هنگامی که ما فکر می کنیم از عبارت “پردازش” در یک واحد صنعتی ما به طور کلی تصویر عظیم دستگاه ایجاد اشیاء بی جان. در تولید و پردازش می تواند شامل هر چیزی از ایجاد مدار هیئت مدیره است که باعث می شود گوشی های هوشمند خود را تابع برای تبدیل خام و فرآورده های نفتی به هزاران پلاستیکی مختلف از مواردی است که ما با استفاده از هر روز.

کارخانجات صنعتی نه تنها آنهایی که با استفاده از پردازش برای ایجاد محصولات ما استفاده روزانه. که ما به ارمغان می آورد به عرصه bioprocessing. چه bioprocessing? که در آن ممکن است شما دیدن محصولات از bioprocessing در زندگی روزانه خود را و به همین دلیل است که این نوع از تولید بسیار مهم است ؟

یک تعریف برای bioprocessing

اول چه bioprocessing?

آن را به عنوان تعریف شده استفاده از مواد بیولوژیکی به انجام فرآیندهای تولید. که می تواند شامل همه چیز از آنزیم ها و organelles به تمام موجودات زنده و سلول. هر جنبه از bioprocessing سفارشی برای دیدار با نیاز های خاص.

Bioprocessing صدا ممکن است مانند یک علمی پیشرفته از روش های است که ما تنها کشف شده در چند دهه گذشته. اما آن را در واقع شده است در اطراف برای هزاران سال حتی اگر در اوایل bioprocessors نمی باید یک نام برای آن است. اگر شما همیشه لذت می برد یک تکه از پنیر شما لذت بردم یک محصول جانبی از bioprocessing.

پنیر ساخته شده است با مخلوط کردن شیر با یک آنزیم به نام rennin موجود در معده گوساله. در حالی که امروز شما می توانید مایه برای ساخت پنیر نیست که یک محصول جانبی حیوانات برای قرن ها cheesemakers تمرین بودند یک فرم اولیه bioprocessing. دباغی چرم و دم آبجو نیز فرم های اولیه از bioprocessing.

If you've ever enjoyed a slice of cheese, you've enjoyed a byproduct of bioprocessing. (Image: Max Pixel / CC0 1.0)

اگر شما همیشه لذت می برد یک تکه از پنیر شما لذت بردم یک محصول جانبی از bioprocessing. (تصویر: حداکثر پیکسل / CC0 1.0)

چگونه bioprocessing کار می کند ؟

این که آیا شما با استفاده از میکروب ها یا آنزیم ها اولین گام در bioprocessing است برای جمع آوری کاتالیزور برای واکنش خود را. این فرایند را می توان در تعدادی از راه های. میکروب برای مثال ممکن است رشد در یک فرمانتور در حالی که آنزیم ممکن است جمع آوری شده در یک راکتور — یک قطعه از تجهیزات است که تقلید شرایط داخل بدن است.

pH یکی از پارامترهای مهم است که نظارت به حداکثر رساندن عملکرد محصولات تولید شده توسط یک گيرد. در بدن انسان pH خون این است که بین 7.2 و 7.4 — هر یک بالاتر یا پایین تر و آن را منفی می تواند سلامتی شما. در معده خود را هر چند بدن حفظ pH از 4-5 مگر اینکه شما در حال خوردن چیزی. در آن صورت آن را منتشر اسید که قطره pH بین 1 و 2. این تنظیمات کمی است که می تواند دشوار است به تکرار در آزمایشگاه تنظیم که شد بركترس در آمده است.

هنگامی که قطعات در حال جمع آوری آنها را می توان در برنامه های مختلف خود را. ما را مجبور به نوشتن یک کتاب به جزئیات تمام برنامه های کاربردی بالقوه از bioprocessing.

چرا bioprocessing اینقدر مهم است ؟

چرا bioprocessing بسیار مهم است, به خصوص زمانی که شما در نظر واقعیت است که مدرن تکنیک های پردازش ممکن است کارآمد تر, اگر نه بیشتر موثر است ؟

برای یک چیز, آنها بهتر است برای حمایت از یک آینده پایدار. اکثر bioprocessing محصولات و محصولات جانبی در حال تخریب پذیر ساخت آنها را بهتر برای محیط زیست است. آنها همچنین می توانند بسیار کارآمد با استفاده از مقدار بسیار کمی از یک آنزیم یا میکروب به دست آوردن نتیجه مورد نظر. فقط نگاه breadmaking — yeasted نان شده است در اطراف برای هزاران سال و آن را تنها طول می کشد یک مقدار بسیار کمی از مخمر به بزرگ کرکی قرص نان.

در حالی که برخی از bioprocessing محصولات جانبی می تواند ساخته شده با مدرن شیمیایی پردازش تکنیک های دیگران — مانند شراب و پنیر — غیر ممکن است را با مواد شیمیایی به تنهایی. آنها ممکن است سعی کنید به فرایند تکراری اما آن را فقط همان اصلی است. حتی گیاهی مایه پنیر ساخته شده از طبیعی آنزیم در گیاهان مانند کنگر فرنگی و nettles.

The majority of bioprocessing products and byproducts are biodegradable, making them better for the environment. (Image: via pixabay / CC0 1.0)

اکثر bioprocessing محصولات و محصولات جانبی در حال تخریب پذیر ساخت آنها را بهتر برای محیط زیست است. (تصویر: از طریق pixabay / CC0 1.0)

آینده bioprocessing

مدرن bioprocessing تکنیک ها بخش عمده ای از صنعت 4.0, همچنین شناخته شده به عنوان 4th انقلاب صنعتی. شما ممکن است شنیدن تکنیک های مدرن به عنوان “bioprocessing 4.0.” آنچه که برای آینده این خیلی جنبه از تولید و صنعت ؟

تکنولوژی مدرن می تواند به اثبات می شود یکی از بزرگترین boons صنعت 4.0 حداقل زمانی که آن را می آید به bioprocessing. الگوریتم های یادگیری ماشین, زوج با ابتدایی هوش مصنوعی می تواند کمک به bioprocessing مهندسین آمد تا با جدید پروتئین جفت و یا جدید میکروب عملا به جای داشتن به آزمون هر یک به صورت جداگانه. این مسئله موجب کاهش مقدار زمان صرف شده در آزمایش های شکست خورده و اجازه می دهد تا این مهندسین به صرف زمان بیشتری را در آینده با ایده های جدید و با تمرکز بر نوآورانه طرف از کار خود را.

آن را نیز به احتمال زیاد بخش بزرگی از آینده صنعت داروسازی رفتن به جلو. در حال حاضر bioprocessing تکنیک های بیش از حد آهسته به پاسخگویی به تقاضا و یا دریافت محصولات به بازار است. این هزینه می تواند این صنعت را در هر نقطه از ایالات متحده$1-13 میلیون سال در درآمد از دست رفته. اضافه کردن تکنولوژی جدید به bioprocessing بازار خواهد شد و تنها به کمک این تولید منحصر به فرد و انضباط رشد به آینده است.

که در آن شما می توانید ببینید bioprocessing در حال حاضر ؟

که در آن است bioprocessing نهفته زندگی خود را ؟ به اطراف نگاه کنید. شراب در آشپزخانه خود را و پنیر در یخچال شما هر دو محصولات این هزاره-پیر روند. اگر شما تا کنون مورد استفاده قرار بیولوژیکی پودر لباسشویی است که با استفاده از آنزیم های طبیعی به شکستن چیزهایی مانند چمن و یا لکه های خون شما شاغل نتایج bioprocessing. حتی سیب در یخچال شما. اگر آن را روشن و نه ابری این است مخلوط با pectinases به شکستن پکتین در سیب و اجازه می دهد تا شما را به لذت بردن از یک آسمان بنوشید.

Bioprocessing شده است حدود بیش از ما تا به حال یک نام برای آن است. این یک یادآوری است که حتی در حالی که فن آوری همچنان به پیشبرد وجود دارد هنوز هم برخی از چیزهایی که تکنولوژی نمی تواند انجام دهد و همچنین طبیعت است.

Megan-Ray-Nichols

این مقاله در نوشته شده بود توسط مگان ری نیکولز. اگر شما لذت می برد این مقاله, لطفا بازدید از وب سایت خود را تحصیل علم.

دنبال کنید با ما در توییتر و یا اشتراک به ما ایمیل لیست

ستاره شناسان پیدا کردن ریتم منظم در میان ستارگان ضربان دار

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de