امپراتور Taizong از تانگ همچنین شناخته شده با نام اصلی لی Shimin, در مورد, درس سقوط از سوئی و سلسله با وزرای خود را. او معتقد بود که امپراطور یانگ از سوئی به طرز وحشیانه ای حاضر به قبول هر گونه موعظه که تا به حال اثر وحشتناک مقامات است. آنها پس از آن جرات نکرد به بیان نظرات خود. لی Shimin خواسته وزیران به نظر سوئی جويد و به آنها قول داد که او نمی خواهد تکرار اشتباهات امپراطور یانگ از سوئی و امپراتور جینگ هان که به اشتباه اعدام چائو Cuo.

در ابتدای تاسیس سلسله تانگ امپراتور Taizong دستور خود شهروندان برای نوسازی خراب Qianyuan سالن در Luoyang بنابراین او می تواند با استفاده از آن به عنوان یک مقام رسمی کاخ در هنگام بازدید از زمینه های. اما ژانگ Xuansu کمی شناخته شده رسمی نوشت: یک گزارش که به او ارائه شده بود: “به عنوان Afang کاخ بازسازی شد, سلسله شین سقوط کرد; به عنوان ژانگ Huatai بود تعمیر چو پادشاهی سقوط کرد; به عنوان Qianyuan سالن شد و مرمت از سوئی و سلسله درگذشت. در حال حاضر که این کشور به تازگی ایجاد شده است و وجود دارد بسیاری از چیزهایی را به انجام, چگونه می توان قدرت ملی می شود بهتر است که از سوئی و سلسله? عظمت خود را نادیده مردم سختی و می خواهد به صرف صدها میلیون کای یوان تانگ بائو در این بی معنی چیزی. عظمت خود را به ارث می برند نه امپراتور’ مزایای استفاده از سلسله های قبلی اما معایب خود را.”

A portrait of Emperor Yang of Sui, by the Tang court artist Yan Liben (600–673 AD). (Image: Wikimedia / CC0 1.0)

یک پرتره از امپراطور یانگ از سوئی توسط تانگ دادگاه هنرمند یان Liben (600-673). (تصویر: ویکیپدیا / CC0 1.0)

امپراتور Taizong احضار ژانگ Xuansu او را ببیند و از او پرسید: “شما گفت که من نه به عنوان خوب به عنوان امپراطور یانگ از سوئی. پس چگونه من در مقایسه با پادشاه Jie از شیا و پادشاه ژو از شانگ?” ژانگ Xuansu با صراحت گفت: “اگر اعلیحضرت واقعا renovates این Qianyuan سالن از آن خواهد شد به عنوان muddle-headed به عنوان شیا جی و شانگ Zhuo.” پس از شنیدن این امپراتور Taizong عصبانی نبود اما عمیقا نقل مکان کرد. او انصراف خود را سفارش و متوقف بازسازی Qianyuan سالن. وی با تمجید ژانگ Xuansu و پاداش او را با 500 قطعه از ابریشم.

یک بار پس از شدت جر و بحث با وی ژنگ در دربار امپراتور Taizong با عصبانیت رفت و در حضور مقامات است. در هنگام ورود خود را در حرم او فریاد زد: “من را بکشند که ادم سفیه و احمق در یک روز!” پس از پیدا کردن آنچه اتفاق افتاده بود ملکه Zhangsun بلافاصله پشت پا لباس پوشیدن و در لباس های رسمی و تبریک امپراتور گفت: “من شنیده ام که وجود دارد خواهد بود وفادار وزیران تحت فضیلت امپراتور. در حال حاضر وی ژنگ جرات نداره به شما نصیحت به دلیل عظمت خود را یک فضیلت امپراتور.” پس از شنیدن این امپراتور Taizong تبدیل خشم خود را به شادی.

Emperor Taizong of the Tang Dynasty. (Image: wikimedia / CC0 1.0)

امپراتور Taizong از سلسله تانگ. (تصویر: ویکیپدیا / CC0 1.0)

بر خلاف امپراتور Taizong نگرش بسیاری از مردم در طول تاریخ بودند و تمایلی به قبول و اصلاح اشتباهات خود را به طوری که آنها همیشه دریافت عذاب الهی در پایان. در زمان سلطنت پادشاه ژو از شانگ پادشاه نادیده گرفته دولت زیاده روی در شراب و قاعده رفتار و نازپرورده خود را همسر دجی که گفته می شود دارای بدخواه فاکس روح. این چیزهای بد را متحمل مردم خشم. چند بار نخست وزیر بی گن تلاش برای متقاعد کردن پادشاه ژو به صحیح خود را مانند ، اما نه تنها پادشاه ژو گوش نمی, اما همچنین بی رحمانه او را اعدام شد. در پایان پادشاه ژو بود را شکست داد و پادشاه وو از ژو. زمانی که کاخ خود را راه اندازی شد در حال سوختن پادشاه ژو ارتکاب خودکشی توسط جهش به شعله های آتش به سرعت دریافت مجازات او سزاوار.

“قبول و صحیح خود مانند” موجب از فرهنگ چینی سنتی. در مقابل چین مدرن تحت حزب کمونیست چین (CCP) تبدیل شده خصمانه توسط دولت اعمال بد که تضعیف سنتی فضائل.

ترجمه شده توسط یوسف وو و edited توسط هلن

دنبال کنید با ما در توییتر و یا اشتراک به ما ایمیل لیست

چگونه CCP ویروس است تاثیر منفی کودکان

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de