وابستگی به چین: استرالیا در بیشترین خطر در میان پنج چشم

یک مطالعه توسط مستقر در لندن فکر می کنم مخزن Henry Jackson Society پیدا کرده است که در میان تمام این پنج چشم ملت ها, استرالیا است بیشتر در معرض نفوذ چینی به دلیل تجارت وابستگی به این کشور آسیایی است. “پنج چشم” است که یک واژه به معنی پنج هوش-های ملت ها — استرالیا و انگلستان و کانادا و ایالات متحده و نیوزیلند.

خطر از چین

با استفاده از تجارت اطلاعات عرضه شده توسط سازمان ملل متحد محققان این مطالعه کشف کردند که استرالیا majorly وابسته به چین برای 595 موارد اعم از سیر به قلم خود کار و دارویی و…. نیوزیلند یافت شد وابسته به 513 کالا, آمریکا در 414 محصولات و کانادا در 367 موارد. انگلیس تلقی می شود که حداقل وابسته به چین, منابع فقط 229 کالا از این کشور آسیایی است.

وقتی که می آید به کالاهای حیاتی معنی آیتم های که ارائه عملیات یک بخش ناتوان اگر در دسترس نیست و استرالیا بود دوباره یافت می شود بیش از حد وابسته به چین برای محصولات مختلف. برای مثال تقریبا سه چهارم از گوشی های هوشمند و 94 درصد از لپ تاپ های مورد استفاده در استرالیا شناخته شدند وارداتی از چین است. هشتاد و پنج درصد از کیت کمک های اولیه 69 درصد از پنی سیلین, 89 درصد از anthraquinone (یک عنصر مورد استفاده در سرطان و ضد مالاریا داروها) و…. شد منابع از چین استرالیا برای مصرف.

(Image via pixabay / CC0 1.0)

تقریبا 94 درصد از لپ تاپ های مورد استفاده در استرالیا شناخته شدند وارداتی از چین است. (تصویر: از طریق pixabay / CC0 1.0)

این وابستگی به این معنی است که دولت استرالیا است که اساسا پیوسته با اقتصاد چین. حتی اگر کانبرا تصمیم به توقف واردات برخی از کالاها از کشور چین, این امر برای اولین بار نیاز به پیدا کردن منابع جایگزین است که می تواند عرضه آن موارد در هزینه معادل یا نزدیک به فروشندگان. در غیر این صورت مشتریان استرالیا خواهد بود مجبور به پرداخت قیمت های بالا برای کسانی که در مورد که تاثیر منفی خود را صرف بالقوه و در نهایت اقتصاد است. سناتور مارکو روبیو که کمک به این گزارش با اشاره به این که مطالعه در معرض خطر بزرگ مواجه پنج چشم ملت.

“تنوع شرکای تجاری مانند تنوع در سرمایه گذاری های مهمی در کاهش خطر استراتژی… استرالیا و بریتانیا همراه با ما پنج چشم همکاران فرصت های بزرگ برای ساخت اعتماد به نفس بیشتر و قابلیت استفاده در صنایع آینده است. قریب الوقوع توافقنامه تجارت آزاد را به تمرکز بر روی فرصت ها در این بخش و در حال حاضر منعکس شده در چارچوب سیاست هر دو کشور است,” او گفت:, گزارش Sydney Morning Herald. این گزارش توصیه می کند که ممیزی منتشر خواهد شد در شرکت و سطح ملی به طوری که چینی وابستگی با توجه به قطعات و مواد خام و زنجیره تامین را می توان شناسایی.

برش پایین در استرالیا-واردات

دولت چین ظاهرا خواسته دولتی نیروگاه به خرید زغال سنگ از منابع داخلی به عنوان آنجا که ممکن است. این است که به کاهش واردات زغال سنگ از استرالیا. چین قول داد به “مجازات” استرالیا پس از دوم درخواست تحقیقات بینالمللی منشاء COVID-19. پس از پکن است گفت: به پنهان کردن حقیقت واقعی CCP ویروس حزب کمونیست بود irked توسط استرالیا پیشنهاد و می خواهد به “یادآوری” کانبرا در مورد هزینه صحبت کردن در برابر رژیم چین.

 (Image: Decumanus via wikimedia CC BY 2.0 )

دولت چین ظاهرا خواسته دولتی نیروگاه به خرید زغال سنگ از منابع داخلی به عنوان آنجا که ممکن است به منظور کاهش واردات زغال سنگ از استرالیا. (تصویر: Decumanus از طریق ویکیمدیا CC BY-SA 3.0)

چین همچنین اعمال تعرفه از 80 درصد در استرالیا, جو, واردات است. این کاهش خرید گوشت گاو از برخی از صادرکنندگان گوشت از استرالیا. لبنی صادر کنندگان گفته می شود تنش بر روابط دیپلماتیک بین دو کشور نیز پس از چین حساب برای تقریبا 30 درصد از استرالیا لبنی صادرات با حجم.

دنبال کنید با ما در توییتر و یا اشتراک به لیست ایمیل ما

CCP ویروس اثر: استرالیا ادراک چین تغییرات

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>