توسط رادنی MUHUMUZA و ایگناتیوس SSUUNA

کامپالا اوگاندا (AP) — بروندی است هل دادن به جلو با یک انتخابات روز شنبه به پایان خواهد رسید و رئیس جمهور تفرقه و خونین 15 سال حکومت.

زمانی که رئیس جمهور Pierre Nkurunziza دست بر قدرت آن می تواند برای اولین بار واقعا صلح آمیز انتقال قدرت در شرق کشور آفریقایی پس از استقلال در سال 1962.

اما coronavirus تهدید به مارس 20 رای. بروندی پس از نگرانی مطرح شد. این که آفریقا مدیر messaged آفریقا مراکز کنترل بیماری و پیشگیری از رئیس در مورد تظاهرات سیاسی روز است که بوروندی مبارزه در راه اندازی و تصاویر از جمعیت منتشر آنلاین.

مقامات متهم شده اند که توسط منتقدان کم اهمیت جلوه دادن همه گیر و با استناد الهی حمایت می کند. اما به نظر می رسد دولت باید با استفاده از ویروس اقدامات برای محدود کردن انتخابات ناظران هشدار به شرق آفریقا بلوک منطقه ای در 8 مه که ورود خارجی ها صورت 14 روز در قرنطینه.

بیش از این ویروس اما آن را به ترس از خشونت است که وزن آن در بسیاری از بیش از 5 میلیون نفر واجد شرایط برای رای دادن.

ماموران دولت متهم شده اند اذیت و آزار مخالفان اصلی حزب CNL که رهبر Agathon Rwasa اعتقاد بر این است در یک مسابقه نزدیک با Nkurunziza انتخاب جانشین در حکم CNDD-FDD Evariste Ndayishimiye.

بیش از 145 CNL اعضای دستگیر شده اند پس از مبارزه آغاز شد در تاریخ 27 آوریل با توجه به SOS رسانه بوروندی یک گروه از روزنامه نگاران مستقل. سخنگوی پلیس Pierre Nkurikiye متهم کرده است Rwasa از ساخت “آتش زا و توهین آمیز” سخنان و تحریک شورش.

Rwasa معاون مجلس کشیده شده جمعیت زیادی با وجود خطرات ناشی از آشکارا به حمایت از او با توجه به یک گروه آنلاین از فعالان شناخته شده به عنوان من-بوروندی.

این گروه نگران است که یک انتخابات تقلب می تواند جرقه این نوع از تظاهرات خیابانی که مشخص شده قبلی رای در سال 2015.

“حزب حاکم بود و امید به استفاده از این پست-Nkurunziza انتخابات برای به دست آوردن نوعی از مشروعیت اما با توجه به آنچه که ما ممکن است در نهایت با خشونت بیشتر” من-بروندی در مصاحبه ای گفت:. “مردم می خواهید تغییر دهید. … اما حزب حاکم این وقت استفاده و کنترل روند انتخابات است.”

Rwasa آسوشیتدپرس گفت او احساس می کند این مهم نه به تحریم انتخابات حتی اگر نتیجه انتظار نمی رود که به صورت عادلانه است.

“همه چیز به سمت راست آن زمان” او گفت:. “در حال حاضر آن زمان به رها کردن و رها کردن مردم ما است.”

Ndayishimiye یک ژنرال بازنشسته بود ضعیف رئیس جمهور به خاطر او خواهد بود یک جبهه برای Nkurunziza و قدرتمند دیگر اعضای حزب حاکم گفت: David Gakunzi یک Burundian, تحلیلگر سیاسی: “او مشورت, اما او را از ترس به تصمیم گیری های مستقل.”

Ndayishimiye مبارزه در کنار Nkurunziza به عنوان یک شورشی در جنگ داخلی از سال 1993 تا 2005 که به کشته شدن حدود 300000 نفر است. Nkurunziza انتخاب شد نمایندگان مجلس به رئیس جمهور در طول روند صلح شناخته شده به عنوان آروشا پیمان که مشخص شده است که یک رئیس جمهور اصطلاح را می توان تمدید کرد فقط یک بار.

اما Nkurunziza که برنده دوره دوم در سال 2010 گفت که او واجد شرایط برای دوره سوم در سال 2015 به دلیل او تا به حال انتخاب شده اولین بار توسط حق رای همگانی.

مرگبار آشفتگی که به دنبال شدت آسیب دیده روابط با جامعه بین المللی و بروندی شد این کشور را ترک دادگاه جنایی بین المللی پس از آن شروع به تحقیق در مورد اتهامات سوء استفاده. سازمان ملل و دفتر حقوق بشر گزارش داد بیش از 300 فراقانونی و از این کشور است.

Nkurunziza جان سالم به در برد یک کودتا در مدت کوتاهی پس از 2015 رای در حالی که سفر در تانزانیا را ترک کرده است و بروندی تنها یک بار پس از آن. در ضمن کمک کنندگان بین المللی را کاهش حمایت از ترک دولت در تلاش. آن را دستور داده است تا شهروندان به پرداخت برای آینده رای بدهند.

بسیاری از Burundians شگفت زده شدند هنگامی که رئیس جمهور اعلام کرد در سال 2018 بود که او خدمت خود را در ترم آخر. شک و تردید همچنان ادامه دارد. دولت به تصویب رسانده است که ارزانی بر Nkurunziza عنوان “برترین رهبر” پس از مراحل پایین.

“آن را سخت بدانید که چه چیزی اتفاق خواهد افتاد … Nkurunziza سابقه بودن کاملا غیر قابل پیش بینی” گفت: محقق لین Hartill از بروندی حقوق بشر ابتکار. “هر دو حزب حاکم و حزب مخالف اصلی این CNL در حال متقاعد نامزدهای خود را در حال رفتن به برنده انتخابات ریاست جمهوری. این گفتن هر چند که مقامات دولتی همچنان به بازداشت تعداد زیادی از CNL اعضای.”

حتی برخی از اعضای ارشد حزب حاکم خسته شده از موارد نقض حقوق و cratering اقتصاد اما می ترسند به صحبت کردن برای ترس از دست دادن شغل خود و یا کشته شدن Hartill گفت.

بوروندی دولت اتهامات را رد کرده آن را به اهداف آن مردم خواستار آنها را مخرب تبلیغات توسط مخالفان.

خاطرات 2015 خشونت هنوز خام است. ژان باپتیست Bakunzi گفت که او باقی می ماند و دچار آسیب های روانی توسط برادرش از مرگ در دست پلیس و Imbonerakure یک نظامی گروه جوانان در ارتباط با حزب حاکم است. برادر خود را متهم به شرکت در تظاهرات ضد دولتی فعالیت “زانو زد و التماس آنها را به صرفه جویی در زندگی خود” Bakunzi گفت.

“به جای آن یک پلیس ماشه کشیده و او را به ضرب گلوله کشته,” او گفت:. “هر کس مخالف حزب حاکم می شود دشمن حتی امروز.”

خشونت کاهش نیافته است امیدوار است برای کسانی که خارج بروندی که نمی خواهد بود قادر به رای دادن. بیش از 330,000 پناهندگان پناه در تانزانیا و اوگاندا و رواندا و کنگو, با توجه به U. N. آمار و ارقام.

“این انتخابات را ندارد و امیدواریم که برای ما از آنجا که ما بسیار از دست داده گفت:” Solange Teta های پناهندگان در رواندا. “حزب حاکم نامزد نمی تواند در کاهش درد و رنج ما.”

پراکنده خشونت همچنان ادامه دارد. پلیس گفت: دو نفر کشته و هشت زخمی در یک نارنجک حمله روز شنبه در یک نوار در بوجومبورا که پاتوق محبوب برای حزب حاکم کرد. مخالفت حامیان نگران امنیت خدمات ممکن است مقابله به مثل است.

چارلز Nditije سابق وزیر دولت که زندگی در تبعید در توصیف این انتخابات به عنوان یک “شوخی” با دعوت از انتخابات تشریفات با هدف نصب Nkurunziza انتخاب جانشین.

“چه Burundians می خواهید در حال حاضر است هر چیزی را که می تواند به (یک) پایان سلطنت CNDD-FDD. اما حاکم (حزب) نامزد خواهد شد و مبارزه با دندان و ناخن را به نفع خود متقلبانه و تنظیم دور دیگری از بحران” او گفت:.

Hartill بروندی پژوهشگر گفت: اختلاف نتایج انتخابات می تواند این کشور را در لبه. سوال بزرگ این, گفت, این است که آیا رهبر مخالفان را “می گویند به اندازه کافی به اندازه کافی است.”

___

Ssuuna گزارش از کیگالی رواندا. Eloge ویلی Kaneza در نایروبی کنیا کمک کرده است.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de