پژوهشگران حتی اختلالات کوچک می تواند باعث فاجعه بار طوفان

شما احتمالا دیده می شود تصاویر ماهواره ای نشان می دهد که یک طوفان در حال توسعه — ضخامت ابرهای سفید تجمع با هم اسلحه در حال چرخش در اطراف یک مرکز چشم آن را به عنوان سران برای ساحل. پس از چند دهه تحقیق و هواشناسان هنوز هم سوال در مورد چگونه طوفان توسعه. در حال حاضر دانشگاه ایالتی فلوریدا محققان دریافته اند که حتی کوچکترین تغییرات در شرایط جوی می تواند باعث یک طوفان اطلاعات کمک خواهد کرد که به دانشمندان در درک فرآیندهای است که منجر به این طوفان ویرانگر.

یعقوب Carstens دانشجوی دکتری در بخش زمین و اقیانوس و علوم جوی گفت:

این تحقیقات توسط Carstens و دستیار پروفسور آلیسون بال منتشر شده در مجله پیشرفت در مدلسازی سیستم های زمین. زمان نظریه ها در شکل گیری طوفان موافقم که نوعی از اختلال باید وجود داشته باشد برای شروع روند که منجر به طوفان. Carstens با استفاده از مدلهای عددی است که آغاز شده و با شرایط ساده برای بهتر درک دقیقا چگونه کسانی که اختلالات بوجود می آیند. او گفت:

با وجود تصادفی شروع به شبیه سازی ابر نمی ماند به طور تصادفی مرتب شده اند. آنها به شکل خوشه به عنوان بخار آب تابش حرارتی و عوامل دیگر تعامل. به عنوان خوشه های منتشر شده از طریق شبیه سازی فضای محققان دنبال زمانی که آنها تشکیل طوفان است. آنها تکرار مدل در شبیه سازی های جغرافیایی بین 0.1 درجه و 20 درجه شمالی نماینده از مناطق از جمله نقاط غربی و آفریقای شمالی آمریکای جنوبی و کارائیب است. که شامل طیف از عرض های جغرافیایی که در آن طوفان گرمسیری به طور معمول فرم همراه با عرض بسیار نزدیک به خط استوا که در آن شکل گیری آنها نادر است و کمتر مورد مطالعه قرار گرفت.

An image of the simulated wind field around a modeled hurricane. (Courtesy of Jacob Carstens)

یک تصویر شبیه سازی شده درست باد در اطراف یک مدل طوفان. (تصویر: حسن یعقوب Carstens)

شبیه سازی آغاز شده و با بیشتر شرایط یکنواخت در سراسر خیالی جعبه که در آن مدل شده است. سپس محققان با افزودن مقدار بسیار کمی از تصادفی نوسانات دما به kickstart مدل و مشاهده چگونه شبیه سازی ابر تکامل یافته است. دانشمندان دریافتند که هر شبیه سازی در عرض های جغرافیایی بین 10 و 20 درجه تولید عمده طوفان حتی از ثبات شرایط که تحت آن آنها شروع به شبیه سازی. این آمد و چند روز پس از گرداب اول پدید آمده و بالاتر از سطح و تحت تاثیر آن محیط اطراف.

Jacob Carstens, a doctoral student in the Department of Earth, Ocean and Atmospheric Science.

یعقوب Carstens دانشجوی دکتری در بخش زمین و اقیانوس و جوی علم است. (تصویر: (تصویر: حسن یعقوب Carstens)

آنها همچنین نشان داد امکان cloud تعامل کمک به توسعه گردباد گرمسیری بسیار نزدیک به خط استوا است که به ندرت در طبیعت رخ می دهد اما هنوز هم مشاهده شده است به عنوان نزدیک به عنوان 1.4 درجه شمالی دور. طوفان خطرناک حوادث آب و هوا. پیش بینی می تواند کمک به جلوگیری از مرگ و میر, اما یک طوفان بزرگ هنوز هم می تواند باعث میلیاردها دلار خسارت.

Allison Wing, an assistant professor in FSU’s Department of Earth, Ocean and Atmospheric Science.

آلیسون بال استادیار در FSU بخش زمین و اقیانوس و جوی علم است. m(تصویر: (تصویر: حسن یعقوب Carstens)

بهتر درک نظری از شکل گیری آنها کمک خواهد کرد که هواشناسان پیش بینی و آماده شدن برای این طوفان هر دو در پیش بینی کوتاه مدت و بلند مدت آب و هوا پیش بینی و ارتباط خود را درک ، Carstens گفت:

ارائه شده توسط: دانشگاه ایالتی فلوریدا [توجه داشته باشید: مواد ممکن است برای ویرایش محتوا و طول.]

دنبال کنید با ما در توییتر و یا اشتراک به ما ایمیل لیست

چه Bioprocessing?

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

ایندکسر