ایران بازار سهام رونق اما تحلیلگران ترس رو به رشد حباب

توسط ناصر کریمی

تهران (AP) — حتی به عنوان تحریم های ایالات متحده, بیکاری, تورم و قیمت نفت پایین خمیر اقتصاد ایران وجود دارد به نظر می رسد حداقل یک پناهگاه برای سرمایه گذاران است.

بورس تهران شاهد دستاوردهای 225 درصد در سال گذشته با افزایش شدید حتی به عنوان کشور تلاش می کند با یکی از جدی شیوع کروناویروس در خارج از چین است.

تشویق دولت مشتاق به خصوصی دولتی شرکت های متوسط مردم در حال حاضر دسترسی به بازار و تجارت, سهام, درآمد, بازده آنها هرگز در یک حساب پس انداز و یا یک گواهی سپرده.

اما این دستاوردهای سریع به طور فزاینده ای داشته تحلیلگران و کارشناسان نگران رشد بازار سهام حباب است که می تواند به ویژه وخیم و پاک کردن درآمد متوسط مردم سیل به بازار است.

“ما شاهد یک حادثه بسیار عجیب و غریب گفت:” حسین طوسی, عضو اتاق فکر تجارت ایران , صحبت کردن به 90eghtesadi.com یک ایرانی اقتصادی بررسی سایت. “همانطور که همه بازارها کاهش یافته است قیمت نفت به شدت کاهش یافته اما در بازار ما این وضعیت وارونه. روشن است که این یک حباب است.”

بازارهای جهانی سهام دیده می شود نوسانات سریع در میان coronavirus بیماری همه گیر. بحران فرستاده است ایالات متحده بیکاری فزاینده به 14.7 درصد سطح گذشته دیده می شود در طول رکود بزرگ. معیار قیمت نفت خام برنت, قیمت معاملاتی بیش از 70 دلار در هر بشکه یک سال پیش در حال حاضر ماوس بیش از 20 دلار در هر بشکه به عنوان تقاضا فرو می ریزد و در میان بازار نفت.

اما این نه آهسته در بورس اوراق بهادار تهران. تاسیس در سال 1967 به بازار لیست برخی از 1000 شرکت از جمله شرکتهای اصلی مانند خودرو تولید شرکت ایران خودرو. بورس در حال حاضر دارای یک درپوش بازار بیش از $200 میلیارد. و آن روزانه 5% سود نرفته اند خسته شده اید توسط ایرانیان عادی.

“من بازدید های مرتبط برای چند روز به من دریافت Sejam کد برای دریافت قادر به تجارت گفت: محمد رضا منصوری که باعث می شود تحویل با استفاده از شخصی اش ون. “دفتر شلوغ بود با افرادی مثل من.”

تبادل لیست نیم میلیون معامله گران فعال کردن برخی از 12 میلیون نفر که ثبت نام برای خرید و فروش سهام است.

“هر روز 5 درصد است” گفت: عبدالله رحمانی بازنشسته کارمند بانک که معاملات سهام. “آنچه که در بازار های دیگر باعث می شود چنین سود؟”

حتی رئیس جمهور حسن روحانی پس از محاصره رئیس جمهور ایالات متحده دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن یک جانبه انصراف امریکا از خود, 2015 هسته ای ایران با قدرت های جهان است با اشاره به این بازار به عنوان یک نادر نقطه روشن برای کشور است. ایران ریال و ارز کاهش یافته است به 160,000 به 1 در برابر دلار ایالات متحده به عنوان مخالف به 35,000 به $1 در سال 2015.

“همانطور که ایران بورس توسعه داده است که (دشمنان ما) تبدیل به عصبی و پرسید: چرا بازار در حال توسعه است در حالی که بازارهای جهان را در هرج و مرج” روحانی گفت: در جلسه کابینه در ماه گذشته. این ظهور “است که به دلیل تلاش های همه شرکت ها و کسب و کار مردم و خوشبختانه با ارائه سهام شرکت های بزرگ برای بازار سهام است.”

بازار سهام افزایش در بخشی طول می کشد ریشه در چگونه اقتصاد ایران را در دهه های پس از آن در سال 1979 انقلاب اسلامی. بلافاصله پس از قدرت گرفتن ایران شیعه حکومت دینی کشف و ضبط بزرگ صنایع خصوصی قرار دادن آنها در بزرگ تراست یا bonyads. خونین سال 1980 جنگ با عراق را دیدم ایران بیشتر در ملی اقتصاد آن است.

در دهه 1990 ایران شروع به خصوصی سازی در تلاش است. بازار سهام شد یک راه برای انجام این کار با سابق hard-خط پوپولیستی رئیس جمهور محمود احمدی نژاد دادن به اصطلاح “سهام عدالت” در شرکت به فقرا. برخی از 50 میلیون ایرانی در حال حاضر نگه داشتن آن سهام است.

اما احمدی نژاد تلاش در خصوصی سازی نیز شاهد شرکت به فروش می رسد به شبه نظامی پاسداران و متحدان آن بیشتر توانمند سازی سخت-خط نیروی جوابگو تنها به آیت الله علی خامنه ای ، برخی از شرکت هایی که نقل مکان کرد و به مالکیت خصوصی دیده می شود کسب و کار محروم و بعد از آن ترک کارگران بدون حقوق بازنشستگی و سوخت تظاهرات پراکنده.

کاهش بازده در سرمایه گذاری های دیگر نیز در حال ارسال مردم به بازار سهام است.

“افزایش نقدینگی در ایران بازار مالی ساخته شده است که مردم انتظار تورم بالا در آینده گفت:” رضا Khanaki های مستقر در تهران کارشناس مالی و مدیر. “خود را در بانک سپرده بازده سود کمتر از نرخ تورم و به طوری که آنها در حال تغییر سرمایه گذاری های خود را به بازار سهام است. این تغییر باعث افزایش در شاخص است.”

فشرده توسط آمریکا تحریم ایران و دولت امیدوار است برای جمع آوری پول از طریق فروش دارایی در بورس. دولت او در ماه ژانویه نیز اجازه شرکت به محاسبه ارزش خود را چیزی است که منتقدان هشدار می دهند ماسک ارزش واقعی خود را در تولید به جای تورم قیمت زمین آنها خود را به عنوان مثال.

“ایران مطبوعات مالی و همچنین خارجی اقتصاددانان نگرانی که صعود از بازار است که جدا از ارزش های اساسی از دارایی های داد و ستد وجود دارد و که حباب تشکیل داده اند” گفت: Henry رم یک تحلیلگر در گروه اوراسیا. “دولت تصمیم به تمرکز بر خصوصی سازی توجه در بازار است و افزایش این خطرات. یک دست دادن اعتماد به نفس در بازار می تواند منجر به بی ثباتی سقوط است.”

ایران تحلیلگر سیاسی اکبر مختاري هشدار می دهد, آن می تواند حتی بدتر در مقایسه با “سهام عدالت” به شاه محمد رضا پهلوي را به اصطلاح “انقلاب سفید” در سال 1960 که شکست تا کنترل فئودالی زمین بارون و دیدم فقیر عجله به شهرستانها. کسانی که فقیر شد ستون فقرات تظاهرات که بعد از سوار او از قدرت است.

“از طرف دیگر این بسیار مهم توسعه اقتصادی می تواند بی حوصلگی سهامداران در مورد سقوط احتمالی است که می تواند باعث بی ثباتی در دولت” او به نقل از به نقل Rahbord, یک ایرانی, سیاسی, نقد و بررسی کانال در تلگرام.

اما برخی مانند منصوری سهام-تجارت ال می گویند کسانی که ترس زحمت آنها.

“من اهمیتی نمی دهند در مورد تحلیل زمانی من سود day by day,” او گفت:.

___

مربوط به مطبوعات و روزنامه نگاران با مهدی فتاحی در تهران و جان Gambrell در دبی, امارات متحده عربی کمک کرده است.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

ایندکسر