توسط جو مک دونالد

پکن (AP) — به عنوان ضرر و زیان کار افزایش چین در حال پیوستن به ایالات متحده و دیگر دولت ها در نورد محرک هزینه به احیای آن ویروس-اقتصاد کتک.

چقدر این است که پکن آماده به صرف است ؟ شرکت ها و مردم به دنبال نشست تشریفاتی ملی مقننه شروع جمعه برای جزئیات بیشتر. یکی از نزدیک تماشا شاخص: آیا پکن خواهد جست و خیز برای اولین بار تنظیم رشد اقتصادی هدف قرار داده ابهامات بیش از آنچه در پیش روست.

چین که در آن بیماری همه گیر کوروناویروس آغاز شد و در ماه دسامبر برای اولین بار بود اقتصاد شروع به بازگشایی در ماه مارس است. اما در حالی که ایالات متحده و ژاپن و اروپا راه اندازی شده و یا مورد بحث برنامه ریزی برای یک سیل از هزینه های برای تقویت فعالیت های اقتصادی حزب حاکم کمونیست برگزار شد و برگشت و متمرکز به جای بازگشایی کارخانه.

در حال حاضر رو به لحاظ سیاسی خطرناک موج از ده ها میلیون شغل از دست رئیس جمهور خلق چین در دولت امیدوار کننده است برای سرپا نگه داشتن اشتغال برای حمایت از اقتصاد را رشد اصلی موتور — هزینه های مصرف کننده.

“ما بزرگ بیکاری فشار و ما نیاز به دیدن ملاحظه محرک برای نگه داشتن افراد شاغل گفت:” سیتی گروپ اقتصاددان Li-باند لیو.

اضافه کردن به که فشار دوباره تشدید تعرفه جنگ با واشنگتن بیش از پکن تکنولوژی جاه طلبی و مازاد تجاری. دو طرف امضا آتش بس در ماه ژانویه اما رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن می گوید او ممکن است به عقب اگر چین نمی خرید بیشتر آمریکایی محصولات کشاورزی و صادرات است.

تجمع 3000-به علاوه نمایندگان به تشریفاتی ملی با تاخیر از ماه مارس این سال بالاترین-مشخصات رویداد سیاسی اما کمی قانونگذاری کار می کنند. به جای رهبران چینی با استفاده از این دیدار به نمایش گذاشتن سیاست تصمیم گیری در حال حاضر ساخته شده توسط حزب حاکم در مورد سلامت آموزش و پرورش کمک به کشاورزان و مسائل دیگر.

تمرکز هنگامی که لی کچیانگ نخست وزیر اعلام کرد سالانه صرف نظر دارد در روز جمعه خواهد بود در شغل پس از رشد اقتصادی 6.8 درصد در سه ماهه اول آن بدترین عملکرد از حداقل اواسط دهه 1960 بود.

Fitch در رتبه تخمین می زند به عنوان بسیاری که 30 درصد از چین و 442 میلیون شهری کارگران — و یا بیش از 130 میلیون نفر شغل خود را از دست حداقل به طور موقت. سیتی گروپ می گوید به عنوان بسیاری که 25 میلیون شغل ممکن است ناپدید می شوند برای این سال است.

تیان Zhanhua یک کارگر مهاجر از استان هبی از دست داد و موقعیت خود را به عنوان یک فروشنده برای یک شرکت چاپ در پکن.

تیان به دست آورده تا آنجا که از 8000 یوان ($1,100) در هر ماه قبل از وقوع. در حال حاضر او می رود به بازار کار به دنبال شغل های عجیب و غریب که پرداخت 150 تا 300 یوان ($21 $42) در روز است.

“قبل از این بیماری همه گیر من می تواند کار دو شغل در همان زمان, اما در حال حاضر من می توانم پیدا کردن یکی گفت:” تیان زندگی می کند که در 6 متر مربع (60 فوت مربع) ، “زندگی من در آستانه گرسنگی.”

وزیر دارایی لیو Kun انتظارات مطرح شده توسط امیدوار به “اطمینان از اشتغال” با یک “فعال سیاست های مالی” در مارس 14 تفسیر در حزب حاکم روزنامه روزانه مردم.

پکن نیاز به “بصورتی پایدار و محکم تضمین پایین خط” دستمزد لیو نوشت دادن هیچ جزئیات صرف نظر دارد.

دولت می تواند استخدام معلمان بیشتر و ایجاد سطح پایین اشتغال در بیمارستان ها و دیگر خدمات عمومی گفت: سیتی گروپ را لیو اما آن می تواند به ایجاد یک تعداد محدودی از شغل خود و نیاز بخش خصوصی به جذب بسیاری از بیکار. که شامل 9 میلیون فارغ التحصیلان دانشگاه با توجه به ورود به نیروی کار در این سال است.

دولت است که احتمالا “بسیار نگران” گفت: لیو.

چین می توانید استطاعت به قرض گرفتن و صرف در صورت نیاز به دلیل مرکزی بدهی دولت کم است در مقایسه با کشورهای دیگر است. اما رهبران آن باید دلایل دیگر را به حرکت با احتیاط.

کل بدهی از جمله استقراض توسط شرکت ها و خانواده ها افزایش یافت به طوری بالا بیش از دهه گذشته است که سازمان های بین المللی رتبه برش پکن رتبه اعتباری برای استقراض دولت در سال 2018 است. بانک هایی که وام برای تامین مالی مخارج محرک پس از بحران جهانی سال 2008 یک کوه از nonperforming وام.

پرتاب در اطراف پول بیش از حد نیز ممکن است سوخت و تورم است که نزديک به هفت سال اخیر پس از یک بیماری همه گیر از تب خوکی آفریقایی مختل گوشت خوک منابع در سال گذشته باعث هزینه های مواد غذایی به سنبله. است که به خصوص حساس در جامعه ای که فقیرترین خانواده ها به صرف نیمی از درآمد خود را به خوراک خود را.

بنابراین پیش بینی انتظار چینی صرف به در آمده و کمتر از 3 تریلیون دلار بسته بودن بحث توسط کنگره ایالات متحده یا ژاپن $1.1 تریلیون طرح است.

این حزب هدف نهایی این است که برای متقاعد کردن مصرف کنندگان — میلیون ها نفر از آنها شغل از دست داده اند و یا نگرانی آنها ممکن است به صرف دوباره.

شهرستان دولت ها باید دست از کوپن تخفیف برای فریب مصرف کنندگان به رستوران ها و مراکز خرید. با وجود این که هزینه در ماه آوریل سقوط 7.5 درصد از سال قبل در حالی که کارخانه خروجی افزایش 3.9%.

چشم انداز بسیار نامشخص است که برخی از اقتصاددانان می گویند پکن باید جست و خیز تنظیم یک هدف برای رشد اقتصادی است.

که هدف — حداقل 6 درصد در سال های گذشته — تبدیل شده است به لحاظ سیاسی حساس به رشد از دهه های قبلی را مواد منفجره دو رقمی نرخ.

در این سال, چرا انتخاب یک هدف زمانی که حتی 4 درصد به نظر می رسد دور از دسترس و کمی شناخته شده است در مورد آنچه اتفاق می افتد به چین شرکای تجاری Ma Jun یک مشاور بانک مرکزی گفت: دولت روزنامه های اقتصادی روزانه.

بخش خصوصی پیش بینی طیف وسیعی از هیچ رشد به زیر 3 درصد است.

“نهایی تاثیر اقتصادی خواهد بود عمدتا توسط توسعه این بیماری همه گیر در اروپا و ایالات متحده” Ma گفت.

هنوز سیتی گروپ را لیو معتقد پکن نیاز به تنظیم یک هدف حتی یک کم به ایجاد انگیزه در مقامات محلی برای ترویج کسب و کار توسعه.

بدون یک هدف “آنها نمی باید سعی کنید سخت گفت:” لیو. “اما نتیجه می تواند بزرگ بیکاری و بی ثباتی اجتماعی.”

___

AP تولید کننده ویدئو Wayne ژانگ در پکن کمک کرده است.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de