رئیس جمهور تایوان Tsai و خواستار ثبات در روابط چین

توسط جانسون لای

تایپه, تایوان (AP) — تایوانی جمهور Tsai و نشستند ون به نام برای ثبات در روابط با چین در مراسم تحلیف روز شنبه اما گفت که او نمی خواهد قبول پکن شرایط سیاسی که “جمع و جور کردن تایوان و تضعیف متقابل تنگه وضعیت موجود است.”

مجددا انتخاب توسط یک زمین لغزش در اواخر سال گذشته Tsai و گفت: روابط با پکن رسیده بود “تاریخی نقطه عطف” و “صلح و برابری و دموکراسی و گفت و گو” باید به شکل پایه ای برای تماس بین دو طرف به عنوان وسیله ای برای جلوگیری از تشدید تناقضات و تفاوت.

Tsai و گفت: تایوان نیز کار به منظور افزایش مشارکت خود را در جامعه بین المللی حتی در حالی که پکن به دنبال تعطیل کردن آن و تجاوز کردن متحدان دور از خود-حاکم جزیره دموکراسی در آن ادعا می کند به عنوان قلمرو خاص خود را دارد.

“ما نمی خواهد قبول پکن مقامات’ استفاده از “یک کشور دو سیستم” به جمع و جور کردن تایوان و تضعیف متقابل تنگه وضع موجود” Tsai و گفت: مخاطبان در سبک باروک تایپه مهمان خانه ای در مرکز پایتخت. کسانی که در حضور از هم جدا شدند و با توجه به اجتماعی فاصله دستورالعمل ها و برخی از عینک ماسک برای محافظت در برابر گسترش coronavirus.

Tsai و نشان دهنده حاکم حزب دموکراتیک مترقی که طرفداران تایوان رسمی استقلال چیزی پکن می گوید آن را به استفاده از زور برای جلوگیری از.

او انتخابات را به یک دوم مدت چهار سال پس از سرکوب دموکراسی تظاهرات در نزدیکی چینی نيمه منطقه خودمختار هنگ کنگ مستحکم افکار عمومی در تایوان در برابر حرکت به سمت پذیرش حکومت توسط پکن.

طرف تقسیم در میان جنگ داخلی در سال 1949 و پکن قطع روابط با Tsai دولت بیش از امتناع از قبول تقاضای خود را که او تشخیص این جزیره به عنوان بخشی از چین به طور یکپارچه با نهایت تحت “یک کشور دو سیستم” سیاست های تصویب شده در هنگ کنگ است.

پکن دیپلمات مانع تایوان از پیوستن به گردهمایی بین المللی مانند سازمان بهداشت جهانی و کاهش تعداد دیپلماتیک متحدان به یک تعداد انگشت شماری در حالی که نظامی خود را تقویت کرده است, گشت و تمرینات با هدف ارعاب جمعیت این جزیره.

در سخنرانی Tsai با تاکید بر نیاز به افزایش امنیت ملی از جمله در برابر غیر سنتی تهدید سایبری و “شناختی” جنگ تعریف تا حدودی با استفاده از دروغ در رسانه های اجتماعی.

Tsai, 63, قانون سابق است استاد و منحصر به فرد که تنها زن مدرن رهبر در آسیا به افزایش به بالا بدون اینکه بخشی از یک سیاسی سلسله.

حضور در چهار شنبه سخنرانی شد دیپلمات از تایوان باقی مانده 15 رسمی دیپلماتیک متحدان و نمایندگان آمریکا و دیگر کشورهای عمده که حفظ قوی اما غیر رسمی روابط با تایوان است. آمریکا این جزیره را منبع اصلی حمایت نظامی علیه چین تهدیدات نظامی و یک کلید مدافع خود را برای شرکت در گردهمایی بین المللی.

قبل از آدرس تبریک اظهارات وزیر خارجه آمریکا, Mike Pompeo خوانده شد را ستایش Tsai را “شجاعت و چشم انداز پیشرو در تایوان پر جنب و جوش دموکراسی الهام بخش برای منطقه و جهان است.”

“ایالات متحده به مدت طولانی در نظر گرفته تایوان یک نیروی خوب در جهان و یک شریک قابل اعتماد” Pompeo در بیانیه ای گفت:. “ما باید یک چشم انداز مشترک برای منطقه یک که شامل قانون شفافیت رفاه و امنیت برای همه است.”

ایالات متحده پشتیبانی می آید به دلیل افزایش اصطکاک بین واشنگتن و پکن بیش از, تجارت, تکنولوژی و ادعاهای پکن نادرست از coronavirus همه گیر است که در سال گذشته آغاز شد.

در همان زمان واشنگتن افزایش یافته است فروش نظامی به جزیره 23.6 میلیون و کنگره با تصویب قانون ترویج نزدیک تر سیاسی و اقتصادی.

با وجود پکن تلاش برای منزوی کردن آن دیپلماتیک و بسیار کاهش تعداد گردشگران چینی در بازدید از جزیره Tsai به نظارت مداوم رشد در تایوان با تکنولوژی بالا اقتصاد و تصویب اصلاحات اجتماعی از جمله ساخت جزیره تنها دموکراسی در آسیا به رسمیت شناختن ازدواج همجنسگرایان.

اصلاحات از جمله کاهش در خدمات مدنی حقوق بازنشستگی تا به حال موجب واکنش و خانه مدرن ظاهر شده بود در معرض یک چالش از طرفدار حزب ناسیونالیست چین نامزد شده است. اما او در پشتیبانی از جنبش دموکراسی خواهی در هنگ کنگ در اغلب خشونت آمیز پاسخ پلیس به کمک او بلند نظرسنجی آمار و ارقام. بسیاری از چین استبدادی حزب کمونیست به عنوان فرسایش در هنگ کنگ آزادی های مدنی و تایوانی رای دهندگان را به شدت رد هر گونه حرکت به سمت سیاسی اقامت با پکن است.

نتایج نظرسنجی منتشر شده توسط ایالات متحده بر اساس مرکز تحقیقات پیو در هفته گذشته متوجه شد که 66 درصد از ساکنان جزیره نمایش خود را به عنوان تایوانی 28 درصد به عنوان تایوانی و چینی و 4% به عنوان فقط چینی. این نظرسنجی تلفنی از 1,562 مردم انجام شده در پاییز گذشته دارای یک حاشیه خطا از 3.2 درصد است.

در میان پاسخ دهندگان زیر 30 به طور کامل 83% گفت: آنها نمی خود را در نظر بگیرید ،

یکی دیگر از 2.3 درصد از تایوان افراد عضو گروه های بومی که قومی چینی.

سابق, ژاپنی, مستعمره, تایوان تحویل داده شد به چین در سال 1945 اما تقسیم دوباره از سرزمین اصلی که مائو تسه تونگ را کمونیست جاروب به قدرت در سرزمین اصلی در سال 1949. رقیب ملی گرایان به رهبری چیانگ کای-شک فرار تایوان را به 160 کیلومتر (100 مایل) در سراسر تنگه تایوان از چین سواحل شرق.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.net

ایندکسر