توسط آسوشیتد پرس

آخرین جدید کروناویروس باعث خفیف یا متوسط علائم برای اکثر مردم است. برای برخی به خصوص افراد مسن و افراد مبتلا به مشکلات بهداشتی موجود در آن می تواند باعث بیماری شدید یا مرگ.

بالای ساعت:

— به عنوان اقتصاد بازگشایی شده است.

— اسلوونی اولین کشور اروپایی اعلام پایان دادن به کروناویروس بیماری همه گیر.

— بانک جهانی تصویب $1 میلیارد دلار در سال کمک برای هند است.

— برای Rohingya پناهندگان.

___

لیوبلیانا, اسلوونی — اسلوونی تبدیل به اولین کشور اروپایی برای اعلام پایان دادن به بیماری کروناویروس در خانه.

اتحادیه اروپا دولت گفت: جمعه COVID-19 گسترش تحت کنترل است و دیگر وجود دارد نیاز به فوق العاده بهداشت و درمان اقدامات است.

دولت می گوید اتحادیه اروپا ساکنان رایگان برای عبور به اسلوونی از اتریش و ایتالیا و مجارستان در بازرسی از پیش تعیین شده در حالی که اکثر غیر اتباع اتحادیه اروپا را مجبور به انجام یک اجباری 14-روز قرنطینه در آنچه که یک قدم بزرگ برای کوچک آلپاین کشور به عنوان آن را تسریع کاستن از محدودیت.

اولین coronavirus مورد در اسلوونی ثبت شده در مارس 4, مهاجرین بازگشته به وطن از همسایه ایتالیا. این بیماری همه گیر در سراسر کشور اعلام شد, در مارس 12.

توسط May 13 وجود دارد 1,467 مورد تأیید و 103 مرگ و میر در کشور اسلوونی.

___

پاریس — رئیس که اروپا, اتاق کار دکتر هانس Kluge می گوید: آینده همه گیر خواهد شد بستگی دارد در همه اقدامات است.

“این بسیار مهم است که به همه یادآوری است که تا زمانی که وجود دارد این است که هیچ واکسن و درمان موثر وجود دارد بدون بازگشت به حالت عادی او گفت:” فرانسه با رادیو اروپا-1 روز جمعه. “این ویروس نمی خواهد به سادگی ناپدید می شوند بنابراین رفتار شخصی هر یک از ما را تعیین رفتار ویروس.”

“دولت ها انجام داده اند و بسیاری (برای محدود کردن ویروس) و در حال حاضر مسئولیت آن به عهده مردم است.” “قبل از اینکه ما گفت که بهداشت عمومی مهم است برای اقتصاد است. در حال حاضر ما دیده می شود که بدون بهداشت وجود ندارد و اقتصاد وجود دارد که هیچ امنیت ملی است.”

___

دهلی نو — بانک جهانی را تایید کرده است $1 میلیارد دلار در واکنش های اضطراری برای حمایت از هند تلاش در ارائه کمک های اجتماعی به فقیر و آسیب پذیر در خانواده به شدت تحت تاثیر توسط COVID-19 بیماری همه گیر.

بیانیه بانک مرکزی می گوید این حرکت خود را افزایش می دهد تعهد به هند به 2 میلیارد دلار. 1 میلیارد دلار بسته شد اعلام کرد در ماه گذشته برای هند در بخش بهداشت و درمان.

فوری تخصیص $750 میلیون کمک خواهد کرد که مقیاس بالا, پول نقد, نقل و انتقالات و مزایای مواد غذایی به ارائه قوی حمایت اجتماعی برای کارگران ضروری درگیر در coronavirus تلاش های امداد رسانی و بهره مندی مهاجران و کارگران رسمی این بانک در بیانیه ای گفت: اواخر پنج شنبه.

دوم هجوم 250 میلیون دلار خواهد تعمیق حمایت اجتماعی بسته در سال مالی 2021 آن گفت.

نیمی از جمعیت هند را بدست آورده کمتر از 3 دلار در روز است. بیش از 90 درصد از هند نیروی کار شاغل در بخش غیررسمی و بدون دسترسی به صرفه جویی قابل توجهی و یا محل کار بر اساس حمایت اجتماعی از مزایای مانند پرداخت مرخصی استعلاجی و یا بیمه های اجتماعی بیانیه ای گفت:.

در روز سه شنبه, هند دولت فدرال اعلام کرد یک بسته نجات اقتصادی از 20 تریلیون روپیه ($260 میلیارد دلار) به جزر و مد بیش از یک بحران اقتصادی ایجاد شده توسط این بیماری همه گیر. میلیون ها نفر از کارگران مهاجر باید فرار بزرگ شهرهای هند به خود را ایجاد کرد خانه را به عنوان آنها می تواند به پیدا کردن هیچ کار.

___

برلین — آلمان پرجمعیت ترین دولت برداشته شده مورد نیاز برای افرادی که از سایر کشورهای اروپایی به خود قرنطینه به مدت 14 روز و در مناطق دیگر انتظار می رود به دنبال دارد.

حکومت تمام شده در منطقه غرب ایالت نوردراین-وستفالن در نیمه شب. دولت در بیانیه ای گفت که آلمان متحده توافق با دولت فدرال در روز پنج شنبه به مسافران معاف از سایر کشورهای اتحادیه اروپا, ایسلند, نروژ, لیختن اشتاین و سوئیس و انگلیس و که آنها را از اجرای این تصمیم طی روزهای آینده.

وزیر کشور Horst Seehofer توصیه می شود در اوایل این هفته که متحده آسانسور قرنطینه قانون برای مسافران از اروپا – اما حفظ آن برای کسانی که از جاهای دیگر.

یک دادگاه در ایالت نوردراین-وستفالن شمالی همسایه, نیدرزاکسن در حال حاضر به حالت تعلیق در قانون برای دولت که در اوایل این هفته.

در شب جمعه, آلمان قصد دارد برای پایان دادن به دو ماهه چک در مرز خود را با لوکزامبورگ و آنها را شل تا حدودی در مرزهای خود با اتریش و سوئیس و فرانسه – اگر آن را نمی کند و برنامه ای برای بازگرداندن رایگان سفر در سراسر مرزهای خود را تا اواسط ماه ژوئن.

___

پراگ — اقتصاد در جمهوری چک و اسلواکی را به شدت کاهش یافت و در سه ماهه اول سال 2020 میان coronavirus بیماری همه گیر.

ارقام اولیه از آمار اتاق جمعه منتشر شد نشان می دهد که اقتصاد چک قرارداد با 3.6 درصد در سه ماه اول سال در مقایسه با سه ماه گذشته و با 2.2% در سال در سال.

اسلواکی در اقتصاد کاهش یافته 5.4 درصد در مقایسه با سه ماهه قبلی و با 3.9% در سال در سال اسلواکیایی دفتر آمار روز جمعه گفت.

اقتصاد هر دو کشور به صادرات و تکیه به شدت در تولید خودرو یک صنعت به شدت ضربه توسط این بیماری همه گیر.

در همان زمان این کشور شده اند و کمتر تحت تاثیر شیوع بیماری از کشورهای اروپای غربی مانند ایتالیا و اسپانیا و فرانسه و بریتانیا است. جمهوری چک ثبت شده 293 مرگ و میر ناشی از COVID-19 در حالی که تنها 27 فوت در اسلواکی.

___

داکا, بنگلادش — مقامات گزارش کرده اند اولین coronavirus مورد در شلوغ اردوگاه برای Rohingya پناهندگان در جنوب بنگلادش که در آن بیش از 1 میلیون نفر را پناه هستند.

فرد از Rohingya جامعه و یک فرد محلی زندگی می کند که در کخس بازار منطقه که همچنین آزمایش مثبت بوده است جدا شده, Mahbub علم Talukder این کشور پناهنده کمیسر گفت: پنج شنبه.

تیم های فعال شده اند برای درمان بیماران و همچنین ردیابی افراد آنها ممکن است مواجه می شوند و quarantining و تست از کسانی که مخاطب لوئیس داناوان سخنگوی شورای امنیت سازمان ملل متحد گفت: آسوشیتد پرس.

کمک به کارگران داده اند از پتانسیل جدی شیوع اگر ویروس رسیده بودند. انبوه ازدحام با پلاستیک حاجت ایستاده در کنار مسکن تا 12 ساکنان هر معنی پناهندگان خواهد بود خطرناکی در معرض ویروس.

___

پکن — چین وزیر خارجه این کشور به ارمغان آورده است coronavirus شیوع بیماری تحت کنترل است و او به شدت انتقاد کرد در سیاستمداران خارجی او را متهم به داشتن “اصرار بر سیاسی این بیماری برچسب زدن به ویروس و لکه سازمان بهداشت جهانی است.”

وانگ یی نظرات انجام شده توسط رسمی شین هوا اخبار آژانس به نظر می رسد کارگردانی در ایالات متحده, که در آن رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن دولت بارها castigated چین به اتهام پوشش اولیه شیوع و به حالت تعلیق در پرداخت به این که بیش از آنچه در آن خواستار pro-چین تعصب و شکست را به طور موثر مقابله با این بیماری همه گیر.

کشورهای دیگر از جمله استرالیا نیز خواستار تحقیقات مستقل به منشاء بیماری همه گیر تماس که چین با عصبانیت رد کرد.

زیر سر دولت و حکم رهبر حزب کمونیست چین به رهبری چین توانسته است به “قرار شیوع بیماری تحت کنترل از طریق دشوار تلاش شده است به تدریج از سرگیری زندگی اجتماعی و اقتصادی و در حالی که انجام پیشگیری و کنترل اقدامات به صورت منظم” وانگ بیان شد که در تماس تلفنی روز شنبه با وزرای امور خارجه مجارستان و استونی و بوسنی و هرزگوین.

چین “غلبه بر مشکلات خاص خود را دارد ارائه پشتیبانی و کمک های مربوط به کشورهای مشترک کنترل و پیشگیری از تجارب و درمان بدون رزرو و تسهیل کشورهای مختلف’ خرید ضد اپیدمی لوازم در چین” وانگ گفت.

تلاش برای سیاسی همه گیر و لام که “یک نقض جدی بین المللی و اصول اخلاقی و تضعیف بین المللی ضد اپیدمی تلاش های” وانگ اضافه شده است.

___

سیدنی — بسیاری از کافه ها و رستوران ها باز دوباره جمعه در سیدنی به عنوان برخی از coronavirus محدودیت برداشته شد اگر چه آب و هوای بارانی و مداوم ترس به نظر می رسد برای حفظ حمایت نسبتا کم است.

استرالیا پرجمعیت ترین ایالت نیو ساوت ولز آغاز شد اجازه می دهد رستوران ها و مکان های عبادت برای بازگشایی تا 10 نفر به شرط رعایت اجتماعی فاصله گرفتن قوانین است. بارها و باشگاه ها نیز مجاز به باز کردن اما فقط برای ناهار خوری.

دولت برتر Gladys Berejiklian هشدار داد مردم به مسئولیت شخصی گفت که کاهش محدودیت در برخی دیگر از کشورهای در حال معکوس.

“بیایید لطفا انجام بخشی از ما در نگه داشتن همه امن است به طوری که همه ما می توانید نگه دارید در حال حرکت رو به جلو به طوری که ما هرگز به عقب,” Berejiklian خبرنگاران در سیدنی. “این واقعا مهم است.”

بسیاری از کلیساهای کاتولیک در سراسر کشور افتتاح شد به صورت خصوصی و نماز اقرار و کوچک-مقیاس توده ها.

“جشن جرم است و بالاترین شکل کاتولیک عبادت و نمی شود قادر به جمع آوری جسمی این دو ماه گذشته شده است بسیار دشوار است برای کاتولیک” سیدنی اسقف اعظم آنتونی فیشر در بیانیه ای گفت.

بسیاری از یهودی کنیسه ها و کلیساهای مسیحی تصمیم به نگه داشتن درهای خود را بسته است.

نیو ساوت ولز در روز جمعه گزارش داد هشت مورد جدید از این ویروس در آوردن دولت در مجموع به یک کمی بیش از 3000. استرالیا گزارش کرده است در مجموع حدود 7000 موارد و 98 مرگ و میر.

___

برلین — اتریش رهبر است, تلاش برای آرام انتقاد بیش از یک سفر به آلپ دره که در طی آن او دیده می شد با یک گروه بزرگی از مردم تعداد کمی از آنها را رعایت اجتماعی فاصله گرفتن قوانین است.

صدراعظم Sebastian Kurz بازدید Kleinwalsertal دره در غرب اتریش در روز چهارشنبه. یک ویدئو نشان داد که ده ها تن از تشویق مردم به یک لبخند Kurz. Kurz آیا درخواست تجدید نظر به کسانی که در حال حاضر “برای حفظ یک بیت از راه دور به عنوان آنجا که ممکن است” را به عنوان او صحبت می کرد به خبرنگاران گفت اما انجام صحبت کردن.

Kurz گفت: ORF تلویزیونی پنج شنبه شب که ساکنان این منطقه شده است “عملا قفل شده است و در مدت 10 هفته” و “بسیاری از افراد را در خود حفظ فاصله از من, اما آنها اغلب نمی نگه داشتن فاصله خود از یکدیگر است.”

Kurz گفت: “این یک وضعیت غیر منتظره برای ما و یکی از آسان نیست.” او گفت که مقامات در حال تجدید نظر در چگونه آنها را سازماندهی سفرهای خود در خارج از وین برای جلوگیری از تجمعات خودجوش.

او گفت که در آینده وجود خواهد داشت نشانه گذاری در روی زمین در, اخبار کنفرانس ها به اطمینان حاصل شود که روزنامه نگاران را در یک فاصله و زمان رسیدن را نمی توان اعلام کرد بنابراین مردم نمی جمع آوری شده است.

___

سنگاپور — آمریکا محموله خلبان که اعتراف به “قضاوت ضعیف” در شکستن قرنطینه منظور خرید تجهیزات پزشکی شد اولین خارجی زندانی در سنگاپور برای نقض آن محدودیت به معنای محدود کردن coronavirus.

وکیل رونی قهوهای مایل به زرد گفت: فدرال اکسپرس خلبان برایان Dugan Yeargan محکوم شد تا چهار هفته پس از او التماس کرد گناه را به خروج از اتاق هتل خود را به مدت سه ساعت برای خرید ماسک و یک دماسنج.

سنگاپور بزرگترین شیوع بیماری در جنوب شرقی آسیا با 26,000 موارد است. بیش از 90% از کسانی که آلوده هستند کارگران خارجی ساکن در خوابگاه شلوغ در حالی که دولت به تازگی شروع به کاهش محدودیت برای مردم محلی است.

کوچک شهر-دولت سخت مجازات برای کسانی که نقض قوانین قرنطینه. وکیل گفت: او درخواست حکم به کوتاه برای رفتار خوب است.

___

لندن — دولت بریتانیا علمی مشاوران به دیدار با معلمان اتحادیه به بحث تدریجی بازگشایی مدارس در انگلستان در هفته های آینده.

معلمان نگران مرحله به مرحله بازگشایی کلاس های نگرانی که خطر ابتلا به عفونت از COVID-19 است که هنوز هم بیش از حد بزرگ است. سایر نقاط بریتانیا هیچ برنامه ای برای دوباره شروع مدارس.

وزیر آموزش و پرورش گاوین ویلیامسون مرتب جمعه جلسه به مختصر معلمان نمایندگان در “مشاوره علمی زیر بنای رویکرد ما.”

ویلیامسون در تلاش است برای اطمینان بخشیدن به معلمان و پدر و مادر که به کلاس بازگشت خواهد بود “کنترل شده و دقیق” و شامل اقدامات حفاظتی مانند نگه داشتن اندازه کلاس کوچک است.

___

دنبال AP پوشش خبری از کروناویروس همه گیر در و

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de