بیسفنول A (BPA) است که یک ماده شیمیایی صنعتی مورد استفاده در تولید رزین و پلاستیک پوشش از بطری تاپ دندان مهر و موم و غيره. قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی مرتبط شده است چند مسائل مربوط به سلامت از جمله کاهش باروری است. یک مطالعه اخیر توسط دانشکده پزشکی هاروارد (HMS) پیشنهاد می کند که چنین مضر اثرات برگشت پذیر از طریق استفاده از یک مکمل CoQ10 به نام.

معکوس کردن آسیب

CoQ10 ماده ای است که به طور طبیعی تولید شده در بدن انسان است. همچنین موجود در ماهی و گوشت گاو. در این مطالعه دانشمندان نگاه چگونه نماتدها از گونه Caenorhabditis elegans که در معرض BPA در واکنش به آنتی اکسیدان عمل CoQ10. اینکه یک الکترون دهنده CoQ10 است که قادر به ایجاد ثبات در برابر رادیکال های آزاد کاهش استرس اکسیداتیو و در نهایت به حداقل رساندن آسیب BPA باعث به سلول. BPA است که از نظر شیمیایی ناپایدار و تولید واکنشی اکسیژن و نیتروژن گونه است.

“هنگامی که آنتی اکسیدان ذخایر در سلول های [الکترون اهدا کنندگان] از اجرا مقدار واکنشی اکسیژن و نیتروژن را افزایش می دهد. به دلیل شیمیایی بی ثباتی آنها ‘اب پز’ الکترون از میتوکندری و دیگر cellular organelles سلول های غشاء پروتئین ها و حتی DNA آسیب رساندن به سلول های قابل توجهی و به طور بالقوه باعث مرگ سلولی می شود. اگر این مشکل می شود گسترده آن به شمار یک تهدید عمده برای ارگانیسم” تحقیقات از اعضای تیم Maria Fernanda Hornos Carneiro گفت: همانطور که در گزارش مدیر آزمایشگاه.

(Image: Screenshot / YouTube)

محققان دیدم که کرم های نماتد در معرض BPA دچار متعدد DNA را می شکند که نمی شد به درستی تعمیر. (تصویر: Screenshot / YouTube)

در این مطالعه کرم های نماتد در معرض BPA دچار متعدد DNA را می شکند که نمی شد به درستی تعمیر. آسیب به DNA مورد بررسی قرار گرفت با نظارت بر پروتئین های درگیر در DNA شکستگی و تعمیر. دانشمندان این فرضیه را مطرح کرد که DNA شکستگی و ناکارآمد تعمیر در کرم باعث شد با افزایش گناد استرس اکسيداتيو باعث قرار گرفتن در معرض BPA. این کرم ها به حال خود میتوکندری پتانسیل غشا تغییر بسیار قابل توجهی است. اما در این کرم ها که دریافت مکمل CoQ10 این نشانگر خاص دیده بود بسیار بهبود یافته نشان می دهد که کوآنزيم Q10 ممکن است به طور بالقوه مفید در معکوس کردن اثرات مضر BPA در انسان است.

در ماه فوریه یک مطالعه مشابه در Caenorhabditis elegans کرم ها نیز تولید می شود نتایج امیدوار کننده. محققان کشف کردند که CoQ10 معکوس و یا بهبود انواع مختلفی از آسیب های ناشی از BPA در کرم ها. در واقع این کرم ها که تحت درمان قرار گرفته با CoQ10 نمایش داده می شود کمتر نمونه از تخم مرغ همراه مرگ یک تعداد کمتر از دو رشته DNA را می شکند و همچنین کاهش ناهنجاری های رنگی تخم مرغ در طول تقسیم سلولی. برخی از اوایل جنین تا به حال کمتر موارد غیر طبیعی کروموزوم شماره و انواع دیگر از نقص. این نوع از اختلالات در انسان به طور معمول منجر به نقص تولد, سقط جنین و ناباروری است.

خطرات ناشی از BPA

در علاوه بر این به مشکلات باروری BPA شناخته شده است به علت یک میزبان از دیگر مسائل مربوط به سلامت در انسان است. برای یکی از افراد با بالا BPA سطوح 27 به 135 درصد بیشتر در معرض خطر داشتن فشار خون بالا. یک مطالعه نشان داد که BPA سطوح نیز نشان داد افزایش پتانسیل برای دیابت و بیماری های قلبی. در واقع BPA می تواند به طور بالقوه افزایش مقاومت به انسولین در بدن است که مهم باعث سندرم متابولیک و دیابت نوع 2 است.

(Image: Screenshot / YouTube)

BPA می تواند به طور بالقوه افزایش مقاومت به انسولین در بدن است که مهم باعث سندرم متابولیک و دیابت نوع 2 است. (تصویر: Screenshot / YouTube)

BPA همچنین می توانید یک فرد تبدیل شدن به چاق. مطالعات متعدد اشاره می کنند که احتمال چاقی و افزایش 50 تا 85 درصد اگر یک فرد شده است در معرض BPA برای مدت زمان طولانی. این درست است برای بزرگسالان و همچنین کودکان. دوران بارداری قرار گرفتن در معرض BPA باعث افزایش احتمال ابتلا به آسم در دوران کودکی است. آنزیم های کبدی در بدن نیز خواهد شد در سطح غیر طبیعی با توجه به BPA.

دنبال کنید با ما در توییتر و یا اشتراک به لیست ایمیل ما

در زمان COVID-19 برخی مژده

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de