برنده جایزه گرمی 1970s روح خواننده بتی رایت می میرد در 66

میامی (AP) — Betty Wright های برنده جایزه گرمی روح خواننده و ترانه سرا که با نفوذ 1970 بازدید شامل “پاک کردن زن” و “جایی که عشق درگذشت در سن 66.

رایت درگذشت و در خانه اش در میامی در روز یکشنبه چند رسانه ای گزارش شده است. استیو گرینبرگ از منحنی S-سوابق نیویورک تایمز گفت رایت شده بود مبتلا به سرطان در پاییز.

رایت به حال دستیابی به موفقیت خود را با 1971 را “پاک کردن زن” که ترکیبی از عناصر funk soul و R&B.

ثبت شده در هنگام رایت فقط 17 این آهنگ خواهد بود یک بالا 10 ضربه در هر دو Billboard R&B و پاپ و نمودار و آن آشنا شیار استفاده می شود و مورد استفاده مجدد در نمونه برداری دوره ای از آینده دهه.

جوانترین از هفت فرزند رایت متولد شد Bessie رجینا نوریس در سال 1953 در میامی این شهر که funk and soul برای تلفن های موبایل موسیقی او همیشه می توان با شناسایی.

او شروع به آواز خواندن با خانواده انجیل گروه پژواک از شادی و منتشر شد انفرادی او اولین آلبوم “من اولین بار در اطراف” در سن 15 سالگی در سال 1968. این آلبوم به همراه داشت top 40 ضربه “دختران نمی تواند انجام آنچه که بچه ها انجام دهد.”

پس از “پاک کردن زن” نوشته شده توسط کلارنس رید و ویلی کلارک و بعد از نمونه برداری توسط Afrika Bambaataa و Mary J. Blige, او را, او اولین ضربه او خودش با “بچه نگهدار” یک سال 1973 رسید که نشان داد او را به اصطلاح “سوت ثبت نام” خواننده فوق العاده بالا سبک آواز بعد از آن به کار گرفته شده توسط ماریا کری و دیگران.

با اعضای K. C. و گروه آفتاب او co-نوشت او در سال 1975 نیا-کار دیسکو ضربه “جایی که عشق” که او را برنده یک جایزه گرمی برای بهترین R&B آهنگ.

حرفه ای ارامش در اواخر 1970s و اوایل 1980s وادار رایت به برچسب خود در سال 1985 منجر به یک طلا آلبوم “مادر شوخ طبعی” در سال 1987 و باز گشت آمار “بدون درد (بدون سود)”

او را صرف بقیه زندگی خود را به عنوان یک تولید کننده و مربی به هنرمندان جوان بسیاری از آنها آواز او را ستود پس از مرگ او.

“با تشکر از شما برای اینکه یک استاد معلم و یکی از بزرگترین روح زن خواننده در صنعت ما” Ledisi گفت در توییتر. “شما خیلی بیشتر از موسیقی خود را. ما خوش شانس به اطراف سلطنتی است.”

John Legend توییتی که رایت “بود که همیشه خیلی دوست داشتن و دادن به هنرمندان جوان. همیشه مشغول همیشه مرتبط است. او خواهد شد از دست رفته است.”

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

ایندکسر