جشنواره قایق اژدها است که یک تعطیلات سنتی از چین که قدمت آن تقریبا 2000 سال است. از سال 2008 این جشنواره بوده است یک روز تعطیل عمومی. جشنواره ایجاد شد به افتخار قهرمان های باستانی. اما در حال حاضر یکی از محبوب ترین فعالیت های برگزار شده در طول جشنواره قایق اژدها مسابقه را تبدیل به یک ورزش بین المللی است که تمرین حدود 50 میلیون نفر از بیش از 50 کشور جهان مانند ژاپن و انگلستان و ویتنام و استرالیا و غیره.

منبع

جشنواره قایق اژدها آغاز شده در طول دوره ایالات متخاصم پس از مرگ ملکه یوان (340-278 B. C.) یکی از اولین شاعران از چین و وزیر امور خارجه از Chu. ملکه یوان بود و به شدت مخالف سلسله شین و به طور فعال مشغول به کار نسبت به جلوگیری از کشور خود را از سقوط به شین ،

اما یوان مواجه با مخالفت های شدید از منطقه اشراف شد و در نهایت تبعید. زمانی که او شنیده ام که چین در نهایت فتح توسط شین, ملکه یوان شروع به پریدن کرد به Miluo رودخانه و خودکشی کرد. ماهیگیران محلی جستجو برای بدن خود را بالا و پایین رودخانه چندین بار تنها به بازگشت دست خالی. این در نهایت باعث به جشنواره قایق اژدها.

(Image: Screenshot / YouTube)

ملکه یوان یکی از قدیمیترین شاعران از چین و وزیر امور خارجه از Chu. (تصویر: Screenshot / YouTube)

استفاده از اژدها الهام گرفته از قایق است که نه تنها یک علامت احترام به Qu Yuan, اما آن را نیز دارای یک معنای نمادین. “در اساطیر چینی, داشتن کنترل اژدها به شما می دهد قدرت برای کنترل رودخانه ها و, بارش یک دستی به خصوص در اوج تابستان. کنده کاری روی سر اژدها بر روی جلوی قایق راهی برای دلجویی از رودخانه اژدها و برای جلوگیری از خشکسالی در حالی که امیدوار کننده خوب بارندگی برای برداشت برنج” با توجه به ایست.

قایق و تعطیل

زمان قایق اژدها به طور معمول ساخته شده از فایبر گلاس که تزریق شده با فوم به منظور افزایش شناوری. دو سبک از قایق ها به طور معمول مورد استفاده در مسابقات. یکی از اولین این است که حدود 30 فوت طول دارد و وزن آن در 374 پوند است. این کرسی در مجموع 10 paddlers یک درامر و در یک رفت و برگشت. نوع دوم این است که حدود 40 فوت وزن آن در حدود 550 پوند و امکانات تا 20 paddlers یک رفت و برگشت و یک درامر. بهترین اجرای خدمه قادر به ردیف قایق اژدها در سرعت های بیش از 12 مایل در ساعت است.

پره استفاده می شود در این مسابقه معمولا 3.5 متر طول در حداقل است. طولانی ترین دست و پا زدن است که می تواند مورد استفاده قرار گیرد در مسابقه رسمی محدود شده است به طول 4 3 اینچ است. آموزش پره از چوب ساخته شده و وزن حدود 1.3 پوند است. در مقابل پره استفاده می شود برای رقابت ساخته شده از فیبر کربن و به طور کلی سبک تر وزن خود را با شروع در حدود نیم پوند. بین المللی قایق اژدها فدراسیون تنظیم دستورالعمل برای ساخت به پایان می رسد. سبک و اندازه از پره استفاده می شود اغلب تغییر بسته به جایی که یک فرد نشسته در قایق.

(Image: Screenshot / YouTube)

سبک و اندازه از پره استفاده می شود اغلب تغییر بسته به جایی که یک فرد نشسته در قایق. (تصویر: Screenshot / YouTube)

آداب و رسوم سنتی

در این جشنواره مردم به طور معمول غذا خوردن چیماکی یک ظرف ساخته شده از برنج چسبناک با پر کردن های مختلف پیچیده شده در برگ موز به شکل یک هرم به شکل بسته. در مناطق شمالی چین مردم تمایل به خوردن شیرین چیماکی با لوبیا قرمز و خشک شده عناب چسباندن به عنوان پر کردن. در بخش جنوبی چین چیماکی است که اغلب پر چرب و خمیر ساخته شده از لوبیا سبز. مردم پوشیدن معطر گونی در این روز پر از آروماتیک. این اعتقاد بر این است برای دفع شر و خوش بخت خوب. نیز وجود دارد یک سنت حلق آویز گیاهان ویژه ای بر روی درب برای تضعیف بیماری است. جشنواره قایق اژدها برگزار می شود در پنجمین روز از پنجمین ماه از تقویم قمری چینی است. در سال 2020 این مسابقه برنامه ریزی شده است برای 25 ژوئن.

دنبال کنید با ما در توییتر و یا اشتراک به لیست ایمیل ما

دست خط چینی و شخصیت های سنتی چینی

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de