدند تا بعدا. کارشناسان بهداشت می گویند آن است که بسیار دشوار است برای تشخیص جدید پاتوژن به خصوص در طول زمستان فصل آنفولانزا و که پزشکان چینی شناسایی کروناویروس جدید به سرعت با استانداردهای جهانی است. هیچ شواهدی وجود ندارد که مقامات چینی یا که آگاه بودند از این ویروس قبل از دسامبر. 30.

که در ماه گذشته مورد توافق برای راه اندازی مستقل پروب به چگونه آن را مدیریت بین المللی پاسخ به این ویروس.

___

انسان انتقال

مغلوب ساختن پیشی جستن: “با (Dec. 31) تایوانی مقامات ارتباط برقرار کرده و اطلاعات را به سازمان بهداشت جهانی نشان می دهد انسان به انسان انتقال یک ویروس جدید است. در عین حال سازمان بهداشت جهانی تصمیم گرفت برای به اشتراک گذاشتن هر یک از این اطلاعات مهم با بقیه جهان احتمالا به دلایل سیاسی.” — مارس 18 نامه.

حقایق: او اغراق سطح دانش در مورد انسان انتقال ویروس در زمان.

مقامات در تایوان آیا ارسال به کسی که درخواست اطلاعات بیشتر در مورد شیوع بیماری در ووهان اما آن را اشاره نمی کند “-انسان به انسان انتقال است.” ایمیل گفت: “حداقل هفت پنومونی آتیپیک موارد گزارش شده در ووهان چین” و اشاره کرد که بیماران جدا شده اند برای درمان.

تایوان CDC استدلال می کند که متخصصان بهداشت عمومی می تواند تشخیص از آن عبارت در مورد بیماران در حال جدا شده که “وجود یک امکان واقعی از انسان به انسان انتقال از این بیماری را “به طور مستقیم و قطعی” دولت آن است.

چه کسی می گوید آن را هرگز دریافت اطلاعات در زمان به طور خاص ارجاع انسان انتقال است.

___

مغلوب ساختن پیشی جستن: “در 14 ژانویه 2020 سازمان بهداشت جهانی شوخی با دین مجددا چین در حال حاضر-افشا ادعا می کنند که coronavirus نمی تواند انتقال بین انسان بیان کرد: ‘تحقیقات اولیه انجام شده توسط مقامات چینی پیدا کرده اند هیچ شواهد روشنی از انسان به انسان انتقال رمان coronavirus (2019-nCov) شناسایی شده در ووهان چین است.’ این ادعا در درگیری مستقیم با سانسور گزارش از ووهان.” — مارس 18 نامه.

حقایق: او نیست ارائه کامل بافت.

این درست است که یک کسی که توییت ذکر شده “هیچ شواهد روشنی” از انسان به انسان انتقال است. اما این سازمان نیز نمی حکومت امکان. در همان روز ماریا ون Kerkhove اقدام رئیس که بیماری های نوظهور واحد مجاز وجود دارد که می تواند در موارد محدود از انسان انتقال است.

“از اطلاعات است که ما ممکن است که وجود دارد محدود است-انسان به انسان انتقال برنامه به طور بالقوه در میان خانواده ها است, اما آن را بسیار روشن است راست, در حال حاضر که ما هیچ پایدار انسان به انسان انتقال,” او گفت:. “این است که هنوز روزهای اولیه ما ندارد و روشن تصویر بالینی.”

___

چین-دوستانه ؟

مغلوب ساختن پیشی جستن با اشاره به چین شی جین پینگ: “در ژانویه 28, 2020, پس از دیدار با رئیس جمهور یازدهم در پکن شما ستایش دولت چین برای آن “شفافیت” با توجه به coronavirus اعلام کرد که چین در حال تنظیم یک استاندارد جدید برای کنترل شیوع’ و ‘خریداری جهان ، شما به ذکر است که چین تا به حال در آن سکوت و یا مجازات تعدادی از پزشکان برای صحبت کردن در مورد ویروس و محدود نهاد از انتشار اطلاعات در مورد آن.” — مارس 18 نامه.

حقایق: Tedros را بارها و بارها ستایش چین شفافیت و پاسخ همه گیر و حتی در مورد بلندی بحران است. اما مغلوب ساختن پیشی جستن در اوایل بود ،

در یک مصاحبه با CNBC در Jan. 22 تهمت خواسته شده بود اگر او اطلاعات قابل اعتماد از چین در مورد کوروناویروس. “من” نسبت ناروا گفت. “من رابطه خوبی با رئیس جمهور یازدهم.”

دو روز بعد او حتی بیشتر effusive. “چین شده است کار بسیار سخت برای جلوگیری از Coronavirus” او هنوز توییتی. “ایالات متحده تا حد زیادی قدردانی تلاش های خود را و شفافیت. این همه کار کردن هست. …من می خواهم برای تشکر از رئیس جمهور یازدهم!”

مغلوب ساختن پیشی جستن نگه داشته تا تعارف زمانی که خواسته چندین بار در ماه فوریه در مورد اینکه آیا داده ها از چین می توان اعتماد کرد. او به نام Xi “بسیار توانمند” و گفت که او “انجام یک کار بسیار خوب با یک وضعیت دشوار.”

ستایش خود را در نهایت پژمرده به عنوان همه گیر ضربه سخت در آمریکا و فدرال پاسخ تصادفا.

معلوم نیست چقدر تاثیر چه کسی می توانست تا به حال اگر آن را با فشار چین برای شفافیت بیشتر, با توجه به سازمان ملل متحد ناتوانی برای تنبیه کشورهای عضو. که محدود به قوانین است که تکیه بر حسن نیت خود را 194 نفر و متکی به پکن همکاری به کوه یک پاسخ جهانی به این بیماری همه گیر.

___

محدودیت های مسافرتی

مغلوب ساختن پیشی جستن: “آنها به شدت توصیه می شود در برابر من انجام اوایل بان کی مون از چین, اما من آن را به هر حال و ثابت شد 100 ٪ درست است.” — اظهارات جمعه.

مغلوب ساختن پیشی جستن: “شما نیز به شدت ستایش چین سخت داخلی محدودیت های مسافرتی اما بدون توضیح در برابر من بسته از ایالات متحده, مرز, و یا بان کی مون با توجه به افرادی که از چین است. من قرار این ممنوعیت در محل بدون در نظر گرفتن خواسته های خود را.” — مارس 18 نامه.

حقایق: او اغراق قدر از محدودیت های مسافرتی در چین و اغراق که موقعیت. که در برابر چنین محدودیت به عنوان یک به طور کلی موضوع گفت: آنها اغلب به اثبات بی اثر در جلوگیری از گسترش یک بیماری عفونی, اما آن را هرگز علنا مورد سوال و یا خاص مغلوب ساختن پیشی جستن تصمیم.

مغلوب ساختن پیشی جستن در واقعیت نیست “بان کی مون” تمام افراد آلوده به ویروس coronavirus از ورود به ایالات متحده از چین است.

سفارش خود را در اواخر ماه ژانویه به طور موقت به منع ورود اتباع خارجی که تا به حال سفر در چین در عرض قبلی 14 روز با استثنا برای این خانواده از شهروندان ایالات متحده و اقامت دائم و همچنین شهروندان آمریکایی است.

بودند بسیاری وجود دارد و منجر به آمریکا افزایش به شماره 1 در سطح جهانی در تعدادی از افراد آلوده با COVID-19 و تعداد مرگ و میر در هفته گذشته بیش از 100,000.

___

یادداشت سردبیر — نگاهی به صحت ادعا توسط چهره های سیاسی.

___

پیدا کردن AP واقع چک در

Follow @APFactCheck در توییتر

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>