مرگ و میر از حمله در کابل زنان و زایمان کلینیک افزایش به 24

توسط رحیم FAIEZ

کابل, افغانستان (AP) — مقامات افغان روز شنبه افزایش مرگ و میر از یک حمله تروریستی در بیمارستان های زنان و زایمان در کابل روز گذشته گفت: 24 نفر کشته شدند و دو نوزادان و مادران آنها و نامشخص تعداد پرستاران.

داعش با هجوم به بیمارستان در دشتی Barchi, بیشتر شیعیان محله در غرب کابل سه شنبه صبح تنظیم کردن ساعت-طولانی ضربات با پلیس. به عنوان نبرد خروشان افغانستان نیروهای امنیتی در تلاش برای تخلیه این مرکز که با حمایت کمک گروه پزشکان بدون مرز انجام نوزادان و کوره در رفته مادران جوان است.

وزارت کشور سخنگوی طارق آرین گفت: 16 نفر در این حمله کشته شدند و بیش از 100 نفر از زنان باردار و نوزادان تخلیه شدند از ساختمان در حال آتش سوزی است. جدید مرگ و میر 24 آمد از وحید Majroh معاون بهداشت وزیر صحبت کرد که در یک کنفرانس مطبوعاتی در روز شنبه. او گفت: 16 زخمی شدند در این حمله.

از آن تخلیه, 21 نوزادان در ابتدا آورده به کابل آتاتورک بیمارستان که در آن پزشک سید شانس گفت: کارکنان به ارائه مراقبت های پزشکی.

“یک نوزاد به حال شکسته استخوان و ما اشاره شده است که کودک به ایندیرا گاندی, بیمارستان کودکان,” او گفت: آسوشیتد پرس. “20 سایر نوزادان بستری در اینجا هستند و در سلامت خوب است و ما مشاهده است.”

خارج آتاتورک بیمارستان اضطراب بستگان منتظر اخبار.

قربان علی 27 ساله پدر آمد به دیدن نوزاد او دختر, Bakhtawar بود که در میان کسانی که تخلیه از دشتی Barchi. نام او در یک بند نوزاد داده شد و پس از او به دنیا آمد بامداد سهشنبه یک کودک نارس.

علی گفت که زمانی که او شنیده ام در مورد بیمارستان حمله.

“من بلافاصله با عجله به بیمارستان وجود دارد اما نمی تواند پیدا کردن شوهر یا نوزاد,” او گفت:. همسر خود را به نام او مدت کوتاهی بعد, گریه و گفت: او تا به حال موفق به فرار از حمله به, اما نمی تواند بهبود می یابند نوزاد خود را. این دو با عجله به آتاتورک در بیمارستان پس از شنیدن نوزادان تخلیه شدند وجود دارد و به آنها تسکین پیدا Bakhtawar.

“خدا را شکر … فرزند من و همسرم هر دو شد” گفت: علی.

اما دیگران نمی شد خیلی خوش شانس. خانواده 35 ساله پرستار مریم Noorzada که مشغول به کار در دشتی Barchi با پزشکان بدون مرز, همچنین شناخته شده توسط خود فرانسوی مخفف پزشکان نمی تواند پیدا کردن او پس از جستجو در تمام کابل بیمارستان.

او برادر در قانون, مهدی جعفری چشمان پر از اشک گفت: AP خانواده را نمونه DNA برای دیدن اگر تک سوخته, بلامعارض بدن باقی مانده در سردخانه پس از این حمله او بود.

هیچ کس مسئولیت این حمله را به طالبان اصرار آنها درگیر شدند. در گذشته اکثر حملات در دشتی Barchi به اقلیت شیعه هزاره, جامعه, اجرا شده توسط گروه دولت اسلامی.

در یک سخنرانی تلویزیونی ساعت پس از این حمله رئیس جمهور اشرف غنی اعلام کرد که نیروهای امنیتی افغان خواهد دیگر عمل در موضع دفاعی گرفته شده در پی توافق صلح. به جای او به نام در نیروهای امنیتی برای راه اندازی حملات در برابر طالبان.

“طالبان داده نشده تا مبارزه و کشتن افغانها به جای آنها افزایش یافته و حملات خود را بر هموطنان ما و مکان های عمومی” با وجود تماس های مکرر آتش بس غنی گفت.

در ماه های اخیر افغانستان و مقامات آمریکایی می گویند دولت اسلامی وابسته در افغانستان تضعیف شده است به عنوان یک نتیجه از بی امان ایالات متحده حملات بمب گذاری در این گروه دژ — ولایت هلمند — به عنوان به خوبی به عنوان عملیات نظامی توسط نیروهای امنیتی افغان و حملات توسط رقبای طالبان.

در جریان حمله روز شنبه یک بمب گذار انتحاری با حمله به مراسم تشییع جنازه در Khewa منطقه محلی طرفدار دولت شبه نظامی فرمانده و سالار سابق بود که از حمله قلبی درگذشت دوشنبه شب از کشته شدن 32 نفر و زخمی شدن 133 با توجه به ظاهر عادل سخنگوی این استان را در بخش بهداشت و درمان. پیشتر گزارش کرده بود 24 کشته و 68 زخمی در بمب گذاری.

مرده شامل عبدالله لالا جان یک عضو شورای ولایتی در حالی که پدرش نور آقا, یک نماینده مجلس شد و زخمی در حمله. گروه دولت اسلامی مسئولیت این ننگرهار بمب گذاری در بیانیه ای که اواخر روز سه شنبه در آن رسانه ها بازوی Aamaq.

___

آسوشیتد پرس نویسندگان Tameem اخگر در افغانستان و ali neaz یوسف در قاهره کمک به این گزارش.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

ایندکسر