چین اعلام کرد 2 میلیارد دلار کمک ویروس که در مجمع

توسط جیمی KEATEN و ماریا چنگ

ژنو (AP) — چین ارائه خواهد شد 2 میلیارد دلار بیش از دو سال مبارزه با بیماری همه گیر کوروناویروس و اقتصادی خرید اینترنتی از آن رئیس جمهور چین گفت: وحدت در سراسر سازمان بهداشت جهانی حتی به ایالات متحده کاهش بودجه برای سازمان ملل و آژانس بهداشت و به دنبال تضعیف اعتبار خود را.

اتحادیه اروپا 27-عضو بلوک و دیگر کشورهای در ضمن نام برای یک ارزیابی مستقل از این که در پاسخ اولیه به این بیماری همه گیر کوروناویروس “به بررسی تجربه به دست آورده و درس آموخته است.”

در یک سخنرانی به مجمع بهداشت جهانی یازدهم گفت: چین تا به حال ارائه شده همه مربوط به شیوع داده ها به چه کسانی و کشورهای دیگر از جمله ویروس ژنتیکی توالی “در یک مد به موقع.”

“ما مشترک کنترل و درمان تجربه با جهان بدون رزرو” Xi گفت. “ما انجام داده اند همه چیز را در قدرت ما به پشتیبانی و کمک به کشورهای نیازمند است.”

2 میلیارد دلار در طول دو سال آینده پشتیبانی خواهد کرد COVID-19 پاسخ به تلاش و از جمله توسعه اقتصادی و اجتماعی به ویژه در کشورهای در حال توسعه یازدهم گفت.

اتحادیه اروپا در قطعنامه ای پیشنهاد می کند که ارزیابی مستقل باید آغاز شود “در اولین لحظه مناسب” و باید از میان دیگر مسائل بررسی “اقدامات که خود جدول زمانی مربوط به COVID-19 بیماری همه گیر.”

رئیس جمهور ایالات متحده دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن است در هفته های اخیر بارها و بارها حمله کردند که این ادعا آن کمک چین پنهان کردن میزان بیماری همه گیر کوروناویروس در مراحل اولیه آن. چند قانونگذاران جمهوریخواه کنگره خواسته اند که رئیس به استعفا.

در آدرس خود را به نشست سالانه که کشورهای عضو, مدیر کل Tedros Adhanom Ghebreyesus هشدار داد هنوز هم وجود دارد “یک راه طولانی به سفر” قبل از همه گیر موجود است و اشاره کرد که اکثریت جمعیت جهان باقی مانده است مستعد ابتلا به این ویروس.

Tedros گفت: این بیماری همه گیر در معرض بحرانی خطوط گسل بین دو کشور است که می تواند به خطر اندازد متوقف کردن ویروس.

“علم مورد ستایش قرار داد و تمسخر در سازمان ملل گرد هم آمده اند به عنوان قبل از هرگز و ژئوپولیتیک بخش پرتاب شده است به گره زدن” او گفت:.

Tedros تاکید کرد که اعلام کرد شیوع کروناویروس به اورژانس بهداشت جهانی در ژانویه. 30 آن بالاترین سطح هشدار در زمانی که وجود دارد کمتر از 100 مورد در خارج از چین است. در هفته بعد که هشدار داد کشورها وجود دارد باریک “پنجره فرصت” برای جلوگیری از گسترش ویروس در سطح جهان است.

Tedros اضافه شده که بود که متعهد به “شفافیت و پاسخگویی و بهبود مستمر” و استقبال از این پیشنهاد برای یک ارزیابی مستقل از واکنش جهانی به COVID-19 از جمله کسانی که نقش هماهنگ کننده.

“من به آغاز یک ارزیابی مستقل در اولین لحظه ای مناسب,” او گفت:.

در طول چند ماه اول از شیوع بیماری که مقامات بارها و بارها توضیح داده شده این ویروس را گسترش به عنوان “محدود” و گفت: آن را به عنوان انتقال به آنفولانزا; کارشناسان پس از گفت COVID-19 گسترش می یابد و حتی سریع تر. آن را اعلام کرد شیوع بیماری به یک بیماری همه گیر در تاریخ 11 مارس پس از این ویروس تا به حال به کشته شدن هزاران نفر در سطح جهان و موجب شیوع زیادی در کره جنوبی و ایتالیا و ایران و جاهای دیگر.

یازدهم گفت: همچنین پشتیبانی از این ایده از یک بررسی جامع از واکنش جهانی به COVID-19.

“این کار باید بر اساس علم و حرفه ای led توسط چه کسی انجام شده در یک هدف و شیوه ای بی طرفانه” او گفت:.

___

AP پزشکی نویسنده ماریا چنگ گزارش از لندن است.

___

دنبال AP همه گیر پوشش و

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

ایندکسر