توسط SYLEJMAN KLLOKOQI

CABER, کوزوو (AP) — Halil حسنی معتقد است او چهار پسر زنده هستند و در جایی زندانی در صربستان بیش از دو دهه بعد از پلیس و نیروهای شبه نظامی در زمان آنها را از یک روستا در کوزوو است.

در زمان قیام مسلحانه توسط قومی آلبانیایی طلبان تا به حال منجر به خونین صرب سرکوب بین المللی بحران انسانی و ناتو برای بمباران در کوزوو پس از آن یک صربی استان است. 1998-1999 جنگ چپ بیش از 10000 نفر کشته و 6,500 گم شده است. پزشکی قانونی دانشمندان هنوز در حال جستجو برای پنهان میشود.

Hasani, 74 نگه می دارد چهار عکس همیشه نزدیک به قلب او یکی برای هر یک از فرزندان از دست رفته. Fadil سپس 32, Gazmend بود که 24, Armend سن 20 و 15 ساله حسن کشف و ضبط شد در تاریخ 8 ژوئن سال 1999 روز قبل از صربستان امضا مقابله با ناتو برای خروج از کوزوو.

این تقریبا 21 سال اما پدر خود را از دست داده است امیدواریم که از دیدن آنها دوباره. لیست افرادی که به طور رسمی در نظر گرفته شده در کوزوو از جنگ است را به 1,641 نام. حسنی شکایت که مقامات کوزوو را انجام نمی دهد به اندازه کافی برای پیدا کردن و پسرانش.

“با توجه به اطلاعات من آنها زنده هستند,” او گفت:.

حرکت بدن قومی آلبانیایی مبارزان و غیرنظامیان از کوزوو آشکار بود تلاش رژیم از اواخر صربی رهبر سال میلوسویچ برای پنهان کردن این کشتار و دیگر جنایات مرتکب شده توسط نیروهای خود و حضور پلیس است. چندین گور دسته جمعی با بدن قومی آلبانی کشف شد در صربستان پس از جنگ.

کوزوو اعلام استقلال در سال 2008 و صربستان به رسمیت نمی شناسد و آن را به عنوان یک دولت جداگانه. تنش بین این دو باقی می ماند بالا است. اما تلاش برای شناسایی باقی مانده از هر دو طرف جنگ رفته اند در هر دو کشور صربستان و کوزوو برای تعیین اگر از دست رفته افراد را می توان به اعلام مرده و باقی مانده عودت به کشور مربوطه.

رئیس, اتحادیه اروپا, قانون ماموریت تاسیس در کوزوو پس از استقلال اعلام Lars-گونار Wigemark به نام سوال پاسخ داده نشده از خانواده ها با بستگان از دست رفته “یکی از مخرب ترین میراث های از درگیری ها در یوگسلاوی سابق.”

“جستجو برای از دست رفته پس از یک درگیری مسلحانه دردناک و پیچیده و وقت گیر فرایند” Wigemark گفت. “باید وجود داشته باشد تمایل از هر دو طرف برای به اشتراک گذاشتن اطلاعات برای حرکت به جلو و برای حل موارد با وجود این مشکلات است.”

اتحادیه اروپا ماموریت انجام داده 651 زمینه عملیات بیش از حدود یک دهه منجر به شناسایی باقی مانده از 311 نفر که قبلا ذکر شده به عنوان از دست رفته است.

خاویر Naranjo, پزشکی قانونی باستان شناس که کار کرده است در کوزوو برای سه سال گفت که در طول جنگ “عاملان مخفی در بدن کوچکتر مخفی گورهای حتی در گورستان به جستجو برای از دست رفته مردم سخت تر است.”

کار مداوم مانع از عدم وجود اطلاعات معتبر در محل قبر و مرگ از شهود به عنوان زمان می رود و ترس از مردم با اطلاعات برای به اشتراک گذاشتن از سانحه گذشته است. برخی از خانواده ها از دست رفته حاضر به ارائه نمونه ها برای تجزیه و تحلیل DNA.

لیست گم شده آماده همکاری با نهادهای بین المللی پس از جنگ شامل قومی صرب و همچنین آلبانی. Arsim Gerxhaliu یک کارشناس در کوزوو موسسه پزشکی قانونی گفت: هفت نفر از 10 جنگ مرده آزمایشگاه شناسایی شده در سال گذشته بودند صرب.

“جامعه بین المللی باید به اعمال فشار بیشتر بر دولت صربستان به ما بگویید که در آن قبرها هستند” Gerxhaliu گفت.

پزشکی قانونی کار می کنند که با استفاده از تصاویر ماهواره ای برای قرار دادن ممکن است باقی می ماند این است که انتظار به پایان خواهد رسید در این تابستان در یک معدن بزرگ سایت در جنوب صربستان.

در حالی که صدها نفر از هزاران نفر از قومی آلبانی به پایان رسید تا به عنوان پناهندگان پس از جنگ حسنی زندگی با همسر و خواهرزاده در یک روستا در عمدتا قومی صرب جمعیت در شمال کوزوو از صربستان را به مرز.

او می گوید: فرزندان خود بودند نه اعضای ارتش آزادی بخش کوزوو مسلح گروه تجزیه طلب است که در مبارزه علیه نیروهای صرب و رهبران که یک دادگاه ویژه در حال بررسی است به اتهام جنایات جنگی علیه قومی صرب در کوزوو است.

برای سال Hasani خانواده شده است در تماس با دو صرب که به آنها گفت که پس از چهار برادر بازداشت شدند در کوزوو بودند زندانی در شرق صربستان به شهر پوژارفاس سپس در پایتخت بلگراد دوباره در پوژارفاس و سپس در جایی ناشناخته است.

حسنی نوه اگنس دختر از قدیمی ترین پسر Fadil شد و تنها چند ماه از زمانی که پدرش ناپدید شد. در حال حاضر 21 ساله دانشجوی حقوق او می گوید: پدر و عموهای مرتکب هیچ جرم و جنایت.

مانند پدر بزرگ او, او معتقد است آنها زندانی و عادی از کوزوو روابط با صربستان کلید خود را آزاد کند.

“پدر من خواهد آمد اگر روابط با صربستان بهبود,” او می گوید.

Llazar Semini در تیرانا آلبانی و Dusan Stojanovic در بلگراد کمک کرده است.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de